Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Co do wspomagania CG2?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Co do wspomagania CG2?

Post autor: Pedro »

No i znów problemik z właściwym doborem...jaki dextron nadaje się na dolewkę do wspomagania II (220) czy III (320)?
Żeby nie było, przeglądałem archiwum ale tam pojawia się informacja że Dextron II się nadaje, a mnie się to nie specjalnie widzi :? ... II to się do starego Poldka lało, ale czy to Hondy też :?: - mam wątpliwości.
Are You sure że Dextron II jest odpowiedni na dolewkę?
Kupowanie do wspomagania ori w ASO to absurd - bo pompy wspomagania tylko w dwóch normach smarowania zawsze są produkowane II lub III...a ja na zabiegi marketingowe się nie łapię ;)
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: STomasz »

A nie lepiej kupić coś takiego jeśli nie chcesz Typowego PSF-a, ten niby też oem, ale dziwne opakowanie ma http://allegro.pl/olej-plyn-wspomagania ... 19933.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: Trojan »

Po OEM płyny do HAParts albo Jarusnet uderzaj.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: Lebow »

Może wato odnaleźć przyczynę ubytku.
Ja zaraz po zakupie musiałem ingerować w układ bo po nagrzaniu pompa "skwierczała" jakby była zapowietrzona i faktycznie tak było bo przytkała się syfem siateczka w zbiorniczku.
W linku opisałem jak wymieniłem płyn i użyłem właśnie ATF dexron 2.
Wiele aut z końca lat '90 było zalewanych tym płynem.
LINK
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: Prywo »

STomasz pisze:A nie lepiej kupić coś takiego jeśli nie chcesz Typowego PSF-a, ten niby też oem, ale dziwne opakowanie ma http://allegro.pl/olej-plyn-wspomagania ... 19933.html" onclick="window.open(this.href);return false;
właśnie to jest typowy PSF, oryginalny hondowski z USA i nie niby OEM tylko OEM, tak samo w USA mówią o naszym PSF europejskim :lol:

Do swoich Hond ZAWSZE leję PSF hondy i nie mam problemów z zastanawianiem się co lać i czy będzie dobrze.

Pytanie podstawowe:
Lubisz swoje auto ?
jak tak to daj jemu markowe rzeczy a nie cokolwiek byle taniej, biorąc pod uwagę różnicę w cenie między dobrym markowym Dextronem a OEM PSF różnicy cenowej praktycznie nie widać :?
Kup PSF tak jak napisał Trojan w HAPARTS lub u JARUSNETa i się nie zastanawiaj
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: Pedro »

Prywo pisze:
STomasz pisze:A nie lepiej kupić coś takiego jeśli nie chcesz Typowego PSF-a, ten niby też oem, ale dziwne opakowanie ma http://allegro.pl/olej-plyn-wspomagania ... 19933.html" onclick="window.open(this.href);return false;
właśnie to jest typowy PSF, oryginalny hondowski z USA i nie niby OEM tylko OEM, tak samo w USA mówią o naszym PSF europejskim :lol:

Do swoich Hond ZAWSZE leję PSF hondy i nie mam problemów z zastanawianiem się co lać i czy będzie dobrze.

Pytanie podstawowe:
Lubisz swoje auto ?
jak tak to daj jemu markowe rzeczy a nie cokolwiek byle taniej, biorąc pod uwagę różnicę w cenie między dobrym markowym Dextronem a OEM PSF różnicy cenowej praktycznie nie widać :?
Kup PSF tak jak napisał Trojan w HAPARTS lub u JARUSNETa i się nie zastanawiaj
Dzięki za radę. Moje pytanie o możliwość zastosowania dextrona wzięło się nie ze skąpstwa, tylko problemu z dostępnością hondowskiego płynu. Wydawała mi się, że muszę szybko dolać płyn bo pompa zaczęła kwiczeć jak zarzynane prosię ale okazało się że stan w zbiorniczku jest właściwy. Mam dziwną przypadłość, którą zaobserwowałem, że pompa się drze ale tylko po chłodnej nocy i to przez chwilę, później ustaje. Wspomaganie działa przez cały czas właściwie :? Wygląda to tak jakby pompa na chwilę się zapowietrzała, ale nie wiem czy to możliwe. Nie specjalnie mam pomysł jak temat ugryźć..może spróbuje na początek od wymiany płynu - wleje PSF'a ;)
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: loot »

Jakby co mam pompe wspomagania do cg2, sprawna

Niektorzy tez regeneruja
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: Barthezz90 »

Czy ktoś na schemacie może mi znaleźć rurkę w której przepływa płyn do wspomagania, pytam bo z dołu któraś rurka się poci a ich tam trochę jest stąd moje pytanie czy idzie ją wymienić?
Tekalan
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2015 22:07
Auto: ACCORD COUPE 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Co do wspomagania CG2?

Post autor: Tekalan »

Pompy tego typu(wyporowe) nie potrzebują jakigoś specialnego oleju. Aby stan był.
ODPOWIEDZ