Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2095
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: QuicksilveR »

W USA były jakieś akcje serwisowe, ale to już raczej prehistoria ;)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

Pidaliscie coś o akcji serwisowej z układem chłodzenia
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: slepak »

Tak naprawdę tylko Honda-Acura w USA się przyznała do tych wadliwych skrzyń, gdzie nawet chyba rok po upływie gwarancji wymieniali skrzynie na taką samą, bez żadnych modyfikacji w układ jej chłodzenia itd więc to nie akcja serwisowa w celu wyeliminowania błędów, a naprawa na gwarancji. Co ciekawe niektóre skrzynie padały po 50 tyś mil.... z resztą sporo na Acura forum można poczytać.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: escone »

Witam,
czy jest ktoś komu po montażu dodatkowej chłodnicy oleju pogorszyła się praca skrzyni biegów?
U mnie montaż dodatkowej chłodnicy niestety przyniósł więcej złego niż dobrego.
Przed montażem miałem tylko delikatne szarpnięcie przy redukcji na 2 ( tylko na zimno, bo na ciepło było to prawie niewyczuwalne).
Po montażu chłodnicy niestety skrzynia pracuje gorzej. Czuje każdy bieg...biegi wchodzą "twardo". Nie ma płynności jaka była przed montażem chłodnicy. Skrzynia zaczyna dużo lepiej działać jak zrobie minimum 30km, więc kiedy jest porządnie nagrzana.
Reasumując obniżenie temperatury oleju w przypadku mojego samochodu nie przyniosło poprawy a pogorszenie.
Niebawem wracam do seryjnego rozwiązania...Honda to jednak Honda i rozwiązań tej marki się nie poprawia
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Guras »

Tyle osób co zamontowało dodatkową chłodnicę i nie ma żadnych złych symptomów jej działania
Sprawdź poziom oleju w pierwszej kolejności, czy nie ma za dużo lub za mało
Podeślij też fotki jak masz to zamontowane
Nie napisałeś też czy pominąłeś seryjną chłodnicę czy też podłączyłeś dodatkową szeregowo
Do skrzyni przy wymianie statycznej wchodzi około 2,8 litra oleju, ale przy dodatkowej chłodnicy ta ilość się zwiększy
Przed zamontowaniem chłodnicy najlepiej sprawdzić jej pojemność wraz z o rurowaniem żeby odpowiednio dolać oleju
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: cisek33 »

Jak szarpało przed montażem chłodnicy to skrzynia już była uszkodzona :twisted: jej prawidłowy montaż nie mógł mieć wpływu na pogorszenie pracy skrzyni :roll: to jakbyś powiedział ,że wymiana filtra oleju wraz z olejem sprawiło ,że teraz bierze więcej oleju :lol:
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: wysio »

Mógł mieć wpływ, skoro jak się w końcu rozgrzeje olej, to chodzi lepiej. W standardowej chłodnicy olej rozgrzewa się dużo szybciej.

Wysłane poprzez Tapatalk
GonzoCompany
Posty: 3
Rejestracja: 09 sie 2014 16:12
Auto: Accord 2002
silnik: J30A1

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: GonzoCompany »

Moim zdaniem montaż jest zbędny. Przejechałem 140 tys i skrzynia jak nowa, teraz bez szarpania ma 240 tys . Wymiana oleju sama w sobie gwarantuje odpowiednią temperaturę pracy skrzyni. A montaż moim zdaniem może tylko zaszkodzić, ew wyciek, zła temp pracy. Oczywiście każdy decyduje sam. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: escone »

Zamontowane miałem to tak:
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 910#p44910

Dzisiaj dodatkowa chłodnica wyleciała z hukiem z auta i wróciłem do serii.
Skrzynia chodzi jak marzenie po dynamicznej wymianie oleju (taką robiłem przed montażem chłodnicy) i przy seryjnej chłodnicy.
Jedyne co zrobie to wymienie tą chłodnice wody na nową bo króćce od ATFu są strasznie skorodowane i boję się że puszczą niebawem.
Z tego co zaobserwowałem po moich 5000km jakie zrobiłem tym samochodem to ta skrzynia jest bardzo "ciepłolubna" bo im bardziej daje w palnik i podgrzewam olej tym lepiej ona chodzi....wszystko oczywiście ma swoje granice.
Dodatkowa chłodnica to moim zdaniem nie tędy droga....temperatura spada za nisko, no i ciśnienie w skrzyni też pewnie sie jakoś zmienia
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: rexio »

Ciekawe kiedy wpadna osoby ktore Was zlinczuja :) Ja akurat podzielam Wasze zdanie Panowie. Gratuluje rozsadku.
ODPOWIEDZ