Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: buksiu »

Witam gorąco wszystkich posiadaczy Hanki. Jestem posiadaczem Hondy Accord Coupe Automat od września zeszłego roku. Jak na razie nie mam z nią żadnych, większych problemów nie mniej jednak pierwszy raz posiadam samochód z automatyczną skrzynią biegów. Nie znam się na mechanice, dlatego potrzebowałbym pomocy w odpowiedzi na kilka pytań, które mnie nurtują.
1) jak często powinno wymieniać się olej i filtr w skrzyni biegów? słyszałem opinie, że lepiej nic nie ruszać bo później są problemy ze skrzynią biegów
2) jak często powinno wymieniać się płyn od wspomagania i jaki najlepiej zastosować?
3) ile wam spala gazu przy miejskiej jeździe? mnie nie spala mniej niż średnio 14,5 l/100 km przy jeżdzie miasto/trasa.

Pozdrawiam
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: slepak »

buksiu pisze:Witam gorąco wszystkich posiadaczy Hanki. Jestem posiadaczem Hondy Accord Coupe Automat od września zeszłego roku. Jak na razie nie mam z nią żadnych, większych problemów nie mniej jednak pierwszy raz posiadam samochód z automatyczną skrzynią biegów. Nie znam się na mechanice, dlatego potrzebowałbym pomocy w odpowiedzi na kilka pytań, które mnie nurtują.
1) jak często powinno wymieniać się olej i filtr w skrzyni biegów? słyszałem opinie, że lepiej nic nie ruszać bo później są problemy ze skrzynią biegów
2) jak często powinno wymieniać się płyn od wspomagania i jaki najlepiej zastosować?
3) ile wam spala gazu przy miejskiej jeździe? mnie nie spala mniej niż średnio 14,5 l/100 km przy jeżdzie miasto/trasa.

Pozdrawiam
A jaki masz silnik 2.0 czy 3.0 że spala 14,5? Jak 3.0 to spalanie jak najbardziej prawidłowe a nawet ciut za małe żeby potem dziur w zaworach nie było. Jak 2.0 to u mnie 2.3 spala średnio 12 litrów LPG. A 14 nigdy nie przekroczyłem po mieście czy latając po auto banie z maksymalnymi prędkościami a też mam AT skrzynię.
Co do filtra oleju w skrzyni to jest on nie wymienialny, chyba że naprawią\rozbiera się skrzynię to jest do niego dojście. Co do gadania "nie wymieniać oleju bo potem są cyrki" to właśnie przez takie gadanie te skrzynie padają.... Można wymieniać co 20\30 tyś w zależności czy wymieniamy statycznie czy dynamicznie. Bynajmniej raz na 60 tyś dynamicznie bym wymienił. Co i jak znajdziesz na forum, a nawet filmiki na YT. Nie trzeba oddawać do warsztatu i można wymienić samemu i to bez znaczenia czy wymiana pełna czy częściowa. Co do płynu do wspomagania to musiał byś zajrzeć do jakieś serwisówki nawet do Eu accorda VI które są dostępne w google.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: fotografiks »

AD 2.
HONDA PSF dostępne np. u dealera - i raczej nic innego - a wymiana, hmm, raczej skupiłbym się na kontrolowaniu poziomu i tyle :)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Prywo »

koszt PSFa to około 100 zł za litr, w HAPARTS wychodzi podobnie tylko że tam mają 345 ml za 29 zł

mi kiedyś w ASO na Malowniczej powiedzieli że Honda nie przewiduje wymiany płynu wspomagania, ale sobie sam wymieniłem, odkręciłem przewody przy maglu, zalałem nowego PSFa, tylko przy wymianie jest jedna bardzo ważna rzecz, istnieje ryzyko zatarcia pompy od wspomagania więc trzeba uważać, ja zalałem nowy i chwilę poczekałem bez kręcenia fajerą aż pompa przepompuje, potem kierą od oporu do oporu kilka razy i było git.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: przemek »

U jarka 75zl/l płaciłem za PSFa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: buksiu »

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi. Super, że jest takie forum i że można liczyć na pomoc. Adres forum dostałem od poprzedniego właściciela. Silnik mam 2.0 147 KM. Instalacje mam nową bo założyłem w pażdzierniku zeszłego roku. Jeżeli chodzi o konfigurację to nie jest wcale taka najgorsza - reduktor do 200 KM, wtryski gazu marki Hana, elektronika STAG4. Miałem nawet taki okres, że potrafiła mi spalić 17-18L gazu w cyklu mieszanym. Byłem w warsztacie gdzie zakładałem instalację, podpieli laptopa i stwierdzili, że wszystko jest OK. Ponieważ tankuje cały czas na jednej i tej samej stacji to zalecili zmienić i spróbować tankować na innej. Nie posłuchałem ich i dalej tankowałem na tej samej i nie robiąc nic po jakimś czasie spalanie wróciło średnio do 14-14,5L. I na takim poziomie się utrzymuje. Ale i tak uważam, że na ten silnik to stanowczo za dużo. Obawiałem się automatu z uwagi na bardzo kosztowną naprawę w przypadku gdy coś nawali. Ale gościu od którego ją kupiłem powiedział, że jeżeli będzie się pilnowało wymiany filtra i oleju to nie ma prawa nic się zepsuć. Jeżeli chodzi o wymianę oleju to słyszałem, że spuszcza się tylko pewną część, nie pamiętam ile ale coś mi świta, że około 2-3L, uzupełnia się taką samą ilością nowym i tak w kółko. Jeżeli chodzi o płyn do układu wspomagania to mi mówił o ile dobrze pamiętam, że powinno się stosować oryginalny bo Hondy innego nie tolerują.
buksiu - QP '00 2L
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Tecu »

hej, mam ten sam silnik z automatem i powiem że jeśli skrzynia dobrze ci działa to polecał bym profilaktycznie chłodnice oleju dołożyć.
Co do spalania to też w mieście około 13 wciąga lpg.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: slepak »

No właśnie ta częściowa wymiana to taka z D*** za przeproszeniem. Olej w skrzyni będzie już przepracowany\przepalony i do tego dolewamy 2 czy 3 litry czystego oleju do miski który i tak zaraz miesza się z "brudnym" Także tak jak pisałem proponuję zrobić wymianę "dynamiczną" czytaj PEŁNĄ. Sam taką u siebie robiłem z kolegą i zajęło nam to maks 30 minut i robiliśmy to pierwszy raz :) A żadnego filtra przy wymianie oleju się nie wymienia, także mam wrażenie że sprzedający "gadał żeby gadać" jak to dba o automat. Dlatego tym bardziej proponuję zrobić pełną wymianę. W razie czego służę pomocą, a na YT są filmiki jak to zrobić. A dalej nie wiemy czy masz 2.0\2.3 czy 3.0 :)
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: przemek »

buksiu pisze: Silnik mam 2.0 147 KM.
Marcin okulary ? 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: slepak »

Nick zobowiązuje :lol: Późno było i czytałem na szybko :mrgreen:

No to jak 2.0 to spalanie faktyczne "małe" nie jest. Ale podstawą przy lpg jest układ zapłonowy także od niego zaczął bym działania i wymienić kpl czyli :świece\przewody\palec\kopułka (DENSO\NGK\YEC\YEC) Bo pojedyncze wymienianie mija się z celem... mi po wymianie świec zaraz przewody padły itd. Do tego filtr powietrza.Ustawić zawory przy LPG nawet co 15\20 tyś km!! Wtedy dopiero jechać na regulację. Bo tak jak pisałem 14 nigdy nie przekroczyłem. Ale to już nie temat o tym także proponuję swój temat założyć:)
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ