Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

buczenie i mrowienie przy dodawaniu gazu

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

buczenie i mrowienie przy dodawaniu gazu

Post autor: krzysieeq »

Witam Was niestety z kolejnym problemem, mechanik zdejmował element z kółkiem od pompy oleju (tylnego wałka balansowego), w celu uszczelnienia, dodatkowo wymieniał 3uszczelniacze od rozrządu. Po złożeniu auto jedzie normalnie mocy nie brakuje ale od około 2,5tys obrotów czuje na pedale gazu i na kierownicy takie jakby mrowienie, do tego mam wrażenie że silnik ma bardziej buczący odgłos (prawie jakbym wyjął wkładkę wyciszającą z końcowego tłumika). Na wolnych obrotach w kabinie nic nie czuć jest miód, ale po otworzeniu maski widać na silniku ze drży, moneta napewno by na nim nie ustała. Jakieś sugestie ? Pytałem mechanika jak ustawial rozrząd to mówił że na blokady...
danielo333
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2015 21:40
Auto: VII 2004 CM6
silnik: 3.0

Re: buczenie i mrowienie przy dodawaniu gazu

Post autor: danielo333 »

Poduszki pod silnikiem do sprawdzenia i zawory do regulacji
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: buczenie i mrowienie przy dodawaniu gazu

Post autor: krzysieeq »

Rozwiązane. Problemem okazał się tylny wałek balansowy, który był źle ustawiony stąd wibracje i pomruk. Okazuje się że blokadę tego wałka da się włożyć w dwóch pozycjach, ale tylko w jednej znacznik na zębatce pokrywa się ze znacznikiem na obudowie i ta właśnie pozycja jest prawidłowa:) Mechanik wcześniej nie zwrócił uwagi na znacznik, wetknął blokade i tak poskładał, na szczęście stanął na wysokości zadania i zgodził się w ramach reklamacji w mojej obecności rozebrać i sprawdzić ustawienia całego rozrządu :)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: buczenie i mrowienie przy dodawaniu gazu

Post autor: MuzykGrzes »

Powiem tak ,zablokować wałki da się tylko w jednej pozycji ,ale ustawienie na znaki ma małą pułapkę. O ile prawy wałek ustawia sie na znak na godzinie 12-tej (pionowo u góry) to lewy wałek ma znaki i na godzinę 12-tą i godzinie 7-mej ,ale prawidłowy jest ten drugi (co zabawne mniej widoczny) Ja kupiłem auto ze źle ustawionym wałkiem i robiąc wymianę rozrządu dopiero to odkryłem, w temacie mojego auta są zdjęcia dla zainteresowanych.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: buczenie i mrowienie przy dodawaniu gazu

Post autor: krzysieeq »

dzis osobiscie widzialem jak wtykali ta srube w otwor rewizji i z tego co widzialem o ile przekręcał kółko i wtykał ponownie to wydaje mi sie ze 2x wchodzi a sruba:P bo raz znaki sie nie pokrywały a kolejny raz jak wetknął to już i znaki były na miejscu i śruba ;)
ODPOWIEDZ