Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Adamusss667
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2014 22:23
Auto: CG4
silnik: F20B7

F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: Adamusss667 »

Witam
W moim Coupe silnik powoli umiera i będę zmuszony wymienić słupek, auto posiada F20B7 i chciałbym się zorientować czy bez problemów do mojego auta można zastosować słupek F20B5? Chciałbym to zrobić w ten sposób że zamiana dotyczyłaby tylko słupka a kolektory, cała instalacja i osprzęt pozostałby z mojego auta. Zastanawia mnie czy nie ma pewnych zmian technicznych w konstrukcji słupków silników między F20B5 a F20B7 które mogłyby utrudnić albo uniemożliwić taką zamianę i prawidłową pracę całego układu? Czy sterowniki ecu, układ zapłonowy i kolektor ssący z mojego auta będą tak samo bez żadnych niezgodności poprawnie współpracować z słupkiem F20B5 tak żeby później nie było potrzeby strojenia elektroniki ecu pod nowy słupek z przyczyn że coś się nie zgrywa i nie współpracuje poprawnie?
Zastanawiająca jest jeszcze kwestia słupka silnika F20B6 od zwykłego Europejskiego Accorda czy mógłby się sprawdzić w takiej aplikacji?
Poniżej link do specyfikacji mojego auta
http://japancars.ru/index.php?route=cat ... S&nplgrp=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli ktoś posiada pewną wiedzę w tym temacie to bardzo proszę o informacje i rady, wszystkie będą mi pomocne :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: maxel »

Z takich ciekawostek to wiem że f20b5 ma normę spalin euro3, f20b6 i f20b7 ma euro 4
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: Cegua »

a to nie jest tak, że b6 i b7 miały dwie lambdy i to dlatego?
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: maxel »

możliwe, możliwe też że inny katalizator tam jest
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: jacobsen »

Gościu szuka silnika a Wy tu o normach spalania. :P :lol:
Awatar użytkownika
Adamusss667
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2014 22:23
Auto: CG4
silnik: F20B7

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: Adamusss667 »

Dokładnie, zależy mi na informacji czy może ktoś już wkładał do Coupe słupek silnika F20B6 i jest pewność że wszystkie mocowania, konstrukcja jest taka sama nie będzie problemów z zamianą i po uruchomieniu silnik prawidłowo pracuje z instalacją która jest w Coupe?
W necie trafiłem tylko na coś takiego
http://translate.google.pl/translate?hl ... l:official" onclick="window.open(this.href);return false;
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: frajcik »

Nie ma nad czym debataowac, wkladac i tyle
wszystkie 3 to ten sam słupek
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
Awatar użytkownika
scorpion3m
Posty: 133
Rejestracja: 23 wrz 2012 22:17
Auto: VI CG4 98
silnik: F20B5
Lokalizacja: H3M

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: scorpion3m »

Ja zmieniałem z F20B5 na F20B6 i jest to samo (sam słupek)
Awatar użytkownika
Adamusss667
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2014 22:23
Auto: CG4
silnik: F20B7

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: Adamusss667 »

Ok, wielkie dzięki za info w mojej sprawie ;)
Miałem pecha i kupiłem auto z przytartym silnikiem, podczas zakupu nie ukazywał żadnych niepokojących dźwięków podczas pracy ale po kilku tygodniach pojawiły się stuki, pomimo wyregulowania luzów zaworowych dźwięki z biegiem czasu się nasilają, słychać to szczególnie mocno na zimnym także nadchodzi czas na wymianę słupka.
Teraz będę się rozglądał nad pewniejszą ofertą, niedawno przeglądając oferty zwróciłem uwagę na to ogłoszenie:

http://allegro.pl/honda-accord-vi-coupe ... 94584.html" onclick="window.open(this.href);return false;

silnik jest nadal na sprzedaż, cena trochę wysoka, z tego co wiem auto było lekko uderzone w lewy słupek i jest z niemiec, silnik ma lekki wyciek oleju z uszczelnienia miski olejowej i nie ma już możliwości odpalenia bo została sprzedana instalacja elektryczna...
Ma może ktoś jakąś wiedzę o tym człowieku handlującym częściami albo może mieszka w pobliżu i zna trochę temat tego coupe sprzedawanego na części?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: F20B7 umiera, jaki słupek w zamian?

Post autor: slepak »

ale za 1500 zł to ja bym wolał zrobić ten silnik co masz i mieć pewność że za 30 tyś km znów nie będziesz szukał używanego silnika jak to z "używanymi silnikami" Lepiej zrobić to się co ma i mieć pewność że pojeździ a nie pakować pod maskę kolejnego kota w worku.

Jak byś potrzebował namiary na dobrą hurtownię tylko z częściami do silników pisz śmiało.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ