Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0 Edi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Bojar
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2015 10:10
Auto: Accord V CE
silnik: 1.8

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Bojar »

marudzicie z tym polerowaniem ;) firmy nie chcą robić czołowej bo przy większych rysach istnieje ryzyko zrobienia soczewki co na szybie czołowej jest niedopuszczalne... Sam w logo robiłem narazie delikatnie, na szybko i zeszło większość drobnych rys, grubsze się spłyciły więc w wolnym czasie drugie podejście będę robił... Trzeba to tylko robić z głową, uważać żeby nie przegrzać zbyt mocno szkła, robić to na idealnie czystym otoczeniu i od razu umyć wszystkie zakamarki dookoła bo tlenek ceru mega mocno się łapie lakieru jak gdzieś zaschnie w szczelinach :D
Awatar użytkownika
Danieljs
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2013 14:29
Auto: CD7
silnik: F22B5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Danieljs »

Ja miałem polerowaną w acco przez firmę i jestem zadowolony, niby dużo rys zostało, po 2 latach doszły nowe ale w nocy nadal śmigam bez jakiegoś stresu i nie marszczę oczu. Przed polerką w nocy praktycznie nic nie było widać, po polerce rysy które zostały juz nie przeszkadzają (przynajmniej mi). Soczewek nie ma, wycieraczki wg mnie zbierają wodę jak zbierały.
Z kumplem samodzielnie jechaliśmy w jego fiacie po tym jak widziałem jak mi robili szybę w acco i wyszła bajka. Też zostało stosunkowo sporo rys, ale w nocy już nie jeździ na oślep tylko wszystko widzi i tak samo, to co zostało w żaden sposób go nie rozprasza i nie przeszkadza.
W tico na szybko chwile pojeździłem po szybie, bo również było nieciekawie nocą i jest trochę lepiej, ale było to robione od niechcenia i na szybko. Jak na nakład pracy i przygotowań to wyszło całkiem nieźle.
przed (fiat)
Obrazek
Obrazek

po niestety nie mam fot pod halogenem ale nawet na świetlówce widać, że jest ostro odbita i nie ma obok niej poświaty

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Danieljs/Ogarzysta
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Bonio »

można? można... soczewkę zrobić?
to trzeba być chyba młotem aby trzymać maszynę w jednym miejscu dłuższy czas żeby zrobić soczewkę a zwłaszcza zakłady które zajmują się szybami... Szkło to nie lakier że się przypali, a co do grubszych rys... z lakieru grubszych rys też nie wyciągniesz maszyną... trzeba z tym żyć
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: MuzykGrzes »

Toteż pisałem że nigdy tego nie robiłem u siebie a jedyne co czytałem o tym że polerowanie może nie robić soczewki a zbiera jakąś warstwę z szyby - podobną do lakieru UV na plastikowych lampach. I to właśnie starcie tej warstwy powoduje oślepianie w nocy światłami innych aut z naprzeciwka. Tyle tego co czytałem o polerowaniu.

ps: Sorki Edyta za zaśmiecanie tematu.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: KOko »

MuzykGrzes pisze:ps: Sorki Edyta za zaśmiecanie tematu.
A co tam, niech jej lecą stronki do przodu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

MuzykGrzes pisze: ps: Sorki Edyta za zaśmiecanie tematu.
Grześ mnie to nie przeszkadza :).
Zadałam pytanie i poznaję różne opinie.

To będzie taki troszkę nietypowy wpis.
Chciałam ogromnie podziękować tomsonowi1991 oraz jego koledze panu Pawłowi K. (ASO Honda z pewnego pięknego miasta) za zmaterializowanie mojego, no powiedzmy, marzenia :D 8-) .
Wyjaśniam : od pewnego czasu poszukiwałam smyczki - na forum tez było ogłoszenie.
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=34&t=3263" onclick="window.open(this.href);return false;
Temat w sumie poszedł do zamknięcia, ponieważ zwiedziona obietnicami :lol: pana z ASO w Krakowie Al. jakaś tam ;), uznałam, że sprawa załatwiona.
Otóż nie ..... Jak policzycie minęło 5 miesięcy i nic z tego ..... Miała być wysyłka ..... nawet kolega po nią podjechał do ASO i ..... akurat pan miał ja w innym samochodzie :lol: :lol: :lol: . Po prostu nie do wiary :shock:
Oczywiście jest to bzdura :) kaprys , zachcianka itd. Szukałam gdzie indziej - niestety towar deficytowy :lol: .
W każdym razie dzięki pomocy tomsona i kolegi tomsona dziś ją mam :D.
Dziękuję jeszcze raz , także innym kolegom z forum, których molestowałam i którzy próbowali mi pomóc :D.
Czy kawałek tasiemki może uszczęśliwić kobietę ;) :?:
No oczywiście, że może :lol:
Na dowód, że smyczka dotarła - fota starej i nowej :D.
Oczywiście pan a ASO w Krakowie dostanie maila na służbową skrzynkę co może sobie zrobić z tą wirtualną smyczką :lol: , i że są inne ASO bardziej solidne 8-)
A teraz na serio.
Prac specjalnych przy hani nie było ...... takie zwykłe - porządkowe ..... woski......serwis klimy .....
A ...... nabyłam w Lidlu odkurzacz samochodowy, jakkolwiek podchodzę do takich nabytków raczej sceptycznie - ten się akurat jak na razie sprawdza.
Co mnie czeka ?
Już od jakiegoś czasu planuję wymianę amortyzatorów z przodu, tarcz, klocków itd. Nie ma pośpiechu, więc tak lajtowo sobie do tego podchodzę.
Niestety tocico są nieosiągalne - nawet w Japonii, wiec rozważam zakup bilsteinów, tarcze może blue print, a może ATE ..... nie wiem co będzie dostepne - może coś podpowiecie .... .
Kupiłam nową - używaną osłonę katalizatora - pojechała się piaskować, malować , cynkować :) .
Jeździłam jakiś czas z połową starej, ale pan diagnosta na przeglądzie mi ją urwał : "żeby pani nie zgubiła" :lol:
Nawet jakbym zgubiła, to i tak niewielka strata, bo przerdzewiała. Tyle, ze miałam na wzór.
Musiałam nakleić od nowa znaczek H na tylnej klapie, bo taśma/ klej na której sie trzymał (oprócz bolców) całkiem się utlenił i stukał - drapiąc lakier.
I tyle ..... nic ciekawego :)
Załączniki
smycze.jpg
smycze.jpg (96 KiB) Przejrzano 5145 razy
Osłona katalizatora - stara.jpg
Osłona katalizatora - stara.jpg (75.73 KiB) Przejrzano 5145 razy
Oslona katalizatora - nabytek.jpg
Oslona katalizatora - nabytek.jpg (49.11 KiB) Przejrzano 5145 razy
Tak sobie stoję czysta.jpg
Tak sobie stoję czysta.jpg (105.57 KiB) Przejrzano 5145 razy
Awatar użytkownika
tomson1991
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2015 20:43
Auto: CG
silnik: 3.0

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: tomson1991 »

Cieszę się że mogłem pomóc, niech smyczka służy :)
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: KOko »

No teraz mając dwie smycze, w końcu możesz przywiązać kochanka do łóżka za obie rączki <3 :D

Co do tarcz, polecają chyba zestaw BluePrint + klocki ATE. Ja chwalę Zimmermany polecone przez Civita, a klocki miałem EBC ;)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

KOko pisze:No teraz mając dwie smycze, w końcu możesz przywiązać kochanka do łóżka za obie rączki <3 :D
Oj KOko :lol:
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: regret »

ho ho :D u Edyty wdze tez sie dzieje :D w koncu upragnione smyczki <3

Hanka tak otwarta wyglada jak motylek :D
NPK Team
De opresso liber
ODPOWIEDZ