Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

System hamulcowy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: System hamulcowy

Post autor: regret »

Prywo pisze:
regret pisze: Blieprint + klocki ATE dalem 465 zl.
chyba BLUEPRINT bo takich jak napisałeś to nie znam 8-)

ojj literowka :P
Btw. Eibachy juz mam zalozone BLUEPRINTY + klocki ATE tez... wszytkie stukoty drgania i bicia zniknely .
NPK Team
De opresso liber
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: System hamulcowy

Post autor: PeJot »

regret pisze:
Prywo pisze:
regret pisze: Blieprint + klocki ATE dalem 465 zl.
chyba BLUEPRINT bo takich jak napisałeś to nie znam 8-)

ojj literowka :P
Btw. Eibachy juz mam zalozone BLUEPRINTY + klocki ATE tez... wszytkie stukoty drgania i bicia zniknely .
Mam nadzieję, że przed założeniem tarczy piasty zostały wyczyszczone na błysk ? ;)
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: System hamulcowy

Post autor: regret »

PeJot pisze:
Mam nadzieję, że przed założeniem tarczy piasty zostały wyczyszczone na błysk ? ;)
ma sie rozumiec PeJot :) oddalem to specjaliscie ktory mi robil wszytkie auta :)
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: System hamulcowy

Post autor: Robertos »

Mam pytanie , chciałbym zamówić tarcze i klocki i tak sobie szperałem w necie i znalazłem , tylko zastanawiam się czy to dobry zestaw i czy podpasuje pod autko i czy nie będzie to zestaw "piszczałkowaty"? ;)
Klocki: http://www.motointegrator.pl/produkty/2 ... odo-fsl956" onclick="window.open(this.href);return false;
Tarcza: http://www.motointegrator.pl/produkty/1 ... o-08580320" onclick="window.open(this.href);return false;

Te same klocki i tarcze są na stronie interCars po zaznaczeniu działu HONDA » ACCORD VII coupe (CG) » 2.0 i 16V 147 KM » GRUPA: Tarcza hamulcowa/klocki tylko nie dało się jakoś linka wygenerować...
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: System hamulcowy

Post autor: PeJot »

W hurtowniach są błędy w katalogach bo pod zaciski dwu-tłoczkowe Nissin w Coupe CG mają być tarcze 28mm, które niestety trudno dostać w sklepach (sam sprzedaję dedykowane tarcze 28mm Blueprint UK).

Zacisk dwu-tłoczkowy hamuje mocniej to jak założysz do nich tarcze 25mm o mniejszej jakby nie było pojemności cieplnej to nawet podobno "super-hiper" tarcze EBC 25mm się poddają (zapytajcie kbl100 ;) a co dopiero Brembo, które są ostatnio jak z plasteliny ...
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: System hamulcowy

Post autor: Robertos »

PeJot pisze:W hurtowniach są błędy w katalogach bo pod zaciski dwu-tłoczkowe Nissin w Coupe CG mają być tarcze 28mm, które niestety trudno dostać w sklepach (sam sprzedaję dedykowane tarcze 28mm Blueprint UK).

Zacisk dwu-tłoczkowy hamuje mocniej to jak założysz do nich tarcze 25mm o mniejszej jakby nie było pojemności cieplnej to nawet podobno "super-hiper" tarcze EBC 25mm się poddają (zapytajcie kbl100 ;) a co dopiero Brembo, które są ostatnio jak z plasteliny ...
PeJot a ty co byś polecił ? jakie dokładnie zestaw na tył? W najbliższym czasie chce już zamówić i mieć to z bani.
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: System hamulcowy

Post autor: PeJot »

Acha chodzi o tył :oops:

Na tył też polecam tarcze Blueprint (są inne niż dla EDM 4D/5D!) + klocki ATE lub tańsze klocki Ashika lub Abe, które też nieźle hamują a kosztują sporo mniej ...

Tył nie jest tak obciążony jak przód to większość hamulców się sprawdzi, nie ma sensu przepłacać ;)
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: System hamulcowy

Post autor: Robertos »

PeJot pisze:Acha chodzi o tył :oops:

Na tył też polecam tarcze Blueprint (są inne niż dla EDM 4D/5D!) + klocki ATE lub tańsze klocki Ashika lub Abe, które też nieźle hamują a kosztują sporo mniej ...

Tył nie jest tak obciążony jak przód to większość hamulców się sprawdzi, nie ma sensu przepłacać ;)
Super. na PW odpisałem.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: System hamulcowy

Post autor: matysziom »

tez zamowilem teraz tarcze tyl BP i klocki EBC standard mam nadzieje ze bedzie OK bo obecne tarcze mi spekaly
ODPOWIEDZ