Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Sworznie górne

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sworznie górne

Post autor: maxel »

Właśnie teraz chcę też wymienić tuleje, może one już się wysłużyły. Co do wypadkowości, nie mówię że moje jest bezkolizyjne, ale na pewno nie miało żadnego strzała poważnego, zwykłe parkingowe wgnioty itp. Jedynie to ja sam miałem przygodę z sarną i musiałem maskę wymienić a tak to reszta to kosmetyka, teraz będę oddawać do lakiernika jeszcze na poprawki.

@Kbl-co znaczy w krańcowej pozycji?
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Sworznie górne

Post autor: kbl100 »

Normalna praca sworznia to mniej więcej prostopadle do wahacza czyli jakieś 90 stopni. Skoro masz obniżone auto to wahacz idzie ku górze i kąt ten się zmienia, być może wychodzi po za granice w której pracuje sworzeń
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sworznie górne

Post autor: maxel »

To jest rzeczywiście tak jak piszesz, u mnie przy tej glebie wahacz bardzo mocno się odchyla do góry, za bardzo chyba się temu nie da zaradzić? Jedynie pewnie przez podniesie
Awatar użytkownika
blackdevil
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwie 2015 22:15
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Wołów

Re: Sworznie górne

Post autor: blackdevil »

Regulowany wahacz górny ale czy do nas ktoś opatentowal nie wiem...
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: Sworznie górne

Post autor: Mlody98 »

Napewno jest ale pewnie dostepny tylko za wielka woda :p i cena pewnie tez zwalajaca z nog...
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Sworznie górne

Post autor: fotografiks »

Robio take ;)

http://www.ebay.com/itm/MEGAN-2pc-Adjus ... 1619817152" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ebay.com/itm/JDM-FRONT-UPPER ... 0722873488" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ebay.co.uk/itm/98-02-ACCORD- ... 0628158641" onclick="window.open(this.href);return false;

No nikt nie mówił, że będzie tanio... najwyżej jak to zazwyczaj się kończy... można założyc łyse używane lacze z allegro za 200zł komplet :D a 1200 przeznaczyć na zawieche :lol:
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ