Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wysprzęglik, pompa sprzęgła

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Wysprzęglik, pompa sprzęgła

Post autor: kylek »

Witam poleca ktoś jakieś konkretne firmy?
Zaczął mi wpadać czasami pedał sprzęgła, więc najprawdopodobniej pompa do wymiany?

Kilka pytań:
1)Miał ktoś problemy w coupe z pompą sprzęgła?
2)Podejdzie od sedana?
3)Wymieniać razem z wysprzęglikiem?

edit: Ogólnie jakby Wam padła pompa to jest jakaś masakra z dostępnością !!
Od razu ostrzegam, że pompa JPN 90S4002-JPN nie pasuje idealnie, trzeba trochę przerabiać i nie jest to typowe plug and play !!!

Wg niektórych katalogów z tych dostępnych na rynku powinna jeszcze pasować: J2504018 NIPPARTS
Ale nie testowałem jak to wygląda w praktyce.
Nirnroot
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2013 13:57
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Wysprzęglik, pompa sprzęgła

Post autor: Nirnroot »

Parę dni temu moje sprzęgło zaczęło pracować BARDZO lekko i miałem problem z wbiciem 1/2/R. Po ruszeniu było juz lepiej. Podejrzewam pompę sprzęgła, bo już kiedyś taki numer miałem - pedał zapadł się w podłogę i nie mogłem wysprzęglić na zapalonym silniku. Tym razem przynajmniej nie trzeba go wyciągać z podłogi ręką.

Miałem założoną jakąś tanią pompkę która miała wytrzymać 10.000 km, a dała radę ponad 45.000 km, chyba ABE.

Czy słusznie podejrzewam awarię pompki? Jeśli tak, to którą z poniższego linku byście polecali?

https://aparts.pl/partscatalogue/pompa- ... 00061.aspx#" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na czasie, stąd wielkie dzięki za jakąkolwiek odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
Dejw93
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2016 17:16
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Jasło

Re: Wysprzęglik, pompa sprzęgła

Post autor: Dejw93 »

Nirnroot pisze:Parę dni temu moje sprzęgło zaczęło pracować BARDZO lekko i miałem problem z wbiciem 1/2/R. Po ruszeniu było juz lepiej. Podejrzewam pompę sprzęgła, bo już kiedyś taki numer miałem - pedał zapadł się w podłogę i nie mogłem wysprzęglić na zapalonym silniku. Tym razem przynajmniej nie trzeba go wyciągać z podłogi ręką.

Miałem założoną jakąś tanią pompkę która miała wytrzymać 10.000 km, a dała radę ponad 45.000 km, chyba ABE.

Czy słusznie podejrzewam awarię pompki? Jeśli tak, to którą z poniższego linku byście polecali?

https://aparts.pl/partscatalogue/pompa- ... 00061.aspx#" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na czasie, stąd wielkie dzięki za jakąkolwiek odpowiedź. :)
Witam, ewidentnie ucieka ciśnienie płynu w ktoryms elemencie zespołu sprzegla. Jeżeli nie widać wycieku to bardzo prawdopodobne ze to pompka :) Osobiście do swojego accorda zakładałem pompkę używaną (40zl) chodzi bez problemu. Jeżeli chodzi o wysprzeglik mam założony nowy z TRW i polecam tą firmę ;) z powyższego linku stawiałbym oczywiście na sachs’a
. Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ