Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: neon228 »

Witam, ile amperowy alternator siedzi w silniku 2.0? 99 rok,oraz jaka honda miala największy alternator na tyle aby móc go zamontować w coupe 99r? Uprzedzam pytanie po co ci,pod solidne audio ;-)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2018 21:03 przez neon228, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: wysio »

To kondensator załóż, a nie z akumulatora będziesz ciągnął...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: neon228 »

Czekałem na takie odpowiedzi :-D drugi aku na wiosnę w bagazniku bedzie, oby dwa to optima yellow 55ah,big3 zrobione tu trzeba ladowania, kondensatory to swiecidelka pod remize,tu chodzi o konkret sprzęt przewyższający prawie dwukrotnie wartosc auta :-D
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: fotografiks »

Podłącz się i zmierz prąd, będziesz miał info lepsze niż z paska TVP Info :lol:
A jak to było 18lat temu to wszystko masz w manualu, ściągnij coś do swojego motoru i będziesz wiedział.

Wg moich papierów jest tak: F23A1 - 80A ( F23A4 - 90A ) a mój wysłużony IV gen 2.0 - 80A, wiec nie sądzę żeby do CG4 był jakiś znacznie wiekszy - bilans energetyczny jest zbliżony.

PS.
Zacznij od przeliczenia zapotrzebowania na energie, którą będziesz realnie zużywał, a dopiero później dobieraj akumulatory i alternatory i ścieżki dystrybucji energii.
Tu milijony watów siem szykujo - to grzałka będzie niezła w takim wypadku, wiec jeszcze kilka kW na chłodzenie projektu musisz doliczyć :o
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: neon228 »

Odświeżam temat. Mam zimę aby to ogarnąć..no chyba że na jesień dam rade :-) od czego można wpakować alternator do hondy accord coupe 99r 2.0? Czyżby honda Legend miała największy ? Gdzieś widziałem 110A, zawsze coś względem serii 90A czy jest jeszcze mocniejszy tak aby wszedł?

Taki wynalazłem HONDA LEGEND KA9 96-99 ALTERNATOR 101211-7230 3,5. Czy to wejdzie w accordzie? Ma 110A można jeszcze oddać do regeneracji może kilka A jeszcze by zyskał, tylko czy to wejdzie......
JulekCG4
Posty: 160
Rejestracja: 10 lip 2018 08:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Topólka

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: JulekCG4 »

neon228 pisze:Odświeżam temat. Mam zimę aby to ogarnąć..no chyba że na jesień dam rade :-) od czego można wpakować alternator do hondy accord coupe 99r 2.0? Czyżby honda Legend miała największy ? Gdzieś widziałem 110A, zawsze coś względem serii 90A czy jest jeszcze mocniejszy tak aby wszedł?

Taki wynalazłem HONDA LEGEND KA9 96-99 ALTERNATOR 101211-7230 3,5. Czy to wejdzie w accordzie? Ma 110A można jeszcze oddać do regeneracji może kilka A jeszcze by zyskał, tylko czy to wejdzie......
jak masz jakiegoś kumatego mechanika to ci coś dorobi (jakąś łapę) i da rade to upchnąć, ludzie po kilka szt pod maskę ładują to i wymiana na większy na pewno da rade :D
Aha no i skoro chcesz taki projekt to wiesz, że kable najważniejsze i na tym nie można oszczędzać, duże przekroje i nie chińska miedź :)
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: neon228 »

Wszystko gotowe tylko prądu braknie ;-) kable czysta miedz aku optima yellow przód i tył. Chodziło mi że znaleziony alternator od legenda wygląda na mocowaniu praktycznie tak samo, lub tylko mi sie wydaje. Zeby byl gdzies jakis schemat z wymiarami to mialbym pewnosc lub zostanie kupic i samemu to sprawdzic..
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: Krzysiek15255 »

Schemat z wymiarami.... nie sądzę. Jedynie na japancars.ru porównać numery. Ale pewnie będą inne ze względu na moce.
neon228
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2016 16:44
Auto: Prelude 98
silnik: 2.0

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: neon228 »

Patrzylem wizualnie po zdjeciach,jest bardzo podobny musi wejsc ;-) trzeba bedzie kupic i samemu sprawdzic jak wejdzie poddac tuningowi i moze 130A wydusi.. Potrzebuje ok 180/200 no ale w hondach u nas jest z tym problem.. w usa sa gotowe alternatory pod car audio 170A do kazdej hondy tyle ze nie ma wysylki do nas :-/
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Altetnator?Ile ma amper? Jaki największy jest w hondach?

Post autor: figo »

neon228 pisze:nie ma wysylki do nas :-/
Odezwij się do Jarka https://jarusnet.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ściągnie ci co chcesz :idea:
HR
ODPOWIEDZ