Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Automatyczna skrzynia biegów

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kosmo
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2015 10:47
Auto: Accord VII 03-07
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kraków

Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: kosmo »

Witam wszystkich serdecznie

Poszukuję automatycznej skrzyni biegów do accorda coupe 3.0l 240 KM 2003r (USA). vin: 1HGCM826X3A021987. Padła pompa i poinformowano mnie że w tej sytuacji trzeba rozglądnąć się za nową. Czy znacie jakieś namiary albo kogoś kto mógłby mi pomóc?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: QuicksilveR »

Najszybciej zacząć poszukiwania od ebay >> http://www.ebay.com/sch/Complete-Auto-T ... 0EX%203.0L" onclick="window.open(this.href);return false;
W Polsce będzie znaleźć ciężko, nawet egzemplarz do remontu.

PS. Uzupełnij profil, proszę. Skąd jesteś, itd. :)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: przemek »

dodam tylko, że Jarusnet (https://www.facebook.com/Jarusnet?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;) może Ci ogarnąć przesyłkę (trochę mało czasu zostało) Deadline: 12.04.2015 Przewidywana data dotarcia części do PL: przełom czerwiec/lipiec.
Obrazek
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Prywo »

sprawdziłem i za samą skrzynię trzeba dać 1200-1300$ + wysyłka do PL kilka setek $ będzie kosztować
więc sama skrzynia to wydatek rzędu 5000-5500 no i do tego robocizna wkładania skrzyni
więc trochę PLNów wyjdzie
myślę że cała operacja przy zakupie auta i przywróceniem do życia wyjdzie około 22-23 tyś
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
kosmo
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2015 10:47
Auto: Accord VII 03-07
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: kosmo »

Doradzono mi wymianę czujników ciśnienia, które wkręcane są w skrzynie i nie trzeba jej demontować. Tak też uczyniłem i teoretycznie wszystko działa jak należy. Tzn podczas jazdy jest ok ale została dziwna przypadłość a mianowicie przy wrzucaniu wstecznego czuć szarpnięcie. Raz jest ono słabsze a raz bardzo mocne tak że aż rzuci całym samochodem. Jak podniosę maskę to widać że faktycznie przy wrzucaniu wstecznego aż rzuca całym silnikiem. Poczytałem trochę w internecie i popytałem i wychodzi na to że mogą to być poduszki pod silnikiem ale nie mam przekonania bo co mechanik to mówi co innego. Ostatnio wręcz mi powiedział jeden z mechaników że ewidentnie to nie wina poduszek tylko uszkodzonej skrzyni bo ponoć zawsze zaczyna się od psucia się wstecznego biegu. Co o tym wszystkim sądzicie?
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Tecu »

Podobne objawy miała moja poprzednia skrzynia i większość stawiała na zapieczone
tarczki bo to właśnie brak poślizgu przy wrzucaniu biegów a szczególnie na postoju.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Automatyczna skrzynia biegów

Post autor: matysziom »

hey problem rozwiazany?
w Myslowicach sa spece od skrzyn moj byly szef regularnie serwisowal tam swoja Lancie Thesis i nie raz widzialem tam rozne dziwne wynalazki jak i super bryki
jakby co namiar moge pochytac
ODPOWIEDZ