Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Mała czarna CG4

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Mała czarna CG4

Post autor: rexio »

Mi Civic pali pod litr oliwy na 1.000. Z tym ze swiecy kawalek pooooszedl w cylinder. Robic mi sie nie chce, lepiej swap.
Awatar użytkownika
eimon
Posty: 36
Rejestracja: 22 cze 2016 00:25
Auto: -
silnik: -
Lokalizacja: Kielce

Re: Mała czarna CG4

Post autor: eimon »

Jakich wymiarów macie znaczek ''H'' na tylnej klapie?
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Mała czarna CG4

Post autor: Krzysiek15255 »

Ogólnie vtec powinieneś odczuć raczej. Ja u siebie czuję. Ale niech mądra głowa powie przy jakich obrotach bo nie chcę w błąd wprowadzić.
U mnie też niby plam nie ma na kostce czy w garażu a jednak ubywa i krople świeże są. Zapewne kapie podczas jazdy.

Jak sprawdzić wyciek? Wyczyścić to jakąś benzyną ekstrakcyjną, płynem do silników czy nawet głupią szmatką. Zrobić jakiś dystans i zobaczyć czy dalej się sączy.

Odnośnie uszczelniaczy na wale to pytanie czy zostały poprawnie założone. Jak wyeliminujesz wycieki zewnętrzne to można się brać za ściągnięcie skrzyni i będzie wtedy wiadomo.. W tej chwili można tylko wróżyć czy tam się coś dzieje czy też nie.
Awatar użytkownika
eimon
Posty: 36
Rejestracja: 22 cze 2016 00:25
Auto: -
silnik: -
Lokalizacja: Kielce

Re: Mała czarna CG4

Post autor: eimon »

Wyczyściłem zacieki, przejechałem około 30km, wydaje mi się, że wyciek wraca. Czyli prawdopodobnie uszczelka pokrywy zaworów do wymiany.
Odnośnie vteca, Accord na 1 i 2 petarda, na kolejnych biegach bardziej stabilnie. Może po prostu mam za duże oczekiwania od vteca . Zrobiłem diagnozę i brak błędów silnika, wystąpił błąd abs: 32, Zawór magnetyczny, wylot, przód prawy. Nie wiem o co chodzi, ale wydaje mi się, że abs normalnie działa.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Mała czarna CG4

Post autor: Krzysiek15255 »

Najbardziej vteca czuć chyba na 2 czy 3 biegu. Ścisz radio, wyłącz nawiew i z małej prędkości pedał do końca żeby jak najbardziej usłyszeć vteca. Jeśli masz seryjny wydech czy dolot to będzie ciężko usłyszeć :shock:

I może po prostu zbyt dużego kopa oczekujesz :D w F20 za bardzo go nie czuć :D
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Mała czarna CG4

Post autor: krisss111 »

Ja to się albo przyzwyczaiłem, albo nie wiem. Bo ja vteca to już od dawna nie czuję, nie słyszę .... niestety w f ten vtec to taki bardziej umowny jest
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
eimon
Posty: 36
Rejestracja: 22 cze 2016 00:25
Auto: -
silnik: -
Lokalizacja: Kielce

Re: Mała czarna CG4

Post autor: eimon »

Podniosłem dzisiaj wykładzinę przy fotelu pasażera, usuwałem starą wiązkę do zmieniarki.
Okazało się że pod wykładziną mam basen :shock: Woda ściekała jakby z szyby przedniej. Zamiast na zewnątrz to do kabiny.
Jak to ogarnąć? Ciężki dostęp trzeba chyba rozebrać cały kokpit?
Póki co zmieniam ręczniki, muszę to jakoś osuszyć.

Obrazek
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Mała czarna CG4

Post autor: Szaaryy »

Widze, że cieknie ci dokładnie w tym samym miejscu co mi. U mnie winna była źle wklejona szyba przy wymianie i woda dostawała się w miejscu, gdzie uszczelka szyby łączy się z dachem i slupkiem. Leciała dookoła i wpadała prosto pod moje nogi. Wątpię jednak żeby szyba sama ci się rozszczelniła więc druga możliwość to dziura na łączeniu słupka, tak mi przynajmniej ktoś z forum powiedział ale niech ktoś mądrzejszy rozwinie temat :)

A vtec w CG4 ma 2 fazy, pierwsza załącza się pomiędzy 2,5 a 3k obrotów a druga bodajże powyżej 4k. U mnie jest to mniej wiecej 2.700, z wkładka i wyrzuconym rezonatorem, słychać go wyraźnie. Jeśli nie umiesz go wychwycić to spróbuj wyciągnąć rezonator i się przejechać. To powinno ci ułatwić zadanie.

Jeśli chodzi o odczucie mocy vteca to może zaraz po zakupie gdzies tam mnie wgniatalo w fotel, teraz powiedzmy, że po prostu wiem, że tam jest :D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Mała czarna CG4

Post autor: farmi »

No ja niestety nie gratuluję zakupu. Przestrzegałem przed tą hondą ze Słomnik w marcu 2017 w obszernym komentarzu tutaj:

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... &start=270" onclick="window.open(this.href);return false;

;)

Jeździć będzie - bo wszystko jezdzi, ale na prawdę nie wiem jak można tak zaniedbać wóz z małym przebiegiem. 1000 euro to był max dla niemca, a w komisie stałą ponad rok : ) Moja przy niej to salonówka. Dosłownie. Wszystko pracuje inaczej. No ale..


Silnik ładnie mnie zaskoczył , cicho pracował, więc zaskoczenie że łyka olej. Ogólnie zajeżdżona na max po mieście i zaniedbana, poniszczona.
Awatar użytkownika
eimon
Posty: 36
Rejestracja: 22 cze 2016 00:25
Auto: -
silnik: -
Lokalizacja: Kielce

Re: Mała czarna CG4

Post autor: eimon »

Mam nadzieję, że uda mi się doprowadzić do dobrego stanu. Faktycznie karoseria zostawia wiele do życzenia. Samochód stał całą poprzednią zimę w polach, więc skrzynia chodziła dosyć ciężko. Teraz już się rozrobiła i lepiej chodzi. Kabinę zakonserwowałem, jest w ładnym stanie. Tak jak mówiłeś, auto jeżdżone było na małych dystansach i poprzedni właściciel nie należał do tych najbardziej dbających. Na Hondy szczęście, wpadła mi w oko w porównaniu z tą Hondą z Buska-zdroju, była w dużo lepszym stanie(tamta powypadkowa i strasznie klekotała)
Ta cena która widniała to był jakiś kosmos jak za ten stan w szczególności karoserii. Zbiłem cenę 3000zł w dół. Za to założyłem instalacje gazową. Zostało mi wiele do zrobienia, jest moim samochodem marzeń. Mam nadzieję że z Waszą pomocą, krok po kroku sukcesywnie będę Accorda dopieszczał.
ODPOWIEDZ