Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2095
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Odp: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

slepak pisze:
DZEJKU pisze:czyli mam rozumieć , że każdy odpowiednik dexrona III będzie ok do naszych skrzynek?

Czy dexron II też był używany? bo przeglądając moje faktury serwisowe to w Niemczech kilkukrotnie zalewano do mojej Hondzi ATF II castrola i to w serwisie ze specjalizacją hondy...
Każdy nie, a jedynie o parametrach takich jak Honda przewiduję. Jak się nie mylę to tylko Valvoline spełnia te kryteria. No i wszystko też zależy od tego w jakim stanie masz skrzynię, bo gdy będzie szarpała itd to nawet woda święcona nie pomorze żeby lepiej chodziła. W cg3 miałem dex II i chodziła dobrze, i teraz do cg2 też będę wlewał taki sam olej. Jestem zdania żeby olej regularnie wymieniać nawet i co 20 tyś km i to zawsze w "całości" a nie tylko 3 litry z miski i wtedy na pewno dłużej pochodzi nawet na DEXII niż na OEM oleju który ktoś zmieni co 40 tyś bo jest strasznie drogi...
Hehehe. To już na HAKP kolega, bodajże o nicku kardynał, zjeba.by cię na funty za takie herezje. On tylko jak wymieniać, to tylko częściowo, jak Honda przykazała i tylko ATF Hondy, bo reszta to ZŁOOO ;-) I części też tylko od Hondy...

Wysłane z mojego HTC Desire S przy użyciu Tapatalka
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: slepak »

znam takich.... :lol: np mój ojciec, nie kupował ode mnie części w sklepie tylko jechał do ASO po klocki i tarcze do swojego Opla :lol: i o żadnym TRW\BOSCH\ZIMMERMANN nie chciał słyszeć bo jak uważał to "gówno" i co OEM to OEM a nie ważne że na klockach było GM\TRW :lol: Właśnie oleje itd też kupował w ASO i zbierał teczkę FV z logo OPEL :lol:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2095
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Odp: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

slepak pisze:znam takich.... :lol: np mój ojciec, nie kupował ode mnie części w sklepie tylko jechał do ASO po klocki i tarcze do swojego Opla :lol: i o żadnym TRW\BOSCH\ZIMMERMANN nie chciał słyszeć bo jak uważał to "gówno" i co OEM to OEM a nie ważne że na klockach było GM\TRW :lol: Właśnie oleje itd też kupował w ASO i zbierał teczkę FV z logo OPEL :lol:
Z moim staruszkiem było identycznie... tylko w Fordzie :D

Wysłane z mojego HTC Desire S przy użyciu Tapatalka
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: womer »

QuicksilveR pisze:Podziękował:-)

Wysłane z mojego HTC Desire S przy użyciu Tapatalka

czemu pytasz? wstawiasz zewnętrzną chłodnicę? pochwalisz się na jaką?
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2095
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Odp: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

womer pisze:czemu pytasz? wstawiasz zewnętrzną chłodnicę? pochwalisz się na jaką?
Nieporozumienie :) Dziękowałem za wskazanie odpowiednich przewodów in/out do wymiany oleju w skrzyni. Ale nad chłodnicą myślę, tylko finanse mnie na razie ograniczają.


Wysłane z mojego HTC Desire S przy użyciu Tapatalka
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: slepak »

Chłodnicę można założyć od wielu modelów. Kwestia dopasowania przewodów i chłodnicy pod zderzak. Koszt od 100 do 200 zł.
Chyba że woli ktoś nową to np Hayden:
http://www.okazje.info.pl/ceny/hayden/m ... mochodowe/" onclick="window.open(this.href);return false;
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: Tecu »

Posiadam taką chłodnice i spełnia swoją rolę mam nadzieję :) spokojniejsza jazda
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: moondravsky »

Ja planuje założyć od rx8 bo za grosze można dorwać.
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Olej w skrzyni

Post autor: qba11 »

Witam,

Może to wydać się dziwne, ale mam problem ze zmierzeniem ilości oleju w mojej skrzyni w CG2.
Wydaje mi się, że mam go wlane za dużo.

Olej sprawdzałem na rozgrzanym silniku uprzednio robiąc jakieś 10 km. (silnik wyłączony w czasie pomiaru)

Poniżej zamieszczam dla Was zdjęcia do oceny.
Czy kolor oleju jest OK? Wydaje się zbyt przezroczysty.
http://oi60.tinypic.com/az9ztj.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i58.tinypic.com/rtl4xj.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i57.tinypic.com/2nh0zkj.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: Trojan »

10 km może być mało na rozgrzanie oleju w skrzyni. Odczekałeś chwilę zanim wyjąłeś bagnet ?
Kolor wygląda ok ,zresztą zawsze na bagnecie jest czysty a jak się go spuszcza to ciemny leci :?
ODPOWIEDZ