Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: Prywo »

zapodam temat i na tym forum, może ktoś coś będzie wiedział bo ja już nie wiem

zakupiłem stację multimedialną 1 din z 7" monitorem.
problem jest taki:
po podłączeniu radia przez przejściówkę Honda - ISO stacja się włącza, radio działa bez problemu, zestaw głośnomówiący po sparowaniu telefonu z radiem działa spoko, lecz przy włączeniu CD, DVD, karty SD, odczytuje pliki, pokazuje obraz filmy, pliki nagrane na karcie SD lub CD lecz nie ma dźwięku :shock:
po sprawdzeniu na krótko (za pomocą starego głośnika i kawałka przewodu) wpinając się w kostkę w radiu w przewody wychodzące na głośniki - podaje dźwięk, ale nie przechodzi na głośniki w aucie.
włączając radio wszystko jest ok, korzystając z zestawu głośnomówiącego, też wszystko jest OK, dźwięk dochodzi do głośników.

w związku z tym jest pytanko:
Czy na przewodach między kostką, a głośnikami znajduje się coś co wymaga impulsu by załączyć głośniki ?

no i co jest grane że na radiu jest OK, by było ciekawiej podłączałem radio w drugim aucie (Audi) i tam działa wszystko bez problemu
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: Prywo »

więc temat rozkminiłem po kilkunastu minutach śmigania z miernikiem elektrycznym.

sprawa wygląda następująco:
w Accordzie coupe by grał fabryczny zestaw BOSE z innym radiem potrzebne jest dodatkowe zasilanie które jest podawane przez przewód (głównie) niebieski (sterowanie anteną automatyczną), w przypadku braku napięcia w tym przewodzie nie są załączone głośniki.
Radio Alpine CDA 9883RB podaje napięcie na przewód sterowania anteną automatyczną nie zależnie od tego co jest włączone, po prostu zaraz po włączeniu radia jest podawane napięcie na ten przewód pomimo że jest włączone CD.
W przypadku stacji multimedialnej którą posiadam są 2 przewody sterowania anteną automatyczną (niebieski i niebieski z czarnym paskiem), w fabrycznej kostce miałem podłączony przewód niebieski który podawał napięcie tylko przy włączonym radiu lub zestawie głośnomówiącym (nie wiem jakie to ma powiązanie, olać to), natomiast w przewodzie niebieskim z czarnym paskiem napięcie jest podawane zaraz od włączenia radia do jego wyłączenia.
Po sprawdzeniu tego miernikiem zaryzykowałem i zwarłem te 2 przewody razem, dźwięk poleciał z głośników, ostatnią operacją była podmianka przewodów niebieskich w kostce. :mrgreen:


i już wszystko gra i buczy :mrgreen:

teraz już tylko kamerka cofania, antena TV i oprogramowanie NAVI i będzie super :mrgreen:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: logicsys »

Te dwa przewody co masz to jeden od anteny a drugi do zewnetrznego wzmaka. Zapewne ten system bose tez ma wzmaka i bez zasilania nie chcialo grac.
PS tego audivoxa wziales czy cosik innego??
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: Prywo »

możliwe że i tak, ale dlaczego w przejściówce Honda - ISO niebieski przewód sterowania anteną automatyczną jest właśnie tak poprowadzony i wchodzi w OEM kostce w miejsce Anteny automatycznej ?? jak wiadomo że takiej anteny w Coupe nie ma 8-)

kupiłem za dobrą kasę XBS
coś takiego
http://allegro.pl/radioodtwarzacz-xbs-7 ... 23604.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: misio40 »

No prywo, niezły sprzęt zapodałeś. Kamerkę cofania już podłączyłeś ?
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: stars »

Sprzęt konkretny, podoba mi się, cena jak najbardziej ok, za taki kombajn w tym BT, TV, GPS, jestem ciekaw jak to się sprawuje.
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: Prywo »

Misiek kamerki jeszcze nie podłączyłem, mam nadzieję że ogarnę to do Ogólnopolskiego, ale nie mam na razie weny gdzie ją zamontować i jaką kupić, na 100% będzie kolorowa z podziałką, tylko gdzie to wpierdzielić :?: nie chcę dziurawić zderzaka :?:

Stars jeśli chodzi o:

BT działa wyśmienicie nawet nie muszę wyciągać tel z kiermany :mrgreen:
bez problemowo można ściągnąć książkę telefoniczną na radio i zapomnieć o używaniu telefonu w aucie, w przypadku słuchania radia, oglądania DVD, słuchania płyt lub korzystania z GPSa jak ktoś dzwoni to radio się zcisza, przełącza się na menu telefonu i wyświetla nr osoby dzwoniącej, dźwięk jest naprawdę rewelacyjny, czysty nie ma echa itp. rozmawiałem dzisiaj z bratem przez to ustrojstwo i jak się z nim spotkałem i zapytałem jak mnie słyszał to nie wiedział o co chodzi, i potwierdził że dźwięk był czysty i bez dodatkowych efektów.

TV będę podłączał w przyszłym tyg. jak dotrze antena do mnie to zdam relację jak działa.

GPS też działa super, satelitę wyszukuje w mgnieniu oka, zainstalowałem sobie Auto Mapę, w zeszłym roku kupiłem razem z telefonem oryginalną i nie przypisaną do urządzenia, czyli z możliwością przeniesienia na inne urządzenie, działa spoko i o dziwo (nie wiem jak to zrobiła) ale wzięła poprawkę na rozkopaną ulicę i poprowadziła inną drogą, zanim o tym pomyślałem (najdziwniejsze, że poprowadziła przez takie zadupie, że strasznie byłem zaskoczony że takie coś istnieje i zaoszczędziłem z 15 min. nie stojąc w korkach :mrgreen: )

IPOD działa bez najmniejszego problemu - wszystko działa więc się nie będę rozpisywał.

AUX działa również wzorowo - podłączyłem MP4 do AUXa i elegancko działało.

DVD/CD - ładnie czyta płyty, dobry mechanizm antywstrząsowy, zapamiętuje w którym miejscu przestało się oglądać film lub słuchać utwór i po przełączeniu wraca do miejsca w którym się skończyło.

SD - czyta z niej Xvid, MP3, MP4, JPEG

TUNER - ładne czytelne menu, dobry tuner, potrafi wyłapywać fale nawet z odłączoną anteną.


a teraz
"+"
- dobry kombajn za rozsądną kasę
- posiada praktycznie wszystko i to wszystko działa, a nie tylko jest
- zrobiony na dobrych podzespołach SHARP, Samsung, Toshiba
- po wyłączeniu zapłonu, ma skumulowane tyle energii, że sam zamyka LCD i dopiero się wyłącza (nie ma problemu że zostanie z otwartym LCD)
- możliwość wyboru pracy MULTI ( np. GPS i radio jednocześnie lub NORMAL tylko jedno urządzenie )
- możliwość ustawienia koloru wyświetlacza i przycisków
- reszta plusów opisana wyżej.

"-"
- brak RDSu w radiu
- SD czyta tylko do 2 GB (katalogowo), mi czyta 4 GB (to lepiej, można stwierdzić że to + )
- troszkę słaby procek 400 Mhz lepsza by była 600 lub 800 to by był luksus
- jak na taki kombajn brak zamontowanego nawet małego wiatraczka do chłodzenia, płyty potrafią być gorące.
- brak regulacji intensywności świecenia małego wyświetlacza (świeci troszkę za jasno)
- brak możliwości regulowania/korekty dzwięku pod czas oglądania filmu lub słuchania CD, ale na radiu można (WTF ??), a może tego jeszcze nie rozkminiłem
- czasami ma amnezję na poziom ustawienia kąta pochylenia monitora ( nie jest to duży problem )
- brak ramki (radio niestety używane i tego w zestawie nie było, ale pracuję nad oryginalną ramką do tego :mrgreen: )


chyba tyle.
Reasumując:
Jak bym miał kupić to radio jeszcze raz za kasę którą dałem tzn 800 zł to bym je kupił :mrgreen:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: audiotone »

Jak możesz to strzel jakieś fotki tego jak udało Ci się zamontować bo jestem Ciekawy :)
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: Prywo »

zamontowane jest spoko tylko brak ramki troszkę wywołuje mieszane uczucia :(
postaram się jutro zrobić fotki
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Rutson
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2011 20:26
Auto: brak
silnik: brak

Re: zmiana kaseciaka BOSE na stację multimedialną

Post autor: Rutson »

witam,podpinam się do tematu
czy można jakoś bez tracenia na funkcjonalności (utrata przycisków) wstawić radyjko o rozmiarze 2DIN ?
Tak jak tu : http://www.mp3car.com/attachments/show- ... cn0082.jpg

Tylko bez przenoszenia tego radia na dół
ODPOWIEDZ