Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Silniczek krokowy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Silniczek krokowy

Post autor: logicsys »

Jak w temacie. Mamy w V6 takie ustrojstwo? Na HAKP widze ze posiadacze silnikow F18,20 itd od czasu do czasu je czyszcza co by lepiej na wolnych samochod chodzil.
U mnie na jalowym i wolnych obrotach czuje takie jakby delikatne przerywanie silnika. Obroty jak odpale czasem spadna do ok 500 dopiero po ruszeniu i ponownym zatrzymaniu wskakuja na normalne polozenie. Tak mi przyszedl do glowy ten krokowiec. No chyba ze juz zaworki trzeba by wyregulowac (jakos 15 tys temu byly robione) Jeszcze filtr powietrza dopomina sie o wymiane ale nie wiem czy to ma jakis wplyw. Co poradzicie?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Silniczek krokowy

Post autor: figo »

Proponuję przeczyścić przepustnicę + krokowy i wymienić filtr powierza. Sprawdzić do tego świece nie zaszkodzi.
HR
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Silniczek krokowy

Post autor: robby »

jesli chodzi o czyszczenie przepustnicy to jakim specyfikiem najlepiej bylo by to zrobic ?
Don"t drive faster than your angel can fly !
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Silniczek krokowy

Post autor: Prywo »

najlepiej to benzyną ekstrakcyjną, a już totalną rewelacją jest benzyna nabita w spray, ja używam takiego zestawu, czyści rewelacyjnie i wychodzi dużo taniej niż preparaty do czyszczenia przepustnic które są na bazie benzyny ekstrakcyjnej.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Silniczek krokowy

Post autor: logicsys »

Prywo a czysciles juz krokowca u siebie?? WOgole gdzie go znajde jakas fota by sie przydala albo manual ;)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Silniczek krokowy

Post autor: audiotone »

A czy mógłby ktoś napisać krok po kroku jak to wykonać, takowe czyszczenie, byłbym wdzięczny bo jak tak czytam to miałem u siebie terz przypadki że obroty spadały poniżej wartości chyba 800-900 , u mnie spadało czasem do połowy tego..400 czy jakos tak. Ale to zdażało sie bardzo żadko , ale sie zdażało... :?
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Silniczek krokowy

Post autor: audiotone »

to jak z tym czyszczeniem tego (silniczka ).... lub może w całości modułu chciałbym to wykonać u siebie byłbym bardziej spokojniejszy że ten etap mam już z głowy...
jakby ktoś mógły opisać tą czynnośc krok po kroku, mile widziane były by zdjecia ( chodzi mi o model CG4 2.0 ) było naprawde fajnie gdyby ktoś z forumowiczów zaprezentował tę czynnośc czyszczenia tego elementu :)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Silniczek krokowy

Post autor: figo »

jest manual na HAKP z czyszczenia silniczka krokowego jak i przepustnicy. U nas analogicznie to wygląda, myślę ze przy v6 podobnie.
HR
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Silniczek krokowy

Post autor: logicsys »

Tylko trzeba wiedziec gdzie on jest
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Silniczek krokowy

Post autor: figo »

numer 9 :)
Obrazek
HR
ODPOWIEDZ