Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Zestaw montażowy klocków i olej w skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Zestaw montażowy klocków i olej w skrzyni

Post autor: Barthezz90 »

Hej, zakupiłem na stronie e-autoparts zestaw blaszek do klocków mimo to nie pasują zobaczcie na zdjęciu i nie wiem gdzie mogę znaleźć odpowiadające moim hamulcom ??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze pytanie czy stan "jakości" oleju w skrzyni mogę sprawdzić przez bagnet, pytam bo sprawdzałem i poziom jest ok a kolor oleju jest klarowny lekko czerwony, nie widać żadnego "brudu" ??
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Zestaw montażowy klocków i olej w skrzyni

Post autor: moondravsky »

Co do oleju to faktycznie na bagnecie zawsze jest czysty. Jedynie możesz powąchać czy nie czuć spalenizną. Dopiero od dołu jak odkręcisz korek spustowy wtedy będziesz widział faktyczny stan oleju i ilość opiłków.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2016 12:44 przez moondravsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Zestaw montażowy klocków i olej w skrzyni

Post autor: Lebow »

Nie szukałem od czego są te co kupiłeś ale znalazłem odpowiednie.
http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-akces ... 62981.html

Dodam tylko że szukałem do jednotłczkowego zacisku ale patrząc na Twoje zdjęcia są takie same.

Kupowałem u nich na tył i pasują, no może z milimetr są w którymś miejscu mniejsze ale kształtem są prawidłowe i oczywiście pasują do zacisku.
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Re: Zestaw montażowy klocków i olej w skrzyni

Post autor: Barthezz90 »

Dzięki bardzo za pomoc z tym olejem to muszę sprawdzić tak jak radzisz a co zacisków jutro będę dzwonił i pytał
ODPOWIEDZ