Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord VII Coupe USA

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: slepak »

A nie wystarczy ecu od jakiejś acury czy k24a3?
Swojego czasu krążyła legenda że to tak naprawdę te same silniki, tylko zdławiony ECU na runek USA. Stąd moc 160 ps zamiast 190.
Chodź może się okazać że różnic będzie więcej tak jak w przypadku f23 USDM gdzie panewki robili chyba z plasteliny....

Co do carfax to cisza na razie.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
yotomeczek86
Posty: 77
Rejestracja: 10 lis 2015 21:54
Auto: Accord VII
silnik: K24A4

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: yotomeczek86 »

Fotki lamp są na pierwszej stronie ;) Jak będę montować to też cyknę ;)

Silnik jest zupełnie inny od k24a3 - inna głowica (komora spalania, kanały wydechowe), brak prawdziwego vteca (nazwałbym to vtec econo), korby cieńsze, wystające tłoki, mniejsze CR, i wyższy blok (w usa zwą ten silnik long block). On się idealnie do NA nadaje.. a ja myślę o turbo ;) Potencjał 300HP jest, ale to worek kasy :)

Taki przykładzik tutaj :

http://www.k20a.org/forum/showthread.php?t=36856" onclick="window.open(this.href);return false;

albo tutaj ciekawe info :

http://www.k20a.org/forum/showthread.php?t=14843" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.k20a.org/forum/showthread.php?t=9345" onclick="window.open(this.href);return false;

Mój silnik niestety w świetnej kondycji nie jest - łyka olej... sporo oleju łykał aż mu płukankę zrobiłem i się ciut poprawiło - a taki obrót sytuacji = remont. Niema sensu. Dlatego wybrałem SWAP
yotomeczek86
Posty: 77
Rejestracja: 10 lis 2015 21:54
Auto: Accord VII
silnik: K24A4

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: yotomeczek86 »

Tak jak obiecałem, tak wstawiam fotki efektu ;) Nie obyło się bez komplikacji... Janusz który przerabiał poprzednie lampy pociął wiązkę, wkleił w stare lampy żarówki W5W, tylko ciekawe jak by je wymienił... ;) Fogów nie ma, bo to temat na dłuższe posiedzenie przy furze....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robota Janusza tuningu :

Obrazek
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: hemicuda »

Trochę zaczynam się obawiać czy i u mnie jakś `janusz` nie stjunował czegoś z lampami <wow>..niestety Jarek pisał mi, że teraz lampy nie dojda i niemam podstaw do rozebrania auta ;/

jakiś ksenon będzieszmontował? czy tylko konkret żarówki ;>

(teraz już widze w koncu foto) ..z tymi lampami te auto zaczyna odżywać ;)
yotomeczek86
Posty: 77
Rejestracja: 10 lis 2015 21:54
Auto: Accord VII
silnik: K24A4

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: yotomeczek86 »

Niestety janusze wszędzie grasują :(

Jak zobaczyłem efekt to powiem Ci że nie mogłem aż uwierzyć jak te lampy zmieniają auto. Efekt jest mega i warty każdej złotówki. Muszę Cie jednak troszkę zasmucić... bo nie pasują one idealnie, lewa nieco odstaje od błotnika w górnym rogu... cóż, nie jest to oem lampa, co się dziwić. Ja tam nie płacze specjalnie, bo się spodziewałem że tak może być.. mam kolege blacharza może coś pokombinuje aby to troszkę chociaż poprawić ;)


Nie wkładam ksenonów, ani nie chce retrofitu robić. Świecą fajnie, włożę lepsze żarówki i niech tak będzie :)

Ledy dual color (kierunek + postojówka) do lamp polecam z http://www.sklepledowy.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Obrazek
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: hemicuda »

w sumie to pamietam, że blk clear+amber w civ v gen tez jakos dziwnie siedziały jak i nieoryginalne przednie zderzaki ;)

widac od razu na głupim foto..samochód ma niby 10 lat, a przez te oem lampy pożółkłe wygląda kilka lat starzej..jeszcze malutka gleba będzie jeszcze płaSZSZa i szersza ;) :x
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: Guras »

Mi się podobują nowe lampy :)
O wiele lepiej auto wygląda
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: KOko »

Noo, ładniutkie i jakie czyste :P Polerka dopiero za 10 latek :P
yotomeczek86
Posty: 77
Rejestracja: 10 lis 2015 21:54
Auto: Accord VII
silnik: K24A4

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: yotomeczek86 »

Dzięki dzięki, staram się jak mogę :mrgreen: W sobotę montuje halogeny, to wtedy będziemy wiedzieli jak wygląda efekt finalny ;) Na HAKP padł pomysł aby grilla na czarno machnąć... Całkiem sensowne mi się to wydaje i chyba plastidipa kupię aby sprawdzić ;)
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2092
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord VII Coupe USA

Post autor: QuicksilveR »

yotomeczek86 pisze:Na HAKP padł pomysł aby grilla na czarno machnąć... Całkiem sensowne mi się to wydaje i chyba plastidipa kupię aby sprawdzić ;)
Grill na czarno, atrapy wlotów powietrza na zderzaku na czarno. Będzie Pan zadowolony :twisted:
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ