Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: figo »

dziwne u mnie wychodzi za każdym razem bez problemu, a wyjmowałem je już z 3 razy. To zostaje pokombinować bo już nie wiem jak Ci doradzić :| jak odkręciłeś dwie śruby u góry to musi to wyjść bo więcej nie ma.
HR
Adasi
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2011 14:51
Auto: Accord Coupe VI 98
silnik: 2.0 147KM

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: Adasi »

Niestety muszę przyznać, że jest to pierwsza rzecz która mnie pokonała w tym samochodzie :evil:
Ze dwie godziny łącznie na to poświęciłem no i nie ma siły, żeby ruszyć te zatrzaski na dole. Z całej siły ciągnę i nic. Podważanie/wypychanie śrubokrętami też nic nie daje. Prędzej to zniszczę niż wyciągnę niestety ;/ Dzięki za pomoc jednak, zostaje mi jazda po ciemku ;/
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: figo »

Adasi pisze:Niestety muszę przyznać, że jest to pierwsza rzecz która mnie pokonała w tym samochodzie :evil:
Ze dwie godziny łącznie na to poświęciłem no i nie ma siły, żeby ruszyć te zatrzaski na dole. Z całej siły ciągnę i nic. Podważanie/wypychanie śrubokrętami też nic nie daje. Prędzej to zniszczę niż wyciągnę niestety ;/ Dzięki za pomoc jednak, zostaje mi jazda po ciemku ;/
Dzisiaj znów rozbierałem i przyjrzałem się jak to jest dokładnie. Są dwie śruby u góry i u dołu dwa zaczepy, jak na foto zaznaczyłem (foto zapożyczone):
Obrazek

Dziś się zawziąłem i wymieniłem wszystkie popalone żarówki, wiem już co jest a co nie jest podświetlane przynajmniej u mnie. Nie podświetlane: regulacja świateł, przyciski od regulacji lusterek i od szyb.

Przycisk od spryskiwaczy ma taką samą żarówkę jak zegarek, sorki za foto ale telefon coś ostrości nie łapał:

Obrazek
HR
carlos
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2010 17:10
Auto: accord coupe 1999
silnik: 2000
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: carlos »

Dodam jeszcze, że miałem przepalone żarówki w zegarku i przycisku awaryjnych. Ciężko było dostać, ale udało mi się kupić dwie :!: ostatnie w takim sklepiku elektro. Niestety, po 2 - 3 tygodniach przepaliły mi się znowu. Teraz kupiłem diody razem z oprawką już na alle no i mimo że to biały kolor, to światełko zegarka jest niebieskawe, a ogólnie ciemniej świecą. Chyba wymienię na żarówki jak dostanę, tylko się obawiam, że znowu się przepalą :? -
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: Bonio »

siemanko, moglby ktos dac opis jak zdemontowac panel klimatronika? ja powiem szczerze nie mam wytrwalosci w tych plastikowych sprawach a przydaloby mi sie wymienic zarowke od podswietlania glownego wyswietlacza bo praktycznie sie nie swieci, mozliwe ze tylko zle siedzi bo swiatlo jakie z tamtad dochodzi to tak jakbysmy zakleili wyswietlacz czarna folia do szyb o przyciemnieniu 95%
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: figo »

proste, masz łopatologicznie, obrazkowo :)
Obrazek
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: Bonio »

dzieki wielkie, zabieram sie do tego jak pies do jeza i wiecznie mi brakuje czasu na doprowadzenie niektorych elementow w tym moim acc do ładu
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: figo »

miałem to samo, w sumie u mnie wymieniłem 11 żarówek i teraz świeci wszystko.
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: Bonio »

no tyle ze u mnie we wiosce nie dostane zadnych takich zaroweczek i wszystko trzeba ciagnac z allegro, malo tego ciezko jest dorwac wszystkie rodzaje zaroweczek np od klimatronica od jednego sprzedawcy, jak szukalem to te 3 duze rozne zarowki trzeba zamawiac u 3 roznych gosci wiec koszta rosna
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: matysziom »

Panowie ja tak z innej beczki czy podgrzewana przednia szyba jest we wszystkich coupe??
ODPOWIEDZ