Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaki SUV do 2004 roku

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: jary88 »

Honda jest bardzo cieżka jak na taki silnik. Ravke sobie odpusc gorszych zgnilaków nie widziałem. Patrol, Forester, Vitara, Jeep. Forester jest bardzo lekki wiec płynie po Sniegu. Jeep ma konstrukcje ramową wiec nic go nie boli oprócz własciciela poj. silnika i spalanie :D
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Prywo »

Gunnar pisze:Ps. Prywo, sam jesteś kartofel :lol: , mnie się te paskudne plastiki nie podobają.
a widzisz czyli się potwierdza tobie też się nie podoba :lol: czyli kartofel :lol: :lol: :lol:
Stopczyk pisze:Poza tym 2.0 to chyba SOHC więc regulacja bez większych problemów na śrubki. N/A raczej solidny silnik.
a jak to jest z mocą przy takim klocku, nie za słaby ten silnik na taki gabaryt ?
o ile przy imprezie 125 kucy jeszcze mogę zrozumieć to przy takim aucie nie bardzo.

Stopczyk pisze:Co innego DOHC np. 2.5 - wtedy trzeba do regulacji wyjmować (regulacja na szklanki) + ryzyko uszczelki pod głowicą z racji konstrukcji.
no właśnie tak słyszałem że w tym przypadku do regulacji trzeba serducho wyciągać i potrafią za taką operację nawet 6 tyś krzyknąć, jak tak troszkę się nakręcałem na to auto z turbiną, 2.0 lub 2.5, ale jak usłyszałem ile regulacja kosztuje to się uspokoiłem :lol:

co nie zmienia faktu że Forestera sobie za jakiś czas (wcześniej czy później) kupię, albo Legacy bo Impra to dla mnie trochę za mała jest (ale kto wie 8-) )
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: logicsys »

Kurcze powoli do mnie przemawia co piszecie. Ale jak z ta regulacja w tym 2.0 125km? Jakie to koszta w serwisie i przede wszystkim co ile sie je robi. Auto bedzie tym razem bez gazu, bo 140 km jezdzic zeby zatankowac to mi sie srednio oplaca :)

I ile to Pali? Ja Accordem w Norweskich warunkach srednio 9.5 litra Pb95 spalam. (Dojazdy 5km w jedna strone do pracy, plus wycieczki na ryby :)) Jakby forester spalil mniej to fajnie by bylo :)

Co to potrafi na YT widzialem i calkiem mnie zadziwia hehe. A jak z serwisem tego AWD? jakies oleje itd co ile i jak? Pewnie na tym forum co podane wszystko jest, ale nie mam za bardzo czasu na kolejne (dziewczyna mnie rozstrzela :))
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: loot »

logicsys pisze:Ja Accordem w Norweskich warunkach srednio 9.5 litra Pb95 spalam.
tego nie łykne :D
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: logicsys »

Wierz czy nie ale sam sie zdziwliem. Ale tu srednia predkosc to 60km/h :D (max 80 km/h)
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: jary88 »

Jeżeli juz forester http://allegro.pl/subaru-forester-turbo ... 59428.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Turbo musi mieć ;p a co do eksploatcji jeżeli na czas bedziesz wymieniał oleje i płyny to troche pojezdzisz no i oczywiscie rozrzad do wymiany jak kupisz a tak to wszystko sie sprawuje super i nie ma problemów ;)
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2012 14:06
Auto: -
silnik: -
Lokalizacja: WPR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Gunnar »

Prywo pisze: a widzisz czyli się potwierdza tobie też się nie podoba :lol: czyli kartofel :lol: :lol: :lol:
Prywo, ja pisałem o tych nowszych modelach ;) Nawet gdzieś widziałem test Forestera na YT gdzie prowadzący kręcił nosem, że za taką cenę auta (200 kpln) plastiki wyglądają tandetnie. W I genie jest ok 8-)
Prywo pisze:a jak to jest z mocą przy takim klocku, nie za słaby ten silnik na taki gabaryt ?
o ile przy imprezie 125 kucy jeszcze mogę zrozumieć to przy takim aucie nie bardzo.
Od tego masz reduktor 8-)
Prywo pisze:no właśnie tak słyszałem że w tym przypadku do regulacji trzeba serducho wyciągać i potrafią za taką operację nawet 6 tyś krzyknąć, jak tak troszkę się nakręcałem na to auto z turbiną, 2.0 lub 2.5, ale jak usłyszałem ile regulacja kosztuje to się uspokoiłem :lol:
Dlatego trzeba szukać 2.0ST 8-) 2,5XT jest droższy w utrzymaniu i serwisie.

Logic - regulacje i spalanie jak w każdym aucie. Jeśli benzyna to uważaj na turbo - pije jak smok ;)
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: logicsys »

No i stalem sie (nie?)szczesliwym posiadaczenim Lesnika 2.0 n/a z 99 roku
[IMG=http://imageshack.com/a/img802/2369/wiso.jpg][/IMG]Uploaded with ImageShack.com
[IMG=http://imageshack.com/a/img202/4638/fdch.jpg][/IMG]Uploaded with ImageShack.com
w porownaniu do acco to nie jedzie, a pali tyle samo, a nawet ciut wiecej. (10-13 poki co :)) Ale sie prowadzi nadzwyczaj fajnie, cos jak gokart, na polnych drogach calkiem niezle sobie radzi na biednych letnich oponkach. Automat calkiem spoko, nawet lepiej zmienia te biegi jak hunda i ma zajbisty guzik POWER :)

Mam nadzieje ze nie bedzie robil problemow i jakos sie przemieszczal, ale juz mysle o S turbo :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2013 11:33 przez logicsys, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Trojan »

Weź te zdjęcia zmniejsz :idea:
(czy tylko mi się takie wielkie pokazują :roll: )
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: figo »

foty gigant, pomniejsz to człowieku bo mi laptop do 40 cali się zwiększa :D
HR
ODPOWIEDZ