Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: slepak »

MuzykGrzes pisze:
slepak pisze:..... jak będziesz jeździł w długie trasy i przy skrzyni MT to będziesz żałował tej modyfikacji.
A możesz coś bliżej? Bo ja chce całe CAI zakładać do F20B5 i planowałem podobny układ jak miałem w EJ6 czyli początek poza komorą silnika dalej rury 60 mm i kolana od TurboWorks oraz Airbox Simoty wpięty w komorze silnika.

Mam na myśli że z racji stosunkowo krótkiej skrzyni MT czyli 3 tyś obr. na piątym biegu przy 100km\h. Czyli jazda autostradą te 140 czy 160 km\h staję się mecząca. Wiadomo i tak się wycisza dolot gdy się nie przyśpiesza ale "buczenie" pozostaje.
Właśnie z w\w powodu stałem się posiadaczem kompletnego dolotu, tylko że u mnie są inne przełożenia z racji AT i nie jest to aż tak dokuczliwe. Poza tym nie oszukujmy się ale takie wyjce to trochę przerost formy nad treścią :P gdzie dolot ryczy a silnik 140\150 ps. Co i innego jakieś h22 itp zabawki.


Szwedziu to na pewno oryginalny type R? bo na klapie z tyłu widzę 2.3. Do tego normalne wnętrze i jak się nie mylę przednie lampy czy grill też powinny być inne. Do tego brak oznaczeń na tylnych drzwiach, no i wydech ATR jest na dwóch końcowych tłumikach a nie jednym...
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: audiotone »

to na zdjęciu to jest TYPE-V widziałem już kilka takich w UK ;) nic wspólnego z ATR ;)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: slepak »

No dla tego piszę odnosząc się do :
Właśnie wygrałem aukcje na siekniętą accord Type R :)
:D :D
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: SzwedziuZGR »

tak jest opisany ale to jest 2.2 type R nie jest Vtec V tam tez był swap. Tańsze ubezpieczenie :D
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: audiotone »

no tak :)

znalazłem troszkę o tym wynalazku :
5448316327_ff5d91dbfc_o.jpg
5448316327_ff5d91dbfc_o.jpg (224.91 KiB) Przejrzano 5226 razy
5448317405_3eac058d2e_o.jpg
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: slepak »

Czyli wychodzi na to że silnik jest z type R.... ciekawe czy skrzynia\półosie\piasty i inne wartościowe pierdoły też z ATR. Bo można tylko silnik przełożyć a resztę zostawić seryjną z 2.3
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: SzwedziuZGR »

AudioTone-tak masz racje tylko ze jeśli masz mniej niż 25 lat i chce Type R to koszta ubezpieczenia są około 1500-2000k funtów na rok kupujesz accord typu VTec V którymi młodzi nie będą jeździć i w spisie tych samochód dużo w wypadkach nie ma i płacisz 500 na rok.
Moja laska miała Daewoo Matiza :D płaciłam 1200 na rok ubezpieczenie, kupiłem jej teraz Toyote Celice i ubezpieczenie wyszło ją 490 funtów na rok :D bo młodzi nimi nie jeżdżą i mało tych samochodów uczestniczy w wypadkach.
slepak pisze:Czyli wychodzi na to że silnik jest z type R.... ciekawe czy skrzynia\półosie\piasty i inne wartościowe pierdoły też z ATR. Bo można tylko silnik przełożyć a resztę zostawić seryjną z 2.3
Mam nadzieje dowiem się chyba w piątek.



A wracając do stożka jakie rury do niego kupić bo ja nie do końca jestem w tym rozpoznany :D
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: audiotone »

SzwedziuZGR pisze:AudioTone-tak masz racje tylko ze jeśli masz mniej niż 25 lat i chce Type R to koszta ubezpieczenia są około 1500-2000k funtów na rok kupujesz accord typu VTec V którymi młodzi nie będą jeździć i w spisie tych samochód dużo w wypadkach nie ma i płacisz 500 na rok.
Moja laska miała Daewoo Matiza :D płaciłam 1200 na rok ubezpieczenie, kupiłem jej teraz Toyote Celice i ubezpieczenie wyszło ją 490 funtów na rok :D bo młodzi nimi nie jeżdżą i mało tych samochodów uczestniczy w wypadkach.


Fakt poniżej 25 roku to ubezpieczenia są tragicznie drogie, a jak jeszcze do tego dojdzie np. pierwsza rejestracja na siebie to już kiszka okrutna z cena ;)
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: SzwedziuZGR »

audiotone pisze:
SzwedziuZGR pisze:AudioTone-tak masz racje tylko ze jeśli masz mniej niż 25 lat i chce Type R to koszta ubezpieczenia są około 1500-2000k funtów na rok kupujesz accord typu VTec V którymi młodzi nie będą jeździć i w spisie tych samochód dużo w wypadkach nie ma i płacisz 500 na rok.
Moja laska miała Daewoo Matiza :D płaciłam 1200 na rok ubezpieczenie, kupiłem jej teraz Toyote Celice i ubezpieczenie wyszło ją 490 funtów na rok :D bo młodzi nimi nie jeżdżą i mało tych samochodów uczestniczy w wypadkach.


Fakt poniżej 25 roku to ubezpieczenia są tragicznie drogie, a jak jeszcze do tego dojdzie np. pierwsza rejestracja na siebie to już kiszka okrutna z cena ;)
A jak dojdzie cos typu
BMW: Alpina, M Power
Honda: Type S Type R
Audi: S

Wszystko co ma jakieś śmieszne oznaczenie niby doładowania to ubezpieczenie skacze o 60% w górę :D
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Szwedziu Srebrna Accord 2.0

Post autor: SzwedziuZGR »

Niestety:(
Silnik ideał wszystko chodziło pięknie, ale niestety skrzynia padnięta, problem z komputerem samochodu, musiałem zostawić :(

Co myślicie o takiej pierdole :D


http://www.ebay.co.uk/itm/CHROME-WHITE- ... 1e7f5aa255" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany