Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Kompletny wydech do CG2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Kompletny wydech do CG2

Post autor: greturt »

Witam panowie!

Ponieważ wydech seryjny, który mam założony osiągnął już chyba jesień swojego życia i podejrzewam, że po zimie zostanie gdzieś na jakiejś ulicy rozglądam się za nowym. I tu napotykam zaporę jak nigdy dotąd :o

Kompletnie nie mam pojęcia gdzie tego wydechu szukać. Przeglądałem multum tematów, aukcji, ebay, alledrogo, objeździłem kilka sklepów u siebie w mieście, pytałem Zaibatsu na forum, pytałem w ASO Hondy i każdy rozkłada ręce. Znaczy ASO nie rozkłada, ale nie chcę zamieniać nerki na wydech do auta mimo całej frajdy jaką mi Hanka sprawia :D

Jak wygląda sprawa u nas z wydechem do CG2? Podejrzewam, że trzeba go będzie robić na zamówienie. O ile tłumiki końcowe widziałem z PROEXa w kwocie ok 300zł to jest rozsądna cena za dobrej jakości tłumik, to jak jest z orurowaniem? Ktoś wymieniał wydech lub jego poszczególne części? Ewentualnie sprowadzenie z USA wchodzi w grę, ale skąd i co i jak to nie wiem dokładnie.

Mamy jakieś zniżki dla forumowiczów?

Dzięki za wszelkie info! Pozdro!
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: QuicksilveR »

Sprawa wygląda tak.
Cały wydech od kolektorów do końcowych wydechów to koszt minimum 2500 zł. To pewnie zależy od rejonu, w którym się robi, użytych materiałów, etc.
Możesz spróbować ściągnąć z USA, np. Magnaflow za ok. 900 $. Mówimy tu cały czas o nowym wydechu.
Ja planuję w jakimś w miarę niedługim czasie zrobić kompletny wydech (o ile żona mnie nie wygoni z domu, jak zajrzy na konto ;) ), więc może będę miał używkę na sprzedaż. I tu temat używek... warto pewnie rozejrzeć się/popytać użytkowników, którzy mają egzemplarze do rozbiórki, czy nie został wydech do odsprzedania. Zawsze to taniej, chociaż różnie bywa ze stanem.
Można też połatać odcinkami, co jest najtańszą opcją.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: rexio »

http://www.mgmotorsport.pl" onclick="window.open(this.href);return false; Tylko tam tanio nie bedzie. Natomiast bedzie pro i na lata. Warto zapytac co Ci zaproponuja i za ile. Ja robilem tylko tylne puchy bo wiecej nie chcialem i nie musialem. Sproboj, to nic nie kosztuje a noz nie bedzie szoku z cena.
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: greturt »

@Quicksilver Dokładnie Magnaflow widziałem za $800. Nie wiem ile za wysyłkę, ale powiedzmy, że to jest cena, którą jeeeeszcze mogę zapłacić za cały wydech. Szkoda mi się już nawet denerwować, bo zanim wziąłem auto wiedziałem, że wydech jest przerdzewiały, ale nie podejrzewałem, że będą z nim takie problemy z dostępnością.

Zastanawiałem się czy nie zlecić tego firmie, która robi wydechy. Ściągnęliby wymiary i pospawali ładnie. A dwie puchy i środkowy tłumik z PROEXa to koszt ok 800zł. Reszta to zwyczajne rury. Całość myślę wyjdzie dużo taniej niż Magnaflow. Może w taki sposób by zrobić.

Znalazłem też coś takiego, ale jak widzę te końcowe tłumiki to nie wiem czy się śmiać czy być poważnym:

http://www.ebay.pl/itm/STAINLESS-4-5-TI ... SwgApW~Gsj" onclick="window.open(this.href);return false;

U mnie sytuacja na pierwszy rzut oka wygląda tak, że do kata jest w miarę ok (wiadomo - rdza powierzchniowa), potem przy tłumiku środkowym aż do końca są przerdzewiałe łączenia. Rury są w znośnym stanie jeszcze, ale jakbym robił to już całe odcinki. Nie lubię fuszerki i łatania 8-)

Popytam i dam znać w wątku jak coś się dowiem.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: rexio »

No te wydechy z linka to agrotuning, czasami spotykany w podobnym guscie u nas na forum. Co kto lubi...

Jezeli do kata jest ok i pasuja Ci puchy o ktorych piszesz to reszte dorobi ogarniety tlumikarz. W Piekarach Slaskich jest swietny zaklad. Jak chcesz wklepie tutaj namiary.
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: mati1411 »

ale jak widzę te końcowe tłumiki to nie wiem czy się śmiać czy być poważnym:
Nie widzę w tym kompletnie nic śmiesznego...

A tak na poważnie ja jeszcze poszukał bym jakiejś firmy która zajmuje się tłumikami/spawaniem z tzw. średniej pułki. Jak nie chcesz wydawać fortuny to zawsze się znajdzie ktoś kto tu przytnie tu doda i poskłada to jakoś w całość. Nie jest to na pewno na 10 lat rozwiązanie ale czasami wystarczy jak nie chcesz iść w koszta i super tuning tylko po prostu mieć sprawne auto do jazdy.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: QuicksilveR »

mati1411 pisze:A tak na poważnie ja jeszcze poszukał bym jakiejś firmy która zajmuje się tłumikami/spawaniem z tzw. średniej pułki. Jak nie chcesz wydawać fortuny to zawsze się znajdzie ktoś kto tu przytnie tu doda i poskłada to jakoś w całość. Nie jest to na pewno na 10 lat rozwiązanie ale czasami wystarczy jak nie chcesz iść w koszta i super tuning tylko po prostu mieć sprawne auto do jazdy.
Dokładnie o to mi chodziło z tym łataniem. Wymienić tylko to, co niezbędne i można jeździć.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: greturt »

@rexio Możesz zawsze wrzucić, ktoś będzie z okolic, trafi na temat i zrobi wydech. Chyba nawet trafiłem na ten zakład wczoraj jak szukałem. Ja na początku będę szukał w okolicach Krakowa, do Piekar mam trochę dalej.

Ja nie jestem fanem tjuningu, gleb i kosmosów, CG2 bardzo mi się podoba już w stocku więc zależy mi na sprawnym wydechu po prostu :) Jeśli wydechem można lekko podnieść kondycję silnika to chętnie, ale poza tym - sprawny wydech i silnik. To podstawa :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: rexio »

Macar Piekary Slaskie. Mozna ich spokojnie wygooglowac. Pojechalem z polecenia, robili mi czesc wydechu w Civic. Serio dobra robota.
Awatar użytkownika
greturt
Posty: 26
Rejestracja: 06 wrz 2017 16:56
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompletny wydech do CG2

Post autor: greturt »

Mam rodzinę w Katowicach to jak pojadę następnym razem na browarek to nieomieszkam zajechać i spytać. Ale to jak mi zamontują podtlenek LPG ;)

Dzięki za namiary.
ODPOWIEDZ