Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: krzysieeq »

Witam wszystkich. Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Accorda CG4. W związku z wymianą rozrządu zastanawiam się jakie marki części brać.

W warsztacie w którym bym to miał robić zaproponowali paski contitech, rolki gmb, i pompe wody gmb. - Cena 770zł łącznie z robocizną
Z kolei z firmy haparts proponują paski gates xs, rolki nsk oraz pompe gmb. - Cena 370zł + wymiana w warsztacie 320zł.

Różnica w cenach nieznaczna, choć wolałbym zestaw z haparts chyba, ale jesli warsztat robi na swoich częściach to udziela pełnej gwarancji.

Podpowiedzcie jak lepiej, ewentualnie które graty lepsze są do tych silników :)

PS. Widziałem też na allegro zestawy po 270zł kompletny rozrząd (Mitsuboshi, NTN, AISIN) - co o nich sądzicie ?
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: escone »

Kup w Haparts i wymień sam
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: Edi »

A co do rozrządu to zobacz sobie tu :
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... &start=270" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: maxel »

Rób uszczelniacze odrazu od strony rozrządu, unikniesz takich przykrości jakie mi się przytrafiły jak zaczęło rzygać mi olejem na pasek :)
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: krzysieeq »

ok a jakie to konkretnie uszczelniacze, ile sztuk itd ? żebym mógł części zamówić. Co do samodzielnej wymiany to nie podejme się bo nie mam warunków - garażu, narzędzi na tą robotę:P Chyba że jest tu ktoś z woj. podlaskiego kto to ogarnia :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: Edi »

krzysieeq pisze:ok a jakie to konkretnie uszczelniacze, ile sztuk itd ?
A zaglądałeś do linku ?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: slepak »

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda" onclick="window.open(this.href);return false;

Wpisz sobie tutaj vin swojego auta, będziesz widział budowę rozrządu i wiedział ile czego potrzeba.
Kolejny temat "jaki rozrząd do 2.0" bo ciężko użyć wyszukiwarki, a mi po raz enty nie chce się pisać tego samego. Tym bardziej że nawet podanego tematu na tacy ciężko przeczytać od początku do końca, czy poszukać słowa "rozrząd" w dziale warsztat przy VI genie....
A jak pojęcie na temat budowy silnika masz znikome, to przygotuj VIN, zadzwoń tutaj:

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=37&t=2447" onclick="window.open(this.href);return false;

I będzie po temacie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017 19:53 przez slepak, łącznie zmieniany 1 raz.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: krzysieeq »

już tak :) najpierw odpowiedziałem na posta a pozniej przeszedlem na nowo otwartą karte w przeglądarce:) Spoko zaopatrze sie w te uszczelki bo wiem ze moga balaganu narobic, koszt nie jest duży :)

@slepak - kolego, po co te nerwy :) Świeży na forum jestem, próbowałem szukać ale jak wpisywałem w szukajce rozrząd to mi wywalało że zbyt wiele wyników dla tego zapytania :)

Wcześniej mialem sedana z F20b6 i tam wrzuciłem mitsu/ntn/aisin ale aisin padł po 500km, natomiast o mitsu pojawiły sie później niezbyt dobre opinie choć ja nie narzekałem. Teraz przed zakupem wolę więcej poczytać, dopytać i kupić porządne graty bo do rozrządu zagląda się dość rzadko.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: slepak »

Ja się nie denerwuję, tylko stwierdzam fakty. Wszystko jest w dziale warsztat.
Jeżeli nie czujesz się na siłach na samodzielnego zakupu, dzwonisz z nr vin pod link jaki podałem i będziesz miał pewność że będzie wszystko pasować, oczywiście jeszcze pompa wody i paski osprzętu PK by się przydały za jednym razem, podobnie jak i zawory ustawić, bo szkoda się potem rozdrabniać i pluć w brodę że się nie zrobiło wszystkiego za jednym razem.

Paski:mitsuboshi, gates
Rolki: ntn,koyo,nsk
Pompy wody:aisin,gmb,nty japan
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: CG4 2.0 Rozrząd - jakie części ?

Post autor: krzysieeq »

paski osprzętu mam, co do zaworów to nie chce zlecać tego mechanikom, wole po odbiorze auta sam wyregulowac dac nowa uszczelke i miec pewnosc ze jest dobrze :)
ODPOWIEDZ