Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 by tomson1991

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: escone »

Dziala to na kazdym biegu przy kazdej predkosci. Na nizszych biegach jest to jednak mniej zauwazalne
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: tomson1991 »

Z nowości w moim accordzie. Zostały wymienione poduszki silnika bo stare były już w agonalnym stanie jak widać na zdjęciach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu świeżutka największa z poduszek na swoim miejscu 8-)
Obrazek

Po wymianie poduszek nie odczuwam jakieś dużej różnicy, ale świadomość że poduchy są nowe jest satysfakcjonująca :)
dodatkowo wymieniłem filtr powietrza na nowy.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: KOko »

Ja to się bardzo ucieszyłem po wymianie swoich. Silnik już nie obijał maski na wybojach i w końcu przestało mi cykać jak diesel :lol:
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: Zaybatsu »

Też jestem po wymianie i zmiana na duży plus. Zmniejszyła się odczuwalność zmiany biegów. Dla mnie w Accordzie "pakiet startowy" aby normalnie jeździć tym samochodem to przeguby wewnętrzne, poduszki silnika, regulacja zaworów i remont skrzyni :P Po tym wszystkim dopiero z przyjemnością jeździ się CG2 ;) No chyba że ktoś kupił samochód pod kocem trzymany i tylko w bezdeszczowe niedziele odpalany...
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2093
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: QuicksilveR »

A można zapytać, ile taki komplet poduszek kosztuje?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: Zaybatsu »

Taki zestaw można nabyć u mnie. Czas oczekiwania 2-3 tygodnie. Więcej informacji na priv bo jeszcze admin pogoni mnie za reklamę sklepu :P
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: markus »

Zaybatsu pisze:Dla mnie w Accordzie "pakiet startowy" aby normalnie jeździć tym samochodem to przeguby wewnętrzne, poduszki silnika, regulacja zaworów i remont skrzyni :P Po tym wszystkim dopiero z przyjemnością jeździ się CG2 ;)
Trochę gruby ten pakiet startowy ;)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: Zaybatsu »

Niestety jak tak patrzę na całokształt CG2 to mam przed oczami taką historyjkę: Japońscy inżynierowie podczas wcinania sajgonek i popijania dużej ilości Sake wpadli na genialny plan: "Będzie faza jak wsadzimy V6 do Accorda". Następnego dnia na srogim kacu kiedy głowa ich niemiłosiernie bolała stwierdzili: "Kurde chyba daliśmy za dużo niutków jak na takie podzespoły a produkcja już się zaczęła... Musimy przestać pić w robocie" :D Sorry za mały offtop
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: rexio »

Pakiet startowy adekwatny do stanu auta w jakim sie go zakupi.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CG2 by tomson1991

Post autor: markus »

Zaybatsu pisze:Niestety jak tak patrzę na całokształt CG2 to mam przed oczami taką historyjkę: Japońscy inżynierowie podczas wcinania sajgonek i popijania dużej ilości Sake wpadli na genialny plan: "Będzie faza jak wsadzimy V6 do Accorda". Następnego dnia na srogim kacu kiedy głowa ich niemiłosiernie bolała stwierdzili: "Kurde chyba daliśmy za dużo niutków jak na takie podzespoły a produkcja już się zaczęła... Musimy przestać pić w robocie" :D Sorry za mały offtop
To chyba dwie różne kwestie - elementy konstrukcyjne użyte do produkcji auta (swoją drogą 264 Nm to na pewno nie jest "dużo niutków") a kondycja auta. Jeśli samochód był należycie pielęgnowany i sumiennie serwisowany to pakiet po zakupie ogranicza się tylko do oleju i filtrów ;)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Zablokowany