Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: xdeadly »

Jako były użytkownik coupetki cg2 chciałbym się pochwalić swoją obecną maszynką i trochę o niej opowiedzieć a dokładnie o kosztach frajdzie z jazdy i ogólnym użytkowaniu a być może to będzie kogoś kolejne autko po acco ;) A więc tak, szukałem auta sportowego niedużego z bogatym wyposażeniem i w kwocie ok+/- 30tyś. NA początku byłem bardzo napalony na WRX'a na którego właściwie choruję do dzisiaj, przeglądałem się też kilkom nissanom 350z a zwłaszcza podjarany byłem wersją spider(cabrio) Jednak natknąłem się na Madzię która była sprowadzona z US przy przebiegu ok 100tys km a przy 110tyś miała przeszczep serca. Autko napędzał silnik wankla o katologowej mocy 231km który niestety swoje najlepsze lata miał już za sobą i pierwszy właściciel w pl , własciciel kliniki medycznej nie szczędził czasu ani grosza by kupić nowy w serwisie mazdy za niebagatela 15tyś plus dodatkowe koszta...łącznie faktura na prawie 25... Jednak autko szybko mu się chyba znudziło bo jak widać w krótce trafiło do mnie ;) Tak więc autkiem jeżdżę od października zeszłego roku i tyle co mogę powiedzieć to takiej frajdy z jazdy nie odczuwałem i chyba już nigdy nie kupię auta z napędem na przód... :P Chciałbym wspomnieć o silnikach wankla które szokują mocą oraz pojemnoscią 1.3L a zarazem wysoką a raczej krótką żywotnością na poziomie ok 100tyś km. Ceny na allegro potrafią zaszokowac nie jedną osobę. Widząc takie auto z opisem super ekstra bezawaryjny za kwotę ok 15 tyś zł a przebiegi na poziomie 80tyś km, czyli zapewne z kulejąca już kompresją i krótkim czasem pozostałego życia... Remont bądź wymiana to koszt ok 15tys zł więc jeśli jakiś laik kompletnie nie będący w temacie natnie się na taką minę skuszony atrakcyjną ceną chyba nigdy już nie chciałby usłyszeć o jakimkolwiek rotorku :P Co do mego autka, Przebieg budy 125 tyś przebieg silnika ok 15 tyś, stan techniczny bdb, od zakupu borykałem się tylko z pierdołami typu nie działająca zmieniarka wewnętrzna cd czy brak ogrzewania. Autko przeszło parę delikatnych modów wizualnych bo jednak nie potrafię bez tego chyba żyć jeśli się nie wyróżniam :P Kolor na samym początku był moim zdaniem jedynym mankamentem który mi do końca nie podpasował ale po paru zabiegach nie zamieniłbym go na żaden inny ;) Parę dni temu znalazłem kompletny układ wydechowy TurboXS sprowadzony z US w 06r przez pierwszego tunera RX8 w PL. Jako że brakowało mi tego sportowego ryku wydałem ciężko zarobione pieniążki zhamowałem auto i okazało się że jest to najmocniejsza mazda RX-8 w Polsce z wynikiem 241km. Być może przeskok nie jest wielki w odniesieniu do tego co podaje fabryka ale muszę wspomnieć o tym iż te silniki tracą moc w zastraszającym tempie i rzadko kiedy katalogowa mazda 231km trzyma 210km... sam byłem w szoku kiedy się o Tym dowiedziałem na forum a moja radość była o tyle większa że moje auto było aż ponad fabrykę z wymienionym tylko 3 calowym, przelotowym układem wydechowym :D Wśród miłośników i posiadaczy rx8 w pl wywołało to wielkie poruszenie bo do tej pory nikt nie wierzył że można coś wykrzesać jeszcze z wankla NA (bez turbo) Jeśli chodzi o koszty utrzymania, średnie spalanie na poziomie ok 15l tryb mieszany ale nie problemem jest przekroczyć tę barierę :P Części jest masa na allegro i ceny ok ze względu na wiele sztuk z zajechanym sercem. Drzwi Otwierane jak w RR robią robotę że tak powiem ;) Własciwie to mógłbym opowiadać i opowiadać więc jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało :P a poniżej parę foteczek obecnych autka i filmik z hamowni mego "bombowca" ;) oraz mojego drugiego autka które kupiłem jako kompana na dojazdy do pracy :P

" onclick="window.open(this.href);return false; " onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



civic ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014 20:06 przez xdeadly, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2104
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: QuicksilveR »

Rzeczywiście "bombowiec" na tym filmiku z hamowni :o
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: fotografiks »

Wsiadłby :)


Nic tylko życzyć zapinania ładnych boków i generalnej zapierdalaczności :)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2104
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: QuicksilveR »

Zdjęcia się wyje.... :ugeek:
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: przemek »

rx-8 konkret i ten napęd :D dasz się gaznąć ? :D a syfik też spoko. no wczoraj zdjęcia jeszcze banglały, ale dziś już niee...
Obrazek
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: xdeadly »

Znaczy się fotki już się nie wyświetlają ? :? U mnie wyświetla się wszystko ok oprócz tego ze forum nie skaluje niestety zdjęć :(
Obrazek
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: przemek »

tylko 3 ostatnie fotki banlgają... kurdę ładnie to ryczy! :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: audiotone »

przemek pisze:tylko 3 ostatnie fotki banlgają... kurdę ładnie to ryczy! :mrgreen:
zgadza się tylko ostatnie 3 :roll:

ale furmanka pierwsza klasa :D gratuluje, choć Tobie się poszczęściło w wyborze drugiego autka poza Hanią bo mi jakoś nie idzie po mojej myśli :( mój bos miał taką jakieś 4 lata temu to wiem co to potrafi w standardzie :twisted:
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Mazda RX-8 by xdeadly ;)

Post autor: xdeadly »

Panowie teraz powinno banglać wszystko jak należy na innym servie ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ