Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Podświetlanie w lusterkach - mod

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: artiszeg »

Siemacie!
Pobawiłem się trochę w sobotę na garażu z dodaniem podświetlenia led w lusterkach. Zamysł był taki, żeby reagowały tak samo jak wewnętrzne oświetlenie w aucie, czyli włączały się przy otwieraniu centrala lub drzwi, a gasnły po kilku sekundach lub przy zamknięciu centralnego zamka.
Po kilku kombinacjach i poszukiwaniach odnalazłem co jest za to odpowiedzialne i jak podpiąć lampki led.
Efekt poniżej:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek


Jakby ktoś chciał takiego moda u siebie to piszcie, wrzucę w poście fotki gdzie się podpiąć
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: Cegua »

Mega!

Myślałem o tym modzie od dawna, bo miałem taki ficzer w Volvo S80 w standardzie i był mega pomocny w nocy żeby nie wdepnąć w g... :)

Ale przy Hondzie brakowało mi czasu żeby to rozkminić :)

Brawo :)
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: regret »

nawet spoczko to wyszlo , zapodaj jak to ogarnales.
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: artiszeg »

Lampki LED z alledrogo, ja postawiłem na te http://allegro.pl/show_item.php?item=5287429626" onclick="window.open(this.href);return false;
Podłączenie jest banalnie proste, po + wpinamy pod + z lampki zamontowanej w drzwiach na dole, a minus ciągniemy do skrzynki bezpieczników z boku deski rozdzielczej od strony pasażera i podpinamy pod kabel czarny, z białym paskiem i dwoma srebrnymi kropkami obok siebie, jak na zdjęciu (ten dodatkowy kabel co na zdjęciu jest podłączony na luźno tylko na testy)

Obrazek

Otwory w lusterku najlepiej wyfrezować diaxą na sprężone powietrze,
Obrazek

Chyba najgorsze zadanie to przeciągnąć kable do wnętrza lusterka. Na pewno trzeba odkręcić lusterko od drzwi. U mnie od strony kierowcy był zamontowany jakiś zamiennik lusterka, który dało się rozkręcić na części pierwsze, więc przeciągnięcie kabli wewnątrz lusterka było proste. Gorzej miałem od strony pasażera, tam jest orginał i nie dało się go rozebrać. Wykorzystałem przewody z ogrzewania lusterka tym samym rezygnując z tej opcji (w zime ani razu nie musiałem z tego korzystać)

edit:
jedyny problem z którym jeszcze sobie nie poradziłem (brakło czasu) to jak puścić przewody od drzwi do kabiny z użyciem seryjnej rurki (osłonki) na kable. Ktoś to kiedyś rozbierał?
Obrazek
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: KOko »

Gratuluję pomysłu, fajnie to wyszło, będzie gites jak jeszcze w środku zamienisz żarówki na ledy :)
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: qba11 »

Z tego samego złącza można puścić podświetlanie na nogi? :)
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: artiszeg »

Jak podłączysz masę tak jak na rysunku to pewnie będzie działać :)
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: qba11 »

Dzięki, dzisiaj po pracy się za to biorę ;)

PS: A wiesz może który kabel jest odpowiedzialny za lampkę w drzwiach od strony kierowcy?
Stopczyk
Posty: 63
Rejestracja: 21 sie 2011 13:46
Auto: Accord Coupe 1999
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: Stopczyk »

Jeśli mogę zasugerować to najwygodniej wg mnie zdjąć błotnik. Wtedy tę osłonę będziesz miał jak na dłoni. Oba jej końce wysuwasz z otworów, przeciągasz kable jakimś drutem, wsuwasz i po sprawie.
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Podświetlanie w lusterkach - mod

Post autor: artiszeg »

O ile dobrze pamiętam to plus na lampkę w drzwiach dawał biało niebieski kabel z tej wtyczki przy bezpieczniki (musisz sprawdzić), ale ja się podłączyłem plusem pod tapicerka drzwi, bezpośrednio przy lampce.

Storczyk, dzięki za sugestie, póki co chyba nie chce odkrecac blotnikow, nie do końca wiem jak i czy dużo z tym zabawy :)
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ