Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 by mati1411

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: CG2 by mati1411

Post autor: mati1411 »

Kierownica wróciła na swoje miejsce, na pierwszym zdjęciu widać jak to wyglądało przed wysłaniem:
Po kliknięciu otwiera się pełen rozmiar ;-)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG2 by mati1411

Post autor: QuicksilveR »

Świetnie wygląda!
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: CG2 by mati1411

Post autor: Krzysiek15255 »

Ta skóra jest czarna czy siwa? :D swoją drogą ile kosztowało obszycie?
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: CG2 by mati1411

Post autor: mati1411 »

Ta skóra jest czarna czy siwa?
czarna ale nie lakierowana ;-) Wygląda bardzo ok w aucie.
Dałem 200zł za kierate z gałeczką
130zł jak bym chciał tylko kierownice gładką skorą 150zł za mieszaną tak jak mam i 50zł standardowo gałka.
Nie będę tu robił jakiejś reklamy ale obszyli mi już 3 kierownice i zawsze jest mega spoko. Gdyby ktoś szukał to kierownice-poznan.pl
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: CG2 by mati1411

Post autor: greturt »

Siemanko!

Czy oddzielałeś jakoś komorę silnika od komory stożka? Też chcę włożyć stożek i o ile w zimie nie będzie problemu z zimnym powietrzem to w lecie już może być pod górkę. Albo się mylę :)

Mógłbyś coś napisać ewentualnie wrzucić kilka zdjęć?

Dzięki i pozdro!
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: CG2 by mati1411

Post autor: mati1411 »

Coś takiego:
Obrazek

Nie wiem jak wpływa to na jazdę bo tak już kupiłem na pewno wpływa bardzo pozytywnie na dzwięk.
Do załączenia vteca praktycznie go nie słychać ale potem z butem w podłodze jest bardzo fajnie więc tak zostaje :-)
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: CG2 by mati1411

Post autor: greturt »

Takie cuś.

Ja mam dobry dolot metalowy BOMZ, który dostałem od poprzedniego właściciela z jakimś zardzewiałym stożkiem. Ściągnął bo mówił, że za głośno. Stożek wywalę, kupię coś Simoty bo czytałem, że przy takiej modyfikacji nie ma co wydziwiać a Simota solidne stożki robi. Grzech nie wykorzystać części.

Mój dolot jednak jest dłuższy i obstawiam, że stożek będzie dokładnie w miejscu połączenia puchy z rezonatorem. Zrobię tak - wezmę termometr, zmierzę temperaturę otoczenia a później po jeździe gdy silnik będzie rozgrzany zmierzę jaka jest pod puchą (rezonator mam ściągnięty), jaka jest w puszce i będę wiedział jakie różnice. Ewentualnie postawię przegrodę z folią odbijającą ciepło - zawsze to trochę odgrodzi.

Jest sens owijać dolot bandażem termicznym czy to już przerost formy nad treścią?

Jak coś źle myślę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu :)
Andy
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2017 16:40
Auto: Accord 98-02
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Białystok

Re: CG2 by mati1411

Post autor: Andy »

Nie nie ma sensu. Owija się elementy które się grzeją. Patrz kolektor wydechowy i wydech.
Honda Accord Coupe 3.0 V6 /CG2/ 2000
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: CG2 by mati1411

Post autor: mati1411 »

Z racji nadchodzącego sezonu zimowego cupeta dostała troszkę miłości ;)
Na pierwszy ogień poszła regulacja zaworów, generalnie było ok. ale 3 zawory były trochę za ciasne poza tym wszytki pozytywnie.
Przy okazji wymienione zostały świece na NGK (wcześniej ktoś dał bosche ponoć kiepski wybór dla hondy).
Silnik po wszystkim został zalany świeżym olejem 5w40 i wymieniliśmy filtr. Przy okazji przedmuchany został porządnie stożek.
Tyle jeśli chodzi o serducho, jeszcze prawdopodobnie w grudniu wymienimy profilaktycznie olej w skrzyni.

Dodatkowo "wjechał" zimowy setup czyli ori stal Hondy z ori kołpakami do których musiałem dokupić zestaw nowych nakrętek
Jestem zadowolony bo za 20 nowych chromowanych nakrętek z podkładkami do kołpaka dałem 70zł.
Przy okazji mała reklama zachęcam do działu sprzedam gdzie wystawiłem w myślę dobrej cenie Aluski lata ;)
A to dlatego że mam pomysł na troche inne koło ale na to jest jeszcze czas.

Prze polerowaliśmy też przednie lampy i jest o wiele lepiej, ale jeszcze nie idealnie. Żeby było idealnie trzeba by je rozbierać, szlifować i czyścić w środku więc na te chwile zadowolę się tym co jest. Myślę za to o innych żarówkach bo te co są świecą na biało ładnie ale słaboo.

Wisienką na torcie są nowe przyciski tempomatu które zamknęły temat wnętrza auta ;) Dla mnie jak na 19 lat auto jest idealnie. Praktycznie żadnego widocznego zużycia. Dodam tylko że z przycisków grzania foteli i tych po lewej stronie np. przeciwmgłowych tył zdrapałem jeszcze fabryczną folie ochronną. :twisted: Kumpel który od roku nie zerwał okropnej zbąblowanej foli z swojej nawigacji prawie zemdlał jak mu pokazałem filmik z zrywania tych folii :twisted:

Za kilka dni jadę jeszcze na regulacje gazu.
Autko nie umyte może jutro zmienię zdjęcia jak zrobię lepsze ;)






Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: CG2 by mati1411

Post autor: QuicksilveR »

Ładnie :D
Zrób fajne zdjęcia zimowe, to będą do kalendarza USAccord.pl 8-)

Wymianę oleju w skrzyni będziesz robił całkowitą, czy tylko z miski?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ