Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tarcze hamulcowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kbl100 »

toczenie piast mija się z celem bo trzeba je wyciągać, a co za tym, idzie łożysko koła do wymiany,


Kurna ja te z mam zajeb#### problem z tarczami. Kolejny komplet poszedł się rypać. Ebc gładkie, Ebc TG idą w śmietnik. Piasty proste, zawieszenie w super stanie. Jestem teraz w niemczech i chyba pojade tutaj do aso na wymiane przednich tarcz i klocków.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Trojan »

Kto bogatemu zabroni :mrgreen:
Nie da się tych TG przetoczyć czy nie zniżysz się do poziomu toczenia tarcz :roll: :P
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Prywo »

regret ja miałem w QP Blue Printy i dawały radę, można brać, ale to zależy jeszcze od tego jak jeździsz, jak agresywnie to długo nie wytrzymają żadne 8-)

kbl - olej te OEM, byłem w ASO swoją 4 gen. (po tym jak mi umarł kolejny kpl. tarcz) i na serwisie mi powiedzieli że oczywiście są takie OEM ale z doświadczenia on mi proponuje Brembo bo są lepsze i tańsze od OEM, a swoją drogą Brembo też zabiłem :lol: :lol:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kbl100 »

stać czy nie stać wolałbym sie pozbyć problemu. Toczenie nie załatwia sprawy, 1k km i dalej to samo. Chyba poszukam całych zwrotnic do acco. Naczytałem się na hakp tyle tematów że głowa boli i tak naprawde dalej nikt nie wie o co chodzi.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: regret »

Prywo pisze:regret ja miałem w QP Blue Printy i dawały radę, można brać, ale to zależy jeszcze od tego jak jeździsz, jak agresywnie to długo nie wytrzymają żadne 8-)
dzieki za cynk , już będę atakował Pejota o te Blue ... co do jazdy no to ,aż tak nie szaleję ;) teraz tylko się zastanawiam to co Trojan pisał czyli o twardości klocków ... bo proponują mi w sklepie HAWK HPS ,ale nie doczytałem nigdzie czy a twarde czy też nie ...

Z kolegą kbl100 łączę się w bólu bo też już tyle się naczytałem , a opinni masa :(
NPK Team
De opresso liber
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: PeJot »

kbl100 pisze:toczenie piast mija się z celem bo trzeba je wyciągać, a co za tym, idzie łożysko koła do wymiany,

Kurna ja te z mam zajeb#### problem z tarczami. Kolejny komplet poszedł się rypać. Ebc gładkie, Ebc TG idą w śmietnik. Piasty proste, zawieszenie w super stanie. Jestem teraz w niemczech i chyba pojade tutaj do aso na wymiane przednich tarcz i klocków.
Teraz w polskich ASO (ciekawe czy w DE też ?) weszły nowe niższe ceny części eksploatacyjnych w tym klocków/tarczy, sworzni itp. to może warto zapytać się o OEM komplet na przód 28mm (produkcji Nissin) jeżeli tak ostro jeździsz ?

Na forum Prelude ori hamulce Nissin chłopaki zakładali do mocno dłubanych H22A i dawały radę przy upalaniu.

Dodatkowo przy okazji profilaktyczna wymiana łożysk z przodu w ponad 10-letnim aucie to nie byłaby chyba rozrzutność :P (polecam NSK/Kanaco).
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kbl100 »

Kupie tarcze w aso ale najpierw wszystko dokładnie pomierze bo niestety ale nie uwierze w to że kolejny komplet pokrzywił się z winy materiału
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: logicsys »

Podjedz do tokarza i niech ci liznie te krzywe tarcze, tylko dobrze to niech zrobi. Pozniej zamontuj na aucie i czujnikiem zegarowym sprawdz to bicie. Moze dla niektorych to druciarstwo toczenie tarcz, ale jak ktos to zrobi dobrze to nic sie od tego nie stanie. Wkoncu w fabryce odlew tez tocza :D

A toczenie na aucie to jak dla mnie nie do konca dobra sprawa, bo wszystkie luzy w ukladzie zostana przeniesione na tarcze podczas tego zabiegu. Klocki dluzej sie beda na pewno ukladaly.


Jeszcze ciekawostka na koniec. Mialem poliftowego sharana kiedys. Wymienialem tarcze na ori ATE (takie montuja na pierwszy montaz) i co? pokrzywily sie. Dopiero pozniej gadam ze znajomym co mial ten sam problem i mowi ze wkoncu zamowil bezposrednio w ASO. Jedno i drugie to ATE, ale te sprzedawane jako OEM w ASO so lepszej jakosci.
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kylek »

Chłopaki w celu uscislenia tematu na przód fabrycznie fi 282 , grubosc 28 [mm] ? Jak wyglada sprawa z tylem?
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: regret »

kylek pisze:Chłopaki w celu uscislenia tematu na przód fabrycznie fi 282 , grubosc 28 [mm] ? Jak wyglada sprawa z tylem?
tu jest o tym : http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepiej zglos sie z porblemem do Pejota :)
NPK Team
De opresso liber
ODPOWIEDZ