Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: greturt »

Witam.

Chcę zmienić w Hance żarówki przednie i cały dzień dzisiaj wertowałem różne fora. Od elektrody przez forum Sceniców aż po nasze i HAKP. Opinii jest tyle co użytkowników, kłótni i wyzwisk też trochę się naczytałem. Testów żarówek HB3/HB4 praktycznie w ogóle nie ma, większość opinii i testów to żarówki H1, H7. Część wątków jest urwana, część martwa itd.

Dlatego pytam was panowie jakie macie u siebie żarówki konkretnie tylko te typy co wymienione w tytule - żadne inne. Osobiście zastanawiam się nad Tungsram Sportlight +50% Blue HB3 jak również HB4 jednak boję się, że światło będzie zbyt białe z charakterystyczną niebieską poświatą i może być problem w nocy i w deszczu. Czytałem jednak, że bielsze światło szczególnie w nocy mniej męczy wzrok. Phillipsy generalnie mają opinię mało żywotnych, Osram NightBreaker jest ceniony i Tungsramy również, szczególnie te standardowe niewysilone. O BOSCHu mało opinii, BOSMA dobre opinie, ale dostępność prawie zerowa. Obawiam się jednak, że wszystkie te wysilone +90%, +130% nie dość, że będą razić innych kierowców to padną szybciej jako światła dzienne.

Myślałem też o czymś takim:

http://allegro.pl/zarowki-lucas-hb4-12v ... 16117.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/zarowki-lucas-hb4-12v ... 6407638496" onclick="window.open(this.href);return false;

Oprócz tego, że żarówki Polskiej Elty to nie znam ani nie znalazłem opinii jednak cenowo wypadają nieźle.

Na wielu forach wątek żarówek był poruszany, ale bez rozstrzygnięcia - mam wrażenie, że ludzie bez zastanowienia wsadzają do aut żarówki ze światłem 5mln Kelvinów, inne Super Duper Ultra Blue Xenon Effect, rozwodzą się nad markami a nikt nie powiedział konkretnie z jakimi żarówkami dobrze się jeździ w kiepskich warunkach a z jakimi nie.

Zależy mi na białym świetle i dobrej żywotności. Efekt xenon mnie w ogólę nie interesuje. Po prostu chcę kupić estetyczne żaróweczki, które będą ładnie świecić, nie spalą się po pół roku i wszystkie ze sobą będą współgrały jeśli chodzi o kolor. W nocy jeżdżę rzadko, ale nosze okulary na dal więc zależy mi na dobrym oświetleniu zwłaszcza, że dni są coraz krótsze.

Myślałem też, żeby na HB3 drogowe wsadzić coś mocniejszego jak Osram NightBreaker Plus a do dziennych wspomniane Tungsy.

Poproszę o wasze opinie z użytkowania, szczególnie deszcz i widoczność znaków. Myślę, że przyda się wielu użytkownikom ten temat.

Pozdro!
danielo333
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2015 21:40
Auto: VII 2004 CM6
silnik: 3.0

Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: danielo333 »

Polecam te:
Żarówki GE Hb3 12V 60W Megalight Ultra 90% 2szt
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6256492177" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżdżę już długo i nie ma problemu. Porównywalne do Osram Night Breaker a nawet może i lepsze. Na YouTube są testy robione przez gościa za wschodniej granicy.

Żarówki GE Hb4 12V 51W Megalight Ultra 90% 2szt
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6958235080" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: KOko »

+1, ew. Megalight
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: greturt »

Koko, co to jest +1? 8-)

Edit: Zamówione za radami. Wpadną odpowiednio:

HB4 - GE SPORTLIGHT +50%
HB3 - GE 12V 60W Megalight Ultra 90%
W5W - Phillips WhiteVision

Dobierałem pod względem temperatury barwowej. Grzebałem, grzebałem i wygrzebałem, że wszystkie one mają temp. zbliżoną do 3700K czyli powinny ze sobą współgrać. Oczywiście jak założę to pochwalę się w wątku i zrobię malutkie porównanie zdjęciowe.

Dzięki chłopaki za pomoc, kontynuujmy wątek :)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: wysio »

Ja kupiłem dokładnie takie żarówki Lucasa z drugiego linku, tyle że za 32 zł z przesyłką. Cena jakość jest bezkonkurencyjna. Teraz widzę zdrożały, ale też warto je kupić. Chociaż nie piszę tego z całym przekonaniem, bo mam je dopiero pół roku. Ogólnie wszystkie te super jasne żarówki po 100 zł padały mi po roku, a światło w cale nie było tyle lepsze.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: KOko »

greturt pisze:Koko, co to jest +1?
że zgadam się z przedmówcą
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: greturt »

To następnym razem wpadną te żaróweczki Lucasa. O 15min za późno ;)

edit

Witam!

Żaróweczki założone, stare zostawiłem sobie na zapasówki bo były w dobrym stanie - nieopalcowane i nie przydymione jeszcze. Zdziwiłem się, bo żarówki które miałem były Stanleya :shock: Nie natknąłem się na nie w necie a jest niemożliwe, że stocki wytrzymały aż tyle. Czyli ktoś się bardzo przyłożył albo zmieniał żarówki w ASO. Nie wiem :)

Porównanie niżej. Światło jest delikatnie bielsze co mi się bardzo spodobało. Jeśli chodzi o HB4 to jest minimalna różnica w jasności, HB3 świeci trochę jaśniej (widać to na murku i krzakach).

Jedyne co zauważyłem dziwnego to klosz od długich świateł od strony kierowcy jest taka jakby... mętny. Widać to na zdjęciu ze światłami mijania z przodu - prawy klosz od długich jest lekko niewyraźny podczas gdy w lewym widać załamania w środku. Nie wiem czemu, zobaczę przy okazji następnym razem bo dziś już mi się nie chciało. Może przez to, że żarówka jest mocniejsza i zabrudzenie się uwidoczniło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie pisz posta pod postem. Używaj edycji, proszę.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: Piter »

Ja mam u siebie od maja HB4 Philips Vision +30%. Takie coś:
http://www.petrostar.pl/akcesoria/zarow ... 1374344745" onclick="window.open(this.href);return false;

Dają radę, świecą moim zdaniem troszkę lepiej niż seryjne HB4. Barwa światła jest raczej ciepła. Tak czy siak moim zdaniem największym problemem naszych aut są reflektory, które po latach matowieją i żadna, nawet najlepsza żarówka nie poprawi nam widoczności. Ja założyłem te Philipsy, ale dopiero po ręcznym przepolerowaniu lamp uzyskałem jakąkolwiek poprawę - choć do mojego ideału wiele brakuje :)

Drogowe HB3 mam oryginalne Stanley - też mam w sumie kupione takie Philipsy, ale skoro fabryczne świecą (i to bardzo dobrze), to nie widziałem sensu żeby zmieniać :) W5W zaś jakieś zwykłe Tungsram ze stacji benzynowej, nie narzekam.
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: HCS1817 »

Ja również zamontowane mam żarówki HB4 Philips Vision +30%, jestem bardzo zadowolony z ich żywotności oraz światła jakie dają.
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: Żarówki HB4, HB3, W5W - co macie u siebie?

Post autor: greturt »

Myślę, że te niewysilone żarówki to dobry wybór. Te Tungsramy, które kupiłem - jestem z nich bardzo zadowolony. Fajną biel dają a znaki widać super na nich. Często jak najeżdżam na jakiś próg czy małe wzniesienie to mi się rozświetlają znaki oddalone o grubo ponad 100m. Mogę śmiało polecić.

Z racji, że to moje pierwsze żarówki to porównania nie mam 8-)
ODPOWIEDZ