Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

kontrolka zapięcia pasów - cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Kontrolka nie zapiętych pasów

Post autor: Zaybatsu »

Witam,
dzisiaj jadąc do pracy pod słońce zauwarzyłem że mam “nieaktywne“ kontrolki od pasów przy ikonce auta gdzie pokazywane są otwarte drzwi . Jakieś przewody z foteli są poprowadzone (mam nadzieje że to nie są tylko sterowanie, podgrzewanie i poduszki). Łatwa jest aktywacja tej funkcji? Pewnie nie wystarczy wsadzić tylko żarówki
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Kontrolka nie zapiętych pasów

Post autor: Lebow »

Jak masz EU to nic tam nie ma. Brak instalacji elektrycznej.
Zamalowane na czarno.
Na szybko to można wpiąć żarówkę w inspekcję olejową.
Zapali się po 10 tyś.
Choć też jest zamalowana, ale wieczorem widać jak mruga.
YouHaveIt
Posty: 5
Rejestracja: 14 gru 2012 00:22
Auto: Accord 00
silnik: 3.0

kontrolka zapięcia pasów - cg2

Post autor: YouHaveIt »

cześć,

w mojej cg2 z kanady mam kontrolkę zapięcia pasa kierowcy.
ostatnio zauważyłem że przy zapalonym silniku po wypięciu pasa, kontrolka nie zaświeca się (pas niby cały czas jest zapięty). powoduje to zapalenie się kontrolki srs w ciągu paru sekund..
aby wykasować srs potrzeba żeby kontrolka się świeciła, inaczej jest to niemożliwe.

dochodzi do absurdalnych sytuacji gdy chcę wysiąść z samochodu na chwilę przy zapalonym silniku, i nie uda się wypiąć pasa bez zapalenia srsa to albo muszę go wykasować albo wyłączać silnik i odpinać pas przy zgaszonym.

czy wiecie czy to może być wina instalacji czy może samego zapięcia pasa? podejrzewam że oryginał w aso lub na haparts kosztuje krocie a tego wolałbym uniknąć.

czy ktoś to wymieniał? są dostępne jakieś zamienniki? a może to w ogóle jest w miarę uniwersalna część i by pasowała z jakkejś innej hondy lub innego samochodu z czujnikiem zapięcia pasa..

dzięki za jakiekolwiek info
danielo333
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2015 21:40
Auto: VII 2004 CM6
silnik: 3.0

Re: kontrolka zapięcia pasów - cg2

Post autor: danielo333 »

Witam. Miałem to samo. Okazało się, że winne było zapięcie pasa bezpieczeństwa. Jest tam czujnik który się zepsuł. Nowe zapięcie OEM kupiłem w haparts za 130zł. W amerykańskim accordzie w tym czujniku są trzy kable a w europejskim tylko dwa. Musi być dedykowany do tego samochodu bo europejskie nie pasuje.
ODPOWIEDZ