Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Filtr Powietrza

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Filtr Powietrza

Post autor: Robertos »

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą filtra powietrza,nie chcę zakładać standardowej wersji, obecnie mam wkładkę K&N jednak mam obawy co do właściwego filtrowania powietrza , innym rozwiązaniem było by założenie np: Pipercrossa ale te wkładki w filtracji powietrza wypadają tragicznie, podobno przepuszczają tony syfu do silnika.
Może wkładka Apexi? Tutaj mały test ----- > http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/" onclick="window.open(this.href);return false; . Na wielu zagranicznych forach jest wiele pozytywnych opinii co do tych filtrów, jednak nie wiem czy te filtry są wielokrotnego użytku i z jakiego materiału są wykonane ? Jak czyścić owy filtr ?
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Filtr Powietrza

Post autor: stars »

Robertos pisze:mam wkładkę K&N jednak mam obawy co do właściwego filtrowania powietrza
Co masz na myśli? Zasada taka, że bardziej sportowa = mniej restrykcyjna = więcej syfu (niestety), ale bez dramatyzmu, bebechy silnika to nie sala operacyjna i tak wszystko pójdzie z dymem ;)
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Filtr Powietrza

Post autor: Robertos »

:) Po części masz rację trochę uleci z dymem, troszkę zostanie... Ja osobiście jednak wolę żeby zasysał mniej syfa ;)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Filtr Powietrza

Post autor: figo »

stars pisze:ale bez dramatyzmu, bebechy silnika to nie sala operacyjna i tak wszystko pójdzie z dymem ;)
[/quote]
:D
HR
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Filtr Powietrza

Post autor: robby »

jesli nieprzerobiles coupety na offroad i masz wkladke K&N to mozesz spac spokojnie bro,
ja smigam ponad 10 lat na K&N i jestem bardzo zadowolony.
trzeba tylko o nie dbac ,regularnie czyscic oraz nawilzac olejkiem.

http://www.youtube.com/watch?v=SIJttijv ... re=related
Don"t drive faster than your angel can fly !
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Filtr Powietrza

Post autor: stars »

Tak dla ciekawostki - stare motocykle typu Harley i Indian wogólnie nie miały filtrów powietrza ;)
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Filtr Powietrza

Post autor: Robertos »

stars pisze:Tak dla ciekawostki - stare motocykle typu Harley i Indian wogólnie nie miały filtrów powietrza ;)


Kultowe maszynki...
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Filtr Powietrza

Post autor: audiotone »

mi się udało kupić oryginalny Hondy na Ebay-u UK :) było dośc tanio jakeis chyba 6 funa i wysyłka gratis.Więc sądzę że na jakiś czas mam spokój :)
Awatar użytkownika
adamus
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2010 23:29
Auto: 98-02
silnik: CG4

Re: Filtr Powietrza

Post autor: adamus »

ja mam u siebie dolot ze stożkiem z ITG, jak dla mnie to rewelacja;)
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Filtr Powietrza

Post autor: Robertos »

audiotone pisze:mi się udało kupić oryginalny Hondy na Ebay-u UK :) było dośc tanio jakeis chyba 6 funa i wysyłka gratis.Więc sądzę że na jakiś czas mam spokój :)
A jak wygląda oryginalny filtr powietrza do naszych accordów;)? Może i ja się skuszę i kupię, zapodaj linka do oblukania , może być z Ebaya. Pzdr.
ODPOWIEDZ