Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
karlos84
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013 00:27
Auto: Accord VI 98-00
silnik: 2,3

accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: karlos84 »

Witam WSZYSTKICH
Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Zdaje mi się ze przejrzałem już wszystkie posty i nic nie znalazłem. Jeśli coś przeoczyłem to proszę mnie nakierować.
Oto mój problem z Accordem 2,3automat 99rok,
Mianowice nie mam podświetlenia deski i zegarów! Stało się to po wymianie radia i dwóch żarówek w podświetleniu panelu sterowania. Wszystkie kontrolni działają, światła pozycyjne inne... wszystko działa poza podświetleniem. Żarówki wszystkie dobre, bezpieczniki sprawdzone i z lewej, z prawej strony deski i przy silniku. Dla pewności pozmieniałem na inne, żeby wykluczyć niewidoczne przepalenie. Aby wyeliminować błąd pomyłki w kabelkach wróciłem do oryginalnego radia. Potencjometr jasności odkręcony na max. W momencie włączania pozycyjnych lub mijania normalnie działają.... tylko nie włącza się podświetlenie deski i zegarów. MACIE JAKIŚ POMYSŁ ??? POMOCY!
Czy do podświetlenia deski i zegarów jest jakiś ukryty przekaźnik??
lotwock
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2012 22:10
Auto: cg4 2000
silnik: 2.0

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: lotwock »

Mam ten sam problem w coupe. Sprawdzilem chyba wszystko i jedyne co mi "swita" to zepsuty potencjometr. Tuz przed tym jak podswietlenie wysiadlo delikatnie wyczuwalem zapach palonej instalacji. Aktualnie szukam drugich zegarow
Awatar użytkownika
accord115
Posty: 156
Rejestracja: 08 cze 2010 21:49
Auto: Lexus IS200
silnik: 1G-FE
Lokalizacja: Wieluń

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: accord115 »

Wymiana zegarów nic nie da jak nie są spalone.
Jak by się coś upaliło w zegarach to widać to będzie wzrokowo, zobacz druk prawa strona tył obrotomierza jak jest ok to nie to.
Zapewne masz jak ja miałem ,latałem nieświadomy tak 4 lata.
Nie działało podświetlenie poprzednik podpiął na żywca pod pozycje ale nie działało ściemnianie.
Problemu szukaj w kasecie bezpiecznikowej, strona kierowcy pod zieloną zaślepką, upala się tam tranzystor.
Uszkodzenie widać gołym okiem.
Koszt niewielki troszkę więcej pracy.
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: rychu94 »

jak nie kumacie się na elektronice to lepiej nie zabierajcie bo upalić możecie kompa od wszystkich bajerów a od wersji EU coupe nie pasuje USDMy mają całkowicie inną instalacje i elektronikę (w waszym przypadku jest uszkodzony tranzystor polowy kanał typu N 20Amper, odpowiada za regulacje podświetlenia)można założyć zworę na nim i nie będzie regulacji podświetlenia,gdzie się znajduję-kaseta z bezpiecznikami od strony kierowcy,najlepiej ją wytargać(z kostkami się nie pomylicie każda inna)w kasecie od tyłu jest niebieska puszka trzeba ją wydłubać i otworzyć pod spodem nad białą szeroką kostką jest upalony tranzystor SMD,wymienić poskładać i się cieszyć z podświetlenia
powodzenia :mrgreen:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
lotwock
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2012 22:10
Auto: cg4 2000
silnik: 2.0

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: lotwock »

Dzieki Panowie :) W koncu cos konkretnego sie dowiedzialem.
Jaki dokladnie ma byc ten tranzystor? bo chcialbym wczesniej zakupic
Awatar użytkownika
pawels
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2013 21:31
Auto: CG4
silnik: 2.0 147KM
Lokalizacja: CBR

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: pawels »

Czy przebieg powinien się również podświetlać? Mam wrażenie, że świeżo po zakupie miałem to podświetlenie, a w momencie kiedy skasowałem kilometry na stacji podświetlenia już nie było? Dobrze piszę? Da się jakoś wyłączyć podświetlenie przebiegu?
CG4
RC 46
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: figo »

musiała spalić się żarówka, podświetlenie przebiegu włącza się razem chyba z podświetleniem zegarka po przekręceniu zapłonu :?:
HR
Awatar użytkownika
pawels
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2013 21:31
Auto: CG4
silnik: 2.0 147KM
Lokalizacja: CBR

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: pawels »

hmm zegarek też nie świeci
CG4
RC 46
lotwock
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2012 22:10
Auto: cg4 2000
silnik: 2.0

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: lotwock »

Gdzie zrobic zworke zeby podswietlenie swiecilo bez regulacji?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: accord sedan VI USA - brak podswietlenia zegarów i deski

Post autor: rychu94 »

widzę że to wersja EU,patrząc na pierwsze zdjęcie i na ten tranzystor upalony zewrzej 1 z 2 nóżką albo wymień tranzystor np.20N60(mam nadzieje że nic nie upalisz :P jak by co to mam od wersji EU ale bez tranzystora)
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
ODPOWIEDZ