Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Głośniki przód wymiana

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: wysio »

@fotografiks, ja mam u sobie standardowy chłam, do tego jakieś radio no name i całość potrafi zagrać zaskakująco dobrze - lepiej niż bose w czterodrzwiowym Accord kolegi, podobnie jak bose w S3 pierwszej generacji. Potrafi, bo taki dźwięk te radio daje tylko na DVD, więc nagrywam teledyski z YT na płyty ;) . Nie wiem jeszcze, może jednak z przodu mam lepsze głośniki. Nie zaglądałem tam jeszcze. Także nie sądzę, żeby nawet takie Hertz grały tak słabo na samym radiu. Chociaż jeśli nie myśli się o dodatkowym wzmacniaczu, to nie można przesadzić z mocą tych głośników. Myślę, że te Hertz na tył, do których kolega podawał link, wystarczająco dobrze radzą sobie na samym radiu.
Kiedyś się tym bardziej interesowałem i pamiętam, że to się jakoś obliczało - ilokrotność mocy radia do głośnika...
Awatar użytkownika
Marker
Posty: 21
Rejestracja: 15 lis 2014 22:21
Auto: Accord Coupe 99
silnik: CG4

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: Marker »

wsadziłem te EV165 w drzwi, gra to ładnie, lepiej niz było ale jak kolega pisał cos w drzwiach prawych mi lata, myslałem ze coś sie dostało ale to chyba ten trzonek od zamka bo sprawdziłem i nic nie było co mogłoby wpadać w rezonans, wzmak jakiś dojdzie z czasem ;)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: wysio »

Jakoś tak bez entuzjazmu... U mnie też coś dźwięczy przy głośniejszej muzyce. Na wiosnę muszę zdjąć boczki i ładnie wszystko wygłuszyć. A te głośniki masz z tweeterami?
Awatar użytkownika
Marker
Posty: 21
Rejestracja: 15 lis 2014 22:21
Auto: Accord Coupe 99
silnik: CG4

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: Marker »

wysio pisze:Jakoś tak bez entuzjazmu... U mnie też coś dźwięczy przy głośniejszej muzyce. Na wiosnę muszę zdjąć boczki i ładnie wszystko wygłuszyć. A te głośniki masz z tweeterami?
bo na pierwszy rzut ucha myślałem że jest minimalna różnica musiałem ustawienia w radiu zmienic ;p gra o niebo lepiej, miękki soczysty basik teraz mam ;) ale pojawił się problem bo bagar niedomaga, chyba go też wygłusze.. w drzwiach same basówki bodajże 60hz-5khz. W weekend podjade moze do kumpla i zobacze jak to gra pod wzmacniaczem
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: farmi »

Witam,
Chciałbym zapytać jakie głośniki byłyby dobre do radia:

KENWOOD DPX405BT


Nie posiadam systemu BOSE. Po prostu chciałbym 2 głośniki na przód + 2 na tył.

Mam jakieś zwykłe głośniki noname , które z radiem noname grały fatalnie. To radio po ustawieniach itp wyciągnęło z nich maksimum, duża poprawa ale nadal tragedia :)

Czy polecacie głośniki jedno, dwudrożna, czy trójdrożne? Radio ma naprawdę sporo opcji regulacji, w tym właśnie tonów niskich, średnich wysokich i parę innych opcji.

Czy można by kupić po prostu trójdrożne 4x i to wszystko przy jednoczesnym odłączeniu tweeterów spod szyby?

Zależy mi na czystym , głębokim dźwięku - ale nie na profesjonalnym caraudio.

A może zakupić pełny zestaw BOSE dedykowany do naszego auta z tymi wzmacniaczami itp i podpiąć pod to radio?
Prosiłbym o pomoc, nie bardzo się orientuję w temacie :)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: wysio »

Z tyłu jajka, np Hertz, z przodu 16-tki z oddzielnymi tweeterami i zamontować je w miejsce fabrycznych. Trójdrożne na przód nie mają sensu, bo głośniki wysokotonowe muszą być mniej więcej na wysokości ucha, a nie nogawek.
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: farmi »

Cześć,
No dobrze, czyli wszędzie jednodrożne + tweetery pod szybę? A co z wysokimi tonami dla siedzących z tyłu? nie trzebaby i tam dać tweeterów? W sumie oryginalnie nie bylo.

A czy nie warto by było podpiąć całego bose pod to radio? I pytanie, czy był soobwoofer w coupe? Widze po ogłoszeniach , że zestawy do 5d były nieco inne i z sobbwooferem.
Awatar użytkownika
seba2213
Posty: 282
Rejestracja: 25 lip 2014 21:15
Auto: Accord Coupe VI
silnik: V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: seba2213 »

Cześć dobre głośniki to podstawa. Bose ja na 2 Ohma więc nie zmieniłem ale resztę tak. jak zmienię to Twetery dam na drzwi lepszy efekt. Na tył 6/9 są zazwyczaj są wspólność maja Twitter.
Z tego co się subwoofera w Coupe nie było, był w sedanie z światłem stop.
Mam taki radio Bose z cyfrową zmieniarką i 2 wzmacniacze też gdzieś są.
Więcej masz tu na końcu demontaż
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t=31" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: regret »

farmi pisze:Cześć,
No dobrze, czyli wszędzie jednodrożne + tweetery pod szybę? A co z wysokimi tonami dla siedzących z tyłu? nie trzebaby i tam dać tweeterów? W sumie oryginalnie nie bylo.

A czy nie warto by było podpiąć całego bose pod to radio? I pytanie, czy był soobwoofer w coupe? Widze po ogłoszeniach , że zestawy do 5d były nieco inne i z sobbwooferem.
Daj twetery , w drzwi dwodrozne dobrej jakosci ,na tyl daj 3 drozne hetze i bedzie git . Ogolnie jesli nie bedziesz mial do tego wzmaka i zwrotnic to takie "modzenie" nie zmieni za wiele . Podstawa to dobre radio z dobra korekcja ,a pozniej bawic sie w sound . Moim zdaniem jak juz dlubiemy to SUB jest obowiazkowy ,zeby cieszyc sie calym pasmem.
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Głośniki przód wymiana

Post autor: farmi »

witam,
No właśnie, ja bym zrobił to wszystko, wzmacniacz,zwrotnice, tylko nie wiem o co chodzi w ogóle :) Są jakieś schematy, stroni z opisami? Dlatego pytałem, czy nie lepiej kupic za parę stówek kompletnego bose, moze z accorda 5d z soobwooferem, i podpiąć to pod moje radio które wymieniłem wyżej? pytanie jak to podłączyć :) czy taki zestawik z accorda 5d podejdzie plug&play pod moje radio?


a gdybym takie coś spróbował zaadoptować do coupe + tweetery, rozmiary głośników,mocowania bym jakoś ogarnął. za małą kase. byłoby to dobre? :)

http://olx.pl/oferta/glosniki-subwoffer ... 73a74c07f6
ODPOWIEDZ