Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

terkocze i szarpie przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
SoSu
Posty: 36
Rejestracja: 19 gru 2013 12:42
Auto: 98-02
silnik: 2.0 147

terkocze i szarpie przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Post autor: SoSu »

Wymienilem sprzeglo (komplet exedy). Zaczęło szarpać i terkotać jak puszczam powoli sprzeglo na wstecznym (bez gazu lub na delitatnym gazie) i na jedynce ale mniej (bez gazu), mam tez wrazenie, że przy redukcji i hamowaniu biegami tez dziwny stukot sie pojawia i szarpanie. Z tego co wyczytałem w necie to może być, że przegub wewnętrzny do wymiany...
Coupe 2.0 i 16V 147KM
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: terkocze i szarpie przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Post autor: MuzykGrzes »

Dziwne że po wymianie sprzęgła nagle poleciały przeguby - chyba że ci co wymieniali sprzęgło wyjmując półosie ze skrzyni powyjmowali krzyżaki z kielichów i źle poskładali.
Sprawdź takim testem: http://motomax.pl/www-1/instrukcje/test-przegubow.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: terkocze i szarpie przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Post autor: Camel »

może być przegub wewnętrzny ale np. u mnie jest luz mechanizmu różnicowego w skrzyni bo przeguby sprawdzilem
objawia się to tak " onclick="window.open(this.href);return false;
przyzwyczaiłem się przy ruszaniu delikatnie operuje sprzęgłem bo nie wiem jak to wyleczyć pewnie skrzynia do wymiany hehe :lol:
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: terkocze i szarpie przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Post autor: slepak »

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 99g%C5%82a" onclick="window.open(this.href);return false;

Może pomoże.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
SoSu
Posty: 36
Rejestracja: 19 gru 2013 12:42
Auto: 98-02
silnik: 2.0 147

Re: terkocze i szarpie przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Post autor: SoSu »

Temat był pomocny przed wymianą...
Co do krzyżaków to przeguby nie były rozbierane. Uszczelniacze na półośkach puściły po wymianie sprzęgła, może to być powiązane? Przegub wewnętrzny sprawdziliśmy i trochę 'lata' ale gdyby to była jego wina to problem nie powinien raczej występować także podczas gwałtownego przyśpieszania a nie tylko przy ruszaniu? Wraz z wymianą sprzęgła zostało też wymienione koło zamachowe- wcześniej wsadzona była za mała tarcza sprzęgła, nie od tego modelu :/

Podobnie jak tu: http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... 99g%C5%82a" onclick="window.open(this.href);return false;
Coupe 2.0 i 16V 147KM
Awatar użytkownika
SoSu
Posty: 36
Rejestracja: 19 gru 2013 12:42
Auto: 98-02
silnik: 2.0 147

Re: terkocze i szarpie przy ruszaniu po wymianie sprzęgła

Post autor: SoSu »

od pewnego czasu sprzęgło zaczęło piszczeć- łożysko oporowe?
znalazłem też gdzieś takie zdanie:
'Muszę Cię zmartwić Kolego, ale prawdopodobnie Twoje nowe sprzęgło okazuje się wadliwe - dokładnie docisk. Miałem dokladnie taka samą sytuację - miesiąc po monta żu sprzęgła wymianiłem znowu cały zestaw, ponieważ auto szarpało przy ruszniu - okazało się, że docisk miał minimalną krzywiznę...'

Znalazłem też sugestie, że może łożysko wałka sprzęgłowego...
Coupe 2.0 i 16V 147KM
ODPOWIEDZ