Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
seba2213
Posty: 283
Rejestracja: 25 lip 2014 21:15
Auto: Accord Coupe VI
silnik: V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: seba2213 »

polaff pisze:Ja nie o mocy. Pojezdzij autem z prawdziwym automatem i porównaj.
jak to
1-skrzynie hydrauliczne
2-skrzynie hydrauliczno-elektryczne
3-skrzynie hydrauliczne ze sterowaniem elektronicznym
4-skrzynie bezstopniowe (Wariatory)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: wysio »

polaff pisze:Ja nie o mocy. Pojezdzij autem z prawdziwym automatem i porównaj.
No właśnie często mam okazję, bo w rodzinie mają trochę tego. 300 konne BMW X6, Range Rover 400 konny, Legacy 240 konne - tym bardzo lubiłem jeździć - czy najbardziej porównywalne jeśli chodzi o stosunek mocy do wagi 530i e60. Tutaj przez właśnie skrzynie honda zostaje w tyle, bo ważąc ponad 400 kg mniej i mając tylko 40 KM mniej, ale 500 cm pojemności więcej, powinna łykać taką kolumbrynę - sprawdziliśmy od startu. Nie wiem, jak w czasie jazdy. Wiadomo, że nawet nie ma co porównywać do powyższych, ale nie ma też jakiejś olbrzymiej przepaści jeśli chodzi o pracę skrzyni. Kiedy potrzeba, można sprawnie i szybko wyprzedzić - czy to przy 60 km/h, czy przy 120 km/h.

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: markus »

Panowie, ale o OCB? Zestawiać samochód, który konstrukcyjnie ma niemalże 2 dekady z połowę (albo i bardziej) młodszymi pojazdami to trochę "nie teges". Skrzynia AT w naszych Accordach działa tak, jak powinna działać skrzynia z tego okresu w aucie tej klasy. To, bądź co bądź, komfortowe coupe, a nie hot-hatch.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: polaff »

Do tego właśnie zmierzam. Choć uważam, że skrzynia działa jak np skrzynie MMC przed invecs czyli początek '90 :D
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: ramzes »

A ja uważam, że w tym aucie nie powinno być tego automatu :)
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: Guras »

Dywagacje macie ja pierdziele :P
Jest co jest, nie ma co gdybać co by było gdyby było
Szukajcie plusów, dzięki prostocie skrzyni opłaca się ją jeszcze regenerować, bo naprawa nowszych typów kosztowałaby tyle co auto ;)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: escone »

Bardzo fajny jest ten automat. 4 biegi + nadbieg bardzo dobrze radzą sobie w coupe, które z zasady nie służy do ścigania sie.
To taki bardziej król autostrad
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: rexio »

polaff pisze:@rexio dopiero co pisałeś gdzieś na forum, że ta skrzynia to największa wada tego auta i jest dowodem na to, że qp nie jest autem do agresywnej jazdy... cóż.

Długość przełożeń i wpływ szybkości pracy tej skrzyni na jej wydajność zabija potencjał tego silnika. Takie jest moje zdanie.
Oczywiście do spokojnego przemieszczania się na długich trasach jest super.
Prosze zapodaj gdzie napisalem ze najwieksza wada tego auta jest ta skrzynia. Czekam.

Co do prawdziwych asb to masz na mysli automaty w nowych samochodach tak? Szybkosc dzialania i kultura pracy jest na pewno szybsza i lepsza.
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: polaff »

rexio pisze: masz na mysli automaty w nowych samochodach tak? Szybkosc dzialania i kultura pracy jest na pewno szybsza i lepsza.
oczywiście, że nie. Mam na myśli np skrzynie INVECS, czy skrzynie produkcji JATCO z tamtych lat. Porównuję z autami, które miałem z tamtych roczników z ASB.

Mam nowe auto i tam jest eCVT, która jest genialna.
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Honda Accord Coupe CG2 Paskudek Gurasa

Post autor: Guras »

Ehh masakra
Auto miesiąc czasu w naprawie, miałem odbierać na dniach
Po włożeniu zregenerowanej skrzyni nadal nie działa drugi bieg
Coś czuję że problemem może być nie mechanika, a elektryka
Skoro stało się tak po oddaniu auta do mechanika który zmienił "tylko" filtry i płyny może się okazać że rozpier@$%#& gdzieś wiązkę przewodów i elektrozawór nie dostaje napięcia
Ch** już mnie strzela bo jeżdżę syfikiem V gen, z głośników lecą raczej piardy niż muzyka, a przyśpieszenie.....no cóż załóżmy że go nie ma....
Na pocieszenie udało się wyrwać komplet chlapaczy/nadkoli (plastikowe osłony nad koła) w idealnym stanie za 100zł komplet (kriss się wkurzy :P ) moje popękały i wytarły się bo je źle zamontowałem po naprawach
ODPOWIEDZ