Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

automatyczna skrzynia

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
magol
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2015 11:16
Auto: accord 03-07
silnik: 3.0 V6

Re: automatyczna skrzynia

Post autor: magol »

akurat w tym modelu tak mam,choc zajelo troche czasu siedzenie na necie i szukanie.wiekszosc meili i postow byla taka ,ze jest tylko jeden w skrzyni.dopiero jak popatrzylem na amerykanskie fora,wyszlo najaw ze mam dwa.jakby tego bylo malo w modelach 03-07 czyli takich ja moja hanka,sa skrzynie z 1,z 2 lub 3 filtrami.3 to filtr magnetyczny.zdjecie ponizej.dzisiaj bylem za filtrem oleju,do silnika oczywiscie niema w katalogu.gdzies zostawilem sobie pudelko po ostatniej wymianie,ale nie moge sie doszukac.moze ktos z was zna kod filtra oleju do tego modelu.z gory dziekuje.
Załączniki
actf100m_is.jpg
actf100m_is.jpg (6.04 KiB) Przejrzano 6511 razy
magol
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2015 11:16
Auto: accord 03-07
silnik: 3.0 V6

Re: automatyczna skrzynia

Post autor: magol »

dzisiaj troche sie zdziwilem,ze w mojej accordce nie ma chlodnicy oleju asb.tak jak to zapodal Jacobsen na rysunku.w tym miejscu jest chlodnica oleju ale ze wspomagania,dziwne to troche ale tak jest.weze ida do zbiorniczka z plynem jeden a drugi do maglownicy gdzies pod spodem.szperajac po necie doszukalem sie na forach w stanach,i mam cos takiego jak;heat exchanger.jest to na fotce ponizej ATF WARMER obok filtra.wiele osob doklada dodatkowa chlodnice z przodu i wpina sie w uklad.do tej pory jezdzilem bez i nic sie nie dzialo,wiec dokladac czy nie...to ustrojstwo ma za zadanie podgrzac olej w asb jak najszybciej i utrzymywac w stalej temperaturze.jest to dwuobiegowe,zewnetrzna czesc krazy olej z silnika podgrzewa wewnetrzna z olejem asb.i tak w kolko.wiec jak doloze chlodnice to bedzie kolidowalo ze soba.tutaj podgrzewa a ja zaraz bede chlodzil.i co o tym sadzicie koledzy...
Załączniki
ten ATF Warmer jest zamiast chlodnicy
ten ATF Warmer jest zamiast chlodnicy
indeks.jpg (11.85 KiB) Przejrzano 6461 razy
Awatar użytkownika
seba2213
Posty: 282
Rejestracja: 25 lip 2014 21:15
Auto: Accord Coupe VI
silnik: V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: automatyczna skrzynia

Post autor: seba2213 »

ASB PALKA niby nie chce Hondy a tu:
http://allegro.pl/honda-legend-3-5v6-i5078591044.html
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: automatyczna skrzynia

Post autor: Tecu »

mnie też kiedyś odpałowali :)
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: automatyczna skrzynia

Post autor: suli88 »

Ile wchodzi oleju do v6 at i jaki lejecie? Oryginalny honda atf? czy jakis dextron?
Woyt
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2017 12:06
Auto: Accord 05 v6
silnik: J30a
Lokalizacja: Brzozow

Re: automatyczna skrzynia

Post autor: Woyt »

Witaj magol, jestem Nowym tutaj. Chce spytac jak Wymiary olej up poszla, czy Hanna dobrze jezdzi?.
Z tego co wiem to Honda nie karze zmieniac tego filtra jest lifetime. Na ra.
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: automatyczna skrzynia

Post autor: buksiu »

magol pisze:witam.panowie interesuje mnie dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegow,szukam namiarow na warsztat ktory posiada sprzet do takiej wymiany i plukania skrzyni.mieszkam w Siemianowicach Slaskich wiec gdzies w promieniu do 100km moge podjechac.moze ktos z was juz cos takiego przerabial?na you tube sa filmiki ale to co zobaczylem to byla czysta grawitacja.juz tak zrobilem dwa lata temu,poszlo oleju od cholery,nie moglem namierzyc warsztatu wiec zrobilem to sam.tylko,ze to mieszanie starego badziewia z nowym.bedwdzieczny za pomoc.model honda accord ex 3.0 v6,skrzynia baya,motor j30a4.
Ja wymieniałem olej tylko, że w qpecie VI gen. w ASO "Autokopex" i powiem szczerze że byłem w szoku jak spytałem o koszt. Za wymianę oleju zapłaciłem około 450 zł, w tym cena oleju coś bodajże około 360 zł ( 119 zł za litr ) i robocizna około 80 - 90 zł. Z tym, że była to wymiana statyczna a nie dynamiczna. Jak spytałem o wymianę dynamiczną to powiedzieli mi, że robi się tylko wymianę statyczną.
magol pisze:akurat w tym modelu tak mam,choc zajelo troche czasu siedzenie na necie i szukanie.wiekszosc meili i postow byla taka ,ze jest tylko jeden w skrzyni.dopiero jak popatrzylem na amerykanskie fora,wyszlo najaw ze mam dwa.jakby tego bylo malo w modelach 03-07 czyli takich ja moja hanka,sa skrzynie z 1,z 2 lub 3 filtrami.3 to filtr magnetyczny.zdjecie ponizej.dzisiaj bylem za filtrem oleju,do silnika oczywiscie niema w katalogu.gdzies zostawilem sobie pudelko po ostatniej wymianie,ale nie moge sie doszukac.moze ktos z was zna kod filtra oleju do tego modelu.z gory dziekuje.
Jeżeli chodzi o filtr oleju to nie ma najmniejszego problemu z jego dostaniem, ponieważ o ile dobrze pamiętam to ta część jest uniwersalna. Tak więc, powinieneś dostać filtr w każdym lepiej zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym.
buksiu - QP '00 2L
ODPOWIEDZ