Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

cykanie w silniku 3.0

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Byq
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2016 04:21
Auto: coupe
silnik: 3.0

cykanie w silniku 3.0

Post autor: Byq »

witam, jestem nowym posiadaczem h acco qp 3.0 vtec + LPG.
Pierwszy post ale zwracam się odrazu z prośbą.
Problem polega na tym ze w silniku słychać cykanie, ktoro rośnie wraz z obrotami. Myślałem ze to zawory do ustawienia bo dźwięk typowy dla klepiącego zaworu i dochodzi z pod pokrywy zaworów. Auto jak zimne po dopaleniu słychać to mocniej, później ciszej. Na pewno nie jest to panewka.
Znam historie auta po sprowadzeniu 2 lata w pl i wiem ze po tej zimie wywaliło checka, auto nie chciało jechać, wchodziło w tryb awaryjny, klepanie było dużo mocniejsze - auto więcej stało zimą niż jeździło.
Po przeczyszczeniu miski olejowej, było dużo syfu, zalaniu nową oliwą auto znowu zaczęło jeździć poprawnie jednak cykanie zostało tyle ze dużo cichsze. Ponoć mechanik poprzedniego właściciela sprawdzał luzy ale nie ustawiał, bo niby były ok.
Obstawia ze to zawór vtec tak klepie - przeszukałem forum ale nie znalazłem info - gdzie zlokalizuje w tym silniku zawór vtec ??
Czy faktycznie takie cykanie moze pochodzic od tego zaworu ?? czy mógł zostać uszkodzony słabym ciśnieniem ??
Czy da rade go wymontować i sprawdzić ??

ps. dodam tylko ze auto pali bez problemów, obroty nie falują, checka nie wywala - jest wszystko ok zarówno na benzynie jak i lpg.

dzieki za wszelkie info bo chcialbym to ogarnac i cieszyc sie dzwiekiem v6 a nie irytowac tym ch*j... dźwiękiem. pzdr !
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: cykanie w silniku 3.0

Post autor: slepak »

Jak był jakiś smalec w silniku to obstawiam panewki główne albo napinacz rozrządu. Na początek posłuchać skąd dobiega dźwięk, przyda się do tego stetoskop.

p.s a może to wtryski od LPG cykają ?:D
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Bojar
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2015 10:10
Auto: Accord V CE
silnik: 1.8

Re: cykanie w silniku 3.0

Post autor: Bojar »

Zawsze mogą kasowniki klepac... Bo skoro na Pb też cyka to raczej nie wtryski

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: cykanie w silniku 3.0

Post autor: slepak »

Wtryski lpg zawsze klepią także napisałem je na końcu. Obstawiał bym napinacz hydrauliczny od rozrządu bo mało kto go wymienia z racji ceny.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Byq
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2016 04:21
Auto: coupe
silnik: 3.0

Re: cykanie w silniku 3.0

Post autor: Byq »

dzięki za info -

czy napinacz hydrauliczny od rozrządu był wymieniany przy wymianie rozrządu to się dowiem,

czy jesli to bedą kasowniki vtec'a to bedzie to regularny dzwiek i bedzie przyspieszl wraz z dodaniem gazu ???
czy "przecietny" mechanik po zdjęciu pokrywy zaworów bedzie wstanie ocenic że to kasowniki czy szukać kogoś bardziej specjalizujacego sie w hankach ???


wrzucę filmik na czasie . dzwięk dobiega z pod pokrywy zaworów jakby blizej grodzi czołowej silnika.

ps.wtryski lpg napewno nie bo klepie na benzynie również :)
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Re: cykanie w silniku 3.0

Post autor: frajcik »

to ze ktos mowi ze zawory byly ustawione ok, to nie znaczy ze tak wlasnie sa

ja w j30 z biegiem czasu zawory zrobily sie za ciasno i mi przygasał na jałowym po rozgrzaniu
ustawilem je 'na luźno' żeby mieć pewność, żeby pierw mieć pewność że żaden nie jest podparty i przygasanie pozostało
skutkiem tego jednak było to, że chodził jak diesel ;)

po kolejnym ustawieniu już jak manual przykazał zniwelowałem przygasanie no i oczywiście klepanie ;)
proponuję zacząć właśnie od tego
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
ODPOWIEDZ