Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 Zużycie oleju

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: markus »

Po kupnie auta wymieniłem oczywiście olej (Shell Helix Ultra 5W40). Weszło 4L i bagnet pokazywał stan mniej więcej w 3/4. Tak przejeździłem jakieś 4,5 tysiąca km i przed trasą dolałem jakieś 200 ml. Po sprawdzeniu stanu po dolewce (ciepły silnik, odczekane 10 min na równym podłożu) okazało się że stan jest "pod full". Czyli zużycia oleju nie stwierdzono :)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: rexio »

Bo ten wlasnie olej jest moim zdaniem swietnym smarowidlem w Hondach. Nigdy mnie nie zawiodl, czego nie moge powiedziec o Castrolu. U ojca w K20 po przejsciu na Helix 5W40 tez nie pije praktycznie nic, moze z 200-300 od wymiany do wymiany. U mnie w J30 stan non stop ten sam.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: markus »

rexio pisze:Bo ten wlasnie olej jest moim zdaniem swietnym smarowidlem w Hondach. Nigdy mnie nie zawiodl, czego nie moge powiedziec o Castrolu. U ojca w K20 po przejsciu na Helix 5W40 tez nie pije praktycznie nic, moze z 200-300 od wymiany do wymiany. U mnie w J30 stan non stop ten sam.
Z tego co kojarzę, Shell był długo lany fabrycznie w Hondach. I, jak widać, świetnie się sprawdza :)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: loot »

ja wymieniam co 15k na Motula

Motula jest 5 litrów, wystarcza akurat na wymianę i dolewki ze dwa razy pomiędzy wymianami. więc spala z pół litra (?) oleju na 15k km.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: escone »

loot pisze:ja wymieniam co 15k na Motula

Motula jest 5 litrów, wystarcza akurat na wymianę i dolewki ze dwa razy pomiędzy wymianami. więc spala z pół litra (?) oleju na 15k km.
A nie 1,5 litra?
Mi 4 litry weszły jak miałem zdjętą miske, a tak to przy wymianach ok 3,5 wchodzi i to wszystko
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: rexio »

U mnie tak samo, okolo 3,5l wchodzi oleju. Wymiana wraz ze zmiana filtra. Poziom oleju prawie max na bagnecie. Reszta oleju z banki laduje w pile mechanicznej :lol: Dolewek nie robie.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: Lebow »

To ja nie wiem jak Wy ten olej zlewacie.
Zawsze wymieniam z filtrem i wchodzi do 2,0 4,3/4,5 litra.
Jak robię reg zaworów z wymianą oleju to strzykawką zbieram olej z "wanny" pod wałkiem i wtedy prawie całe 5 litrów muszę zalać.
Dane zbliżone do serwisówki (4,0 bez filtra 4,3 z filtrem)
Wg serwisówki do V6 wchodzi 4,0 bez filtra i 4,4 z filtrem.

Aż się boję ile by weszło jak bym michę zwalł.
Leję zawszę aby było ciut ponad połowa na bagnecie.

No a co do zużycia to ma humory,150km/h na prawie 700km i nic a w cyklu miejskim coś ubywa, choć zauważyłem że odkąd auto jest u mnie to z każdą wymianą oleju bierze go coraz mniej.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: markus »

lebow pisze:To ja nie wiem jak Wy ten olej zlewacie.
U mnie robi to mechanik ;) do 3.0 weszła cała bańka 4L, na bagnecie 3/4 stanu.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: rexio »

Ja wymienialem trzykrotkie i zawsze okolo pol litra zostawalo w bance 4 litrowej. Dwa razy robilem sam u znajomego mechaniora. Nie ma bata zebym zalal wiecej. Moze sa dwie rozne miski? ;)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: escone »

Ponad 8 lat pracowalew aso Hondy i zawsze tak wchdzilo do serii J ok 3,5L....nawet te nowe Legendy
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ