Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tarcze hamulcowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: PeJot »

kylek pisze:Chłopaki w celu uscislenia tematu na przód fabrycznie fi 282 , grubosc 28 [mm] ? Jak wyglada sprawa z tylem?
Tak, jarzma przednich zacisków dwu-tłoczkowych Nissin są pod tarcze 28mm, za to tarcze z tyłu w CG4 mają dużo mniejszą całkowitą wysokość w porównaniu do EDM CG/CH 4D/5D czyli także trzeba kupić dedykowane ;)
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: marcin »

U mnie minęły dwa lata i ok. 40kkm od montażu nawieracanych tarcz MTEC (import z Anglii) i klocków EBC. Przód jeszcze żyje, tył natomiast został wczoraj wymieniony na TRW + ATE, gdyż tarcze nawiercane umarły śmiercią naturalną. Ze względu na większą liczbę otworów są bardzo podatne na korozje, a siła hamowania z tyłu jest generalnie tak niska że niestety szybciej te tarcze pordzewieją niż je zużyjemy. Na tył nie polecam.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: audiotone »

marcin pisze:U mnie minęły dwa lata i ok. 40kkm od montażu nawieracanych tarcz MTEC (import z Anglii) i klocków EBC. Przód jeszcze żyje, tył natomiast został wczoraj wymieniony na TRW + ATE, gdyż tarcze nawiercane umarły śmiercią naturalną. Ze względu na większą liczbę otworów są bardzo podatne na korozje, a siła hamowania z tyłu jest generalnie tak niska że niestety szybciej te tarcze pordzewieją niż je zużyjemy. Na tył nie polecam.

Mamy z Marcinem te same tarcze ,potwierdzam przód super tył proponuje zwykłe ;)
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: logicsys »

Jaki koszt przod i tyl?
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: audiotone »

co do ceny to może Marcin się wypowie bo On ściągał te tarcze do Polszy , ja u siebie płaciłem chyba z 70 pandów za komplet z wysyłka ;)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: marcin »

70 funtów to chyba tylko na jedną oś. Mnie to 2 lata temu 650zł wyszło w PL (przód + tył). Teraz funt chyba droższy.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
wfe
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2013 20:09
Auto: Accord CG2 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: WPR

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: wfe »

Tarcze ABE+klocki Ferodo do coupe. Alternatywa tarcz z ASO. Po 5miesiącach niestety nasiliły się wibracje. Być może za twarde klocki do tych chińskich tarcz :) Przetoczyłem, 40zł/szt. Póki co, wibracje zniknęły. Mogę jeszcze tylko powiedzieć, że przed przetoczeniem tarcze zaczynały mieć delikatny rancik. Co do skuteczności hamowania - nie mam zastrzeżeń. Rada? : Użytkowniku CG2, jeżeli kupisz tarcze ABE (ok 120z/szt) od razu daj je do przetoczenia. Oszczędzisz swój czas i pracę. Wydasz niewiele, a będziesz miał pewność że zestaw jest bezwibracyjny.
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: audiotone »

marcin pisze:70 funtów to chyba tylko na jedną oś. Mnie to 2 lata temu 650zł wyszło w PL (przód + tył). Teraz funt chyba droższy.

masz rację sprawdziłem to był przód tylko ;) tył był tańszy chyba 40-50 pandów
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: matysziom »

jakby ktos byl ciekawy tarcze na tyl do CG4 maja 260mm srednicy i 9mm grubosci - potwierdzone z OEM
nr Blueprinta ADH24361
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kylek »

Z racji tego ze blueprint 282/28 wychodzi troche drozej zapytam o alternatywe : mam do kupienia Ashike 280/25 w dobrej kasie, bedzie to jezdzilo czy w ogole sie w to nie pchac? Pzdr
ODPOWIEDZ