Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Lebow »

Zabrałem się za przeróbkę blendy.
Jakoś rozklejanie jej lub dłubanie plastiku przez otwór po oprawce mi nie podpasował i zrobiłem tan, na razie tyle zdziałałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozostało rozciąć po drugiej stronie, przedmuchać sprężarką z opiłków i zacząć sklejać.
Co najlepsze to wykorzystam ori odblask.
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Cegua »

O Panie, dzięki za foty, mam już widzę kolejne zajęcie na weekend :D A może nawet na dzisiaj? A nie dziś nie mam czasu, ale jutro? Hmm... :D A jak zdemontować blendę? Odkręca się ją od środka klapy?? Póki co zrobię samą pozycję, bez stopu, a jak kupię oprawki dwuwłuknowe ajajajajaj :) A jak ty zdjąłeś te odbłyśniki bez rozklejania blendy? Odciąłeś je po prostu, a potem przykleisz, tak?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Trojan »

Od środka ,6 śrub chyba.
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: STomasz »

Ładna seria, jestem ciekaw przeróbki blendy, wklej jakieś fotostory z tej operacji ;)
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Lebow »

Mam ten plus że wyrwałem drugą blendę za trzy dyszki.
Wyjąć ją nie jest trudno, demontaż tapicerki klapy, kilka nakrętek i z czuciem palcami podważamy po bokach bo troszkę mocno jest spasowana z blachą klapy.
Operację rozcięcia zrobiłem w kuchni na stole ;) przy użyciu brzeszczota i dwóch noży.
Obleciałem dookoła samą obudowę klosza zarówki i dopiero jak ją oddzieliłem przyjrzałem się odblaskowi jak siedzi i ile z niego uratować.
Obciąłem tyle co na zdjęciu i wydłubałem resztę plastiku maskującego, przy użyciu ostrego noża.
Nawet nie chciało mi się iść do auta po szczypce aby wykręcić jedną szpilkę bo brzeszczot się nie mieścił ale jakoś udało mi się ją ominąć,
sugeruję jednak ją wykręcić, liczę na to że są wkręcane na blachowkręt a nie zalane.
Nożykiem wyrównałem obcięte brzegi plastiku i ...chyba wszystko.
Dałem ciała bo przed obcinaniem mogłem przez otwór po oprawce wcisnąć do środka szmatkę aby ta zapobiegła dostaniu sie opiłków plastiku do środka, ale będę musiał poradzić sobie odkurzaczem i może jeszcze sprężarką.
Prawa strona ma plastik bez otworu na żarówkę ale spokojnie można ten otwór zrobić przed rozcinaniem i wepchnąć szmatkę.
Chyba tak zrobię aby było mniej opiłków a otwór wytnę otwornicą (chyba mam też takie małe otwornice).
Muszę się rozejrzeć za jakimś klejem który po wyschnięciu stwardnieje i nie rozpuści plastiku.
Awatar użytkownika
GST
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013 16:39
Auto: CG2
silnik: 3.0

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: GST »

Nie chcę krakać, ale wydaje mi się, że jak zostawisz seryjny odblask to może świecić nierówno - czyli wewnętrzne lampy w blendzie mocniej od reszty. Lampy zewnętrzne nie mają takich 'chromowanych odbłyśników', tylko są srebrne w środku (bardziej matowe). Na Twoim miejscu bym je wywalił całkiem. Oczywiście mogę się mylić - nie testowałem takiej opcji. Swoją blendę musiałem rozkleić, żeby ją uszczelnić bo potrafiła się w niej zbierać woda. Też rozważałem taką opcję z odcięciem tych kloszy, bo tak samo wyrwałem blendę za grosze i mogłem testować ;)
Co do szpilek, to są one niestety zalane. Mi się jedna ukręciła więc trzeba na to bardzo uważać. Tam spływa woda i niestety te szpilki po zewnętrznej stronie rdzewieją mocno. Czekam na efekty :)
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: jacobsen »

Czytam temat, wiem coraz więcej. :mrgreen:
Ale powiedzcie gdzie moge dostać takie oprawki, oprócz na złomowcu. :?:
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Cegua »

Allegro, grupa na FB Części do Hondy na sprzedaż.

Właśnie, to fakt, przecież wystarczy zobaczyć jak mocno przeciwmgłowe świecą... może przyklej najpierw na taśmę te oprawki i sprawdź?
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Lebow »

GST pisze:...wydaje mi się, że jak zostawisz seryjny odblask to może świecić nierówno...
Kurcze no, masz rację, a jak tak się namęczyłem aby uratować odblaski.
Ratowałem je dlatego że nie chciało mi się łatać tych fabrycznych dziur wentylacyjnych no a teraz trzeba będzie je zalutować.
Zresztą po prawej odblask już nie był taki idealny jak lewy.
Próbowałem szpilkę wykręcić ale odpuściłem i brzeszczot szedł po skosie.
No to ja jutro za cel obieram zabawę z dziurawym kloszem.

edit
Oto krótka sesja ze zmagań z blendą.
Prawa strona po odklejeniu uszczelniającej pianki, odkleja się dość łatwo i na tyle aby sie nie zniszczyła.
Obrazek
Brzeszczotem odcinamy klosz, linia odcięcia powinna być jak najbliżej zewnętrznej części blendy
ale na tyle aby sprawnie operować brzeszczotem, na zdjęciu widać jak ominąć szpilkę czyli brzeszczot idzie po skosie względem ścianki klosza.
Obrazek
Brzeszczotem operowałem dość płytko bo chciałem ocalić fragment odbłyśnika, niepotrzebnie ale jak kto woli.
Obrazek
Oto co potrzebowałem i jak wygląda resztka z zaślepki której trzeba się pozbyć aby zwiększyć rozmiar lampy.
Obrazek
Pozostała kwestia dziurawego lewego klosza, otwory mają około 12.1 do 12.5 mm średnicy i warto skołować jakieś zaślepki.
Ja wstawiłem blaszki, mam dostęp do takich, na klej który będzie na ostatniej focie. Pomalowałem srebrzanką i oto efekt.
Na zdjęciu widać też przygotowane oprawki z wtyczkami z zewnętrznych lamp, do szczęścia brakuje mi tylko
ori potrójnej wtyczki jaka jest od przeciwmgielnego (gniazda które są wsuwane na klosz mam dwa ----ma może ktoś ją uciętą i tylko mu sie wala niepotrzebna?????

Obrazek
Oto i ładny "spaw", i klej, sugeruję szybkoschnący jak ja użyłem bo spokojnie w jeden dzień blenda może być z powrotem w aucie.
Nie sugerujcie się nazwą , spokojnie przez 3 do 5 minut klej daje się formować a po kwadransie trzyma jak wiewióra żołędzia.
Obrazek

Może się komuś przyda, tych zaślepek nie widać przez plastik a jeśli chodzi o rozpraszanie światła to nie ma żadnej różnicy miedzy lewą a prawą stroną


Używaj edycji postów.
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: tomiek »

A co ma na celu taka przeróbka blendy?
ODPOWIEDZ