Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

czarna969

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: czarna969

Post autor: SzwedziuZGR »

To wygląda jak zwykłe nitro w sprayu standardowy środek używany do zdrapywania farby z np Drewna. Podkład jest mocniejszy niż lakier dla tego ci go mogło nie wszamać co nie zmienia faktu ze i tak do gołej musiał byś szlifować i od zera podkładować całe auto. Używałem tego do czyszczenia felg kiedyś.
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: czarna969

Post autor: Mlody98 »

Ehhh... A jak by tak uratowac auto folia zamiast lakieru? Nie trzeba bylo by tak gleboko ingerowac w powloke lakiernicza, a producenci twierdza ze folia tez wytrzymuje okolo 7-8lat? Koszta dzis juz wychodza podobnie z tego co sie orientowalem kiedys.
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: czarna969

Post autor: SzwedziuZGR »

no ale musi być plaska powierzchnia więc i tak musi być spolerowany tak żeby nie było górek ani odkształceń.
DarkBolt
Posty: 72
Rejestracja: 25 lut 2014 13:04
Auto: Accord 98-02 Coupe
silnik: 2.0 147 km

Re: czarna969

Post autor: DarkBolt »

Postanowione pod koniec miesiące "Czarna" idzie do lakiernika.
Kolor czarny teraz czekam na próbki lakierów od lakiernika bo ma zamówić najbardziej zależy mi na tym aby był z palety Hondy tylko chce żeby struktura była podobna do tego co jest z widocznym brokatem.
Tu prośba o pomoc może ktoś wie czy z palety Hondy albo innego producenta jest taki lakier i drugie na jaki kolor felgi bo zastanawiam się nad trzema : czarny, biały, szary.
Wszystkie propozycje i sugestie mile widziane :)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: czarna969

Post autor: fotografiks »

Brokat, a metalik to dwa różne tematy. Pisząc "z widocznym brokatem" może masz na myśli po prostu drobinki metalika.

Bo strikte brokat dodaje się tylko bezbarwnego. Sa one wieksze i dają o wiele wyraźniejsze refleksy. Kolorów samego brokatu też masz od h... do wyboru ;) i kładziesz go na bazę.
Z tym ze malowanie z brokatem wymaga więcej warstw bezbarwnego inaczej nie uzyskasz równej powierzchni lakieru. Ale to w sumie problem lakiernika żeby tak dopieścić, aby klient był zadowolony.
Na chopperach brokat wygląda oszałamiająco;) nie wiem czy do samochodu to pasuje - nie widziałem na żywo całej gabloty więc ciężko mi powiedzieć. Ale pewnie też będzie zjawiskowo :)

A co do lakierów z palety Hondy to co prawda z moto, ale też H :P to B-100 M-U Cosmo Black Metalic dobrze się prezentuje:)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
DarkBolt
Posty: 72
Rejestracja: 25 lut 2014 13:04
Auto: Accord 98-02 Coupe
silnik: 2.0 147 km

Re: czarna969

Post autor: DarkBolt »

Dzięki podjadę dzisiaj z tym do lakiernika zobaczymy.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: czarna969

Post autor: Trojan »

A taki HONDA PIRATE BLACK PEARL NH605P z ATRa :roll:
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: czarna969

Post autor: Prywo »

fajną paletę czarnych ma Alfa 8-) ale w Alfie to tylko kolory mi się podobają :lol:
nie no podoba mi się Alfa 159 :ugeek:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
DarkBolt
Posty: 72
Rejestracja: 25 lut 2014 13:04
Auto: Accord 98-02 Coupe
silnik: 2.0 147 km

Re: czarna969

Post autor: DarkBolt »

W sobotę jadę zobaczyć bo jutro ma przyjść próbka lakieru czarnego z grubym ziarnem zobaczymy jak to bedzie wyglądać ale cały czas kusi mnie na ten niebieski 8-)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: czarna969

Post autor: rexio »

Szczerze? Niebieski albo fiolet, ciemna sliwka. Jakbym ja mial lakierowac to tylko i wylacznie kolor z motocykla Hondy DN-01. Ciemny fiolet,perla zmieniajaca odcien w zaleznosci jak pada slonce.

Tylko OEM kolor jest minimalnie inny niz to co mieszaja. Ma wieksza glebie.
ODPOWIEDZ