Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Angol CG2 - piotrek18tw

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: piotrek18tw »

Siemanko. Przedstawiam moją kochankę ;)

ROK: 1999
MODEL: CG2
SILNIK: J30A1
- świece i przewody zapłonowe NGK
MOC: podobno 200, ale jeszcze nie byłem na hamowni
KOLOR NADWOZIA: Emerald Green Pearl
ŚRODEK: leather tan
UKŁAD WYDECHOWY: seria
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
- stabilizator tylny pomalowany na złoto
KOŁA: seria
BODY-KIT: seria
CAR AUDIO: Kenwood + zmieniarka 10CD
DODATKI: póki co brak
PLANY:
No, tutaj się trochę rozpiszę. Ogólnie, samochód to daily, ale planuję go nieco dopieścić. Felgi mam już zamówione, teraz powoli ogarniam duperele, bo auto jest w średniawym stanie. Pójdzie trochę w dół, korekta lakieru, chciałbym dorzucić dokładki i złote emblematy, ale zobaczymy jak wyjdzie. Plan jest na OEM z lekkim plusem. Jak wyjdzie, zobaczymy.

Fotki po zakupie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze co zrobiłem po zakupie to oczywiście przepłukanie silnika i wymiana oleju oraz filtra. Filtr wybrałem K&N, olej to Liqui Moly 5w30 8100 Eco-Nergy
Obrazek

Następnie szukałem pretekstu, żeby wejść pod auto. Także wymiana drążków stabilizatora tylnego i odmalowanie staba na złoto.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odświeżenie klimatyzacji. Filtry kabinowe BluePrint, do tego odświeżacz klimy Meguiar's.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed przeglądem zdjąłem spoiler, bo stop nie działał. Ale szczerze mówiąc, to auto wygląda tragicznie bez lotki.
Obrazek

Wpadły świece i przewody zapłonowe NGK (niebieskie). Przy okazji nieco wyczyściłem plastiki.
Obrazek

Następnie nowe tarcze i klocki przód + tył
Obrazek

Obrazek

No i wpadła bliźniaczka, w tę niedzielę. Rocznik 1999, J30A1, przebieg 170.000 mil. Stan dość dobry, ale miała jakąś przygodę, bo zderzak przód był malowany i zniszczone fogi. Ale i tak będzie zacny dawca.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsza przełożona rzecz z dawcy, to oryginalne alufelgi. Setup zimowy, bo na lato już mam coś zamówione. Ale i tak zrobiło robotę, auto od razu wygląda "drożej" w porównaniu ze zniszczonymi staruszkami.
Obrazek

Dzisiaj mały jubileusz, pękła setka. W nagrodę Hondzia dostanie radio wyjęte z S2000, czekam jeszcze tylko na zmieniarkę USB no i muszę ogarnąć jakiegoś pendrive'a ze spoko pojemnością. Stare radio i zmieniarka pójdą na spyl, będę musiał też wymienić oparcie tylnej kanapy żeby pozbyć się dziur po śrubach od zmieniarki.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: Bartoch »

No, no. Widzę, że będzie się działo. Gratuluje zakupów.
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: piotrek18tw »

A dziękuję :)

Tylko oczywiście jak zwykle ja niecierpliwy i radio już wrzuciłem, choć zmieniarka USB dopiero za parę dni wpadnie. Jednak OEM robi robotę, zarówno wizualnie, jak i pod względem jakości outputu. Tylko i tak będę to musiał jeszcze raz wyciągać, żeby kabel od starej zmieniarki wyszarpać...

Przed:
Obrazek

I po:
Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: wysio »

W Twoim wypadku owszem. Ale można dobrać nowoczesne radio, które wizualnie będzie się zgrywać - nie mówiąc o jakości...
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: piotrek18tw »

Póki co nie ma takiej potrzeby - nie jestem jakimś mega audiofilem, nawet mimo wyjechanych głośników jestem już zadowolony z tego jak to gra, więc po wymianie głośników na nowe będzie jeszcze lepiej, a to mi wystarczy :) No i też fakt, że to radio kosztowało mnie około dwóch dyszek, a więc tyle co nic. Za tyle to ja wczoraj kolację jadłem, hah :D

Wziąłem się w końcu za te boczki i za podnośnik szyby. Było tak:
Obrazek

Podnośniki - u góry dawca:
Obrazek

I po robocie. Mały, ale progres.
Obrazek

UP 3/12/2018

No i zdarzyła się pierwsza kolizja :x z mojej winy, bo na wstecznym klepnąłem w Jeepa. Hak mnie uratował, bo skończyło się na leciuteńko odchylonym przy lewym nadkolu zderzaku (ale naprawdę minimalnie, dopiero po kilku dniach zauważyłem i jedną ręką poprawiłem) i dwóch rysach, a właściwie podłużnych odpryskach klaru na zderzaku. Nic to, zderzak i tak na wiosnę będę wymieniał, bo ten miał już wcześniej sporo rys, ubytków i przycierek.
Obrazek

Poza tym,podczas mycia zauważyłem ubytek klaru na jednym ramieniu jednej felgi. Nie zwróciłem na niego wcześniej chyba uwagi, nie wiem czy takie już były, czy to ja je załatwiłem :/ Środek czyszczący na foto to TurtleWax
Obrazek

A z ostatniej chwili, auto przygotowane (mniej-więcej) do trasy 1500km i z powrotem.

- Wymieniłem ponownie olej, choć na poprzednim zrobiłem tylko 6000km w ciągu 2 miesięcy.
- Założyłem kamerkę, kabel pociągnięty przez podsufitkę i słupek A (przy okazji stwierdziłem, że koniecznie muszę się pozbyć tej irytującej antenki od telefonu i okablowania od niej, razem z przewodem od starej zmieniarki)
- Auto nawoskowane woskiem Simoniz
- Skóry zaimpregnowane środkiem TurtleWax.
- Wnętrze (plastiki/deska) wstępnie umyte płynem CarKit - używam go w maszynie w pracy i tam się w miarę sprawdza, ale do samochodu raczej średnio się nadaje, ma bardzo niskie właściwości czyszczące i pozostawia zapach, który w maszynie mi nie przeszkadza, ale w aucie nieco kręci w nosie. Po tym wstępnym myciu przetarłem z aerozolem TurtleWax, ten zapach jest już dla mnie o niebo przyjemniejszy, choć oczywiście i tak został stłumiony przez Meguiara.
- Klima odświeżona aerozolem Meguiar's, użyłem go już drugi raz, a że zostawia w aucie bardzo przyjemny zapach, pozbyłem się (w mojej opinii niezbyt ładnie pachnącego) California Scents Cherry Blossom.
- Podłączyłem chiński emulator zmieniarki USB (ten żółty) - no i jest z nim problem, bo działa tylko przy pierwszym uruchomieniu, po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu losowo, albo nie mam kontroli nad piosenkami (najczęściej), albo nie działa w ogóle (rzadziej, ale się zdarza) albo działa jak należy (zaskoczył może raz albo dwa). Pomaga dopiero wyjęcie bezpiecznika od radia i ponowne włączenie. Korzystał ktoś z jakiejś lepszej zmieniarki USB przy takim radiu? (moje jest chyba z S2000, ale wydaje mi się, że montowane też było w Civicach i Accordach)

Jutro będę przyklejał emblematy na tylną klapę i już naprawdę ostatnie-ostatnie pucowanie i doposażanie przed wyjazdem (taa, powtarzam to od tygodnia każdego dnia :D ) - wjedzie już tylko do bagażnika zapasowy pasek do altka, kompresor do opon, kanister na awaryjne paliwo i jakieś pierdoły na ekstremalną polską zimę (de-icer, skrobaczka do szyb, płyn do sprysków).

A, no i przy myciu szyb udało się zlokalizować źródło delikatnej, ale jednak, wilgoci w aucie - było trochę wody skroplonej na przedniej części ramki szyberdachu, domyślam się że uszczelka ze starości przepuszcza. Nie znalazłem lokalnie żadnego silikonu w sztyfcie, mam nadzieję że w Polsce uda się kupić i jakoś to choć trochę poprawi sytuację.
Obrazek
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: QuicksilveR »

Dobra robota! Niby drobiazgi, a każdy ważny :)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: Krzysiek15255 »

Jak ktoś ma Coupe bez lotki, to wygląda dobrze. Ale wystarczyło na zlocie zobaczyć sztukę z lotką żeby się przekonać, że będzie lepiej z. :D
piotrek18tw
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2018 21:45
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0 V6 J30A1
Kontakt:

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: piotrek18tw »

no dla mnie spoiler to jest mus w tej budzie, idealnie pasuje do linii.

Właśnie odebrałem felgi do laleczki. 17x7 Speedline z ATR'a, kolor light solar, bębny od środka czarny połysk. Jestem mega zadowolony, ale wjadą na auto dopiero w lipcu (ze względu na treść umowy OC). Oczywiście dojdą do tego nowe opony i mam nadzieję, że do tego czasu uda się kupić gwint :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Angol CG2 - piotrek18tw

Post autor: Bartoch »

Wyglądają super.
ODPOWIEDZ