Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: simopl »

Od jakiegoś czasu w moim coupe 3.0 świruje stacyjka. Problem zauważyłem już po zakupie auta. Stacyjka była oddana do regeneracji, ale mimo wszystko problem nadal występuje.
W momencie gdy chcę wyciągnąć kluczyk po zgaszeniu auta, stacyjka się zacina i blokuje kluczyk. Mogę wtedy przekręcić kluczyk na pozycję II i ponownie odpalić auto bez najmniejszego problemu, ale o wyciągnięciu samego klucza można zapomnieć. Oczywiście skrzynię przed zgaszeniem auta ustawiam na pozycję P. Czasami pomaga ponowne przekręcenie kluczyka na pozycję II, zmiana biegu na losowy na skrzyni i wrócenie ponownie na bieg Park. Wygląda to jakby czasami stacyjka nie wykrywała, że w aucie wbity jest właśnie ten bieg - jest to zintegrowane.
Z dodatkowych objawów - gdy stacyjka jest zablokowana i gdy staram się wyciągnąć kluczyk to po prawej stronie kokpitu (gdzieś w okolicy bezpieczników) słychać charakterystyczne pstryknięcie.
Trochę zagmatwane to wszystko, ale mam nadzieję, że opisałem problem zrozumiale ;)
Macie jakiś pomysł co może być nie w porządku?
Jeśli temat był już poruszany - nie bijcie. Szukałem i szukałem, ale doszukać się nie mogłem.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: Lebow »

Banalne pytanie.
Po wyłączeniu zapłonu wciskasz kluczyk aby go przekręcić do pozycji zero?

Moja piękna też się na tym wysypuje :D
szprotek91
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014 11:37
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0 iES
Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: szprotek91 »

I raczej lewarek nie jest zintegrowany ze stacyjką bo kiedyś zapomniałem się i zgasiłem auto na D4 i normalnie wyciągnęłem kluczyk
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: simopl »

@lebow - yyy, wiesz, ze chyba tak. Mogłem na to nawet nie zwracać uwagi, po prostu nawyk z poprzedniego auta. Jutro na spokojnie to sprawdzę. Dzięki sa sugestię.

/Edit
No i niestety. Aby w ogóle móc wyciągnąć kluczyk musze go wcisnąć między pozycją I i 0.
Znalazłem mały poradnik - https://www.youtube.com/watch?v=cOWjO3nYLFw
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: buksiu »

szprotek91 pisze:I raczej lewarek nie jest zintegrowany ze stacyjką bo kiedyś zapomniałem się i zgasiłem auto na D4 i normalnie wyciągnąłem kluczyk
Powiem szczerze, że w qp VI gen nie pamiętam jak jest ale chyba tak jak piszesz. Natomiast w VII gen już niestety tak łatwo nie jest, tam skrzynia jest zintegrowana ze stacyjką. Nie wyciągniesz kluczyka ze stacyjki dopóki nie przesuniesz lewarka na "P" oraz po odpaleniu auta nie przesuniesz lewarka dopóki nie wciśniesz pedału hamulca.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: Lebow »

simopl pisze:Znalazłem mały poradnik - https://www.youtube.com/watch?v=cOWjO3nYLFw
Nie wiem co ten ciapaty kombinuje ale mi to wygląda jak by miał jakieś drgawki a nie sposób na wyjęcie kluczyka. :D
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: slepak »

szprotek91 pisze:I raczej lewarek nie jest zintegrowany ze stacyjką bo kiedyś zapomniałem się i zgasiłem auto na D4 i normalnie wyciągnęłem kluczyk
Jest zintegrowany ze stacyjką. Ale w taki sposób że np na innym położeniu lewarka niż P auta nie odpalisz.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: HCS1817 »

Odpalisz jeszcze na N
szprotek91
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014 11:37
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0 iES
Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: szprotek91 »

To wiem, ale tu chodziło o wyciąganie kluczyka
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Problem z wyciągnięciem kluczyka po zgaszeniu auta

Post autor: simopl »

A jednak. Od kilku dni stosuję patent ze skrzynią filmiku. Wygląda to tak:
1. przed wyłączeniem auta ustawiam skrzynię na P
2. gaszę silnik
3. odczekuję chwilę aż kontrolka kluczyka przestanie mrygać i w międzyczasie dwa-trzy razy poruszam delikatnie wajchą skrzyni w lewo/prawo na pozycji P
4. wyciągam kluczyk

W ciągu ostatniego tygodnia próbowałem ten patent z 30 razy. Za każdym razem wszystko było bez problemu ;)
ODPOWIEDZ