Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG4 swap z manuala na automat.

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
simex41
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2014 20:33
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Trójmiasto

CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: simex41 »

Cześć, jako że czas pędzi nieubłaganie powoli dojrzewam do zmiany z manualnej skrzyni na automat w mojej CG4.
Plan ogólnie jest taki, żeby zdobyć drugie auto i przełożyć silnik - 2 litrowy, skrzynię i cały tłumik ponieważ mam już sporo kilometrów najechanych i tak bym po prostu chciał. Nie chcę 3 litrowego motoru. I tu moje pytania do Was:

1. Czy mając takiego accorda anglika w CG4 lub CG3 jestem w stanie przełożyć graty (silnik, skrzynie, pedały, kolektor wydechowy i kompletny tłumik) bez większych modyfikacji - jeżeli się pojawią to czego jeszcze się spodziewać poza zmianą licznika?
2. Czy da radę przełożyć graty (F20B6, skrzynie, pedały, kolektor wydechowy i kompletny tłumik) z VI gena np z CG96? - tu szykują się modyfikacje bo i licznik jest inny, dźwignia zmiany biegów i umiejscowienie jej w tunelu środkowym jak i wydech pewnie nie pasuje, co jeszcze?
3. Jeżeli jest to do ogarnięcia to czy znacie jakiś warsztat na pomorzu, który jest w stanie to wykonać?

Chwilowo to tyle.
Będę wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: slepak »

Myślę że prościej będzie sprzedać to co masz, szukać w dobrej cenie jakieś 2.0 z uszkodzonym automatem. Zrobić automat i latać:)

Co do zmian to jeszcze półosie są inne jak się nie mylę. Sterownik silnika też musisz mieć od "dawcy" łącznie z silnikiem. Bo automat z silnikiem jest na jednym sterowniku.... do tego jeszcze to co napisałeś. Także nie warto bo za wiele taka ewolucja nie da poza chcianym automatem. Także kulaj się tym co masz i szukaj cg3\cg4 z uszkodzoną skrzynią.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: Cegua »

Uwierz, nie chcesz automatu w CG4.

Chyba, że jesteś lekarzem z niemiec, który jeździ tylko do kościoła.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: slepak »

Cegua pisze:Uwierz, nie chcesz automatu w CG4.

Chyba, że jesteś lekarzem z niemiec, który jeździ tylko do kościoła.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dalej uważasz że nie piszesz że automat to zł?:D :mrgreen: Dlaczego kolega ma Ci uwierzyć w przekonanie że nie chce automatu w cg4? zrobiłeś chodź 1000 km w tym aucie z tą skrzynią że takie pierdoły piszesz? Nie każdy lata po mieście jak młody gniewny na wczesnych czerwonych :lol: to faktycznie lepiej niech jeździ manualem. Ja jakoś nie jestem lekarzem i dalej chce automat. Jak nigdy bym nie kupił cg4 z manualem na trasy gdzie przy 100km\h silnik ma 3 tyś obrotów bo takie auto z taką skrzynią już przerabiałem i po 300 km miałem dość.... Może kolega potrzebuję automat bo jeździ po trasie i długie czwarte przełożenie na bany się przydaję żeby szybko się poruszać bez wielkich obrotów silnika czy ma problemy ze stawami biodrowymi jak jest np w moim przypadku.

Najwięcej mają do powiedzenia Ci co gówno wiedzą.... i nigdy automatem nie jeździli i klepią w kółko jeden i ten sam wyczytany\usłyszany schemat że automat to zło.

Przedszkole....
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
pawels
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2013 21:31
Auto: CG4
silnik: 2.0 147KM
Lokalizacja: CBR

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: pawels »

Jakie są obroty w automacie przy 100km/h?
CG4
RC 46
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: slepak »

2200\2300 przy 100 km\h
3500 przy 165 km\h
4900 przy 220km\h

Prędkości licznikowe ale no ori ogumieniu 195\65\15.
Czwarty bieg z nadbiegiem. Nadbieg wchodzi dopiero po rozgrzaniu się skrzyni do odpowiedniej temperatury.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
simex41
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2014 20:33
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: simex41 »

Cegua pisze:Uwierz, nie chcesz automatu w CG4.

Chyba, że jesteś lekarzem z niemiec, który jeździ tylko do kościoła.
A właśnie, ze chcę. Miałem automat w CG96 i było naprawdę fajnie. To auto to wygodny dupowóz, nie do startów spod świateł itp. Obecnego auta sprzedać nie mogę bo mam je na działalności i generuje koszty, jak sprzedam to będę musiał zapłacić VAT a tego nie chcę.

Czy półosie z anglika będą pasowały, czy będę musiał szukać z wersji europejskiej z automatem ?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: slepak »

Kurdę nie mam pojęcia... Musiałbyś japancars.ru odpalić i sobie porównać wszystko w wersji AT\MT.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: Tecu »

warto poszukać dobrej skrzyni at z prelude która pasuje, mam u siebie taką wrzuconą dzięki pomocy stoska .
Oczywiście też miałem zabierać się za swap na manual ale automat w 2.0 mi odpowiada.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 swap z manuala na automat.

Post autor: slepak »

tecu a dużo zabawy było z kabelkami? sekwencyjna zmiana Ci działa?
Napisz coś więcej bo wiem kto taką skrzynie ma w super stanie do sprzedania.
Aaaa i jakie są przełożenia?
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ