Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: tomiek »

Nie znalazłem watku o takim temacie, więc zakładam nowy.

Pytanie:
Automatyczne skrzynie montowane w CG2 (3.0 V6) mają dość złą opinię jeżeli chodzi o awaryjność, co mnie "lekko" zniechęca do zakupu tegoż modelu (skłaniam się raczej do CG4).

Wiem, ze trzeba zmieniać olej, nie katować, itd... Ale jak jest w rzeczywistości?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: Trojan »

Jest sporo prawdy w tej opinii ,że są awaryjne i się sypią ale podejrzewam,że w głównej mierze jest to wina złego serwisu takiej skrzyni,czyli nie wymienianie oleju, wrzucanie np. wstecznego jak auto się toczy i na odwrót,zostawianie auta na podjazdach/zjazdach bez ręcznego.
Wydaje mi się ,że jeżeli będziesz szukał takiego auta to po jazdach testowych spokojnie stwierdzisz w jakim jest mniej więcej stanie skrzynia.
Co do wymian oleju to dobrze jest skrócić okresy wymiany do co drugiej zmiany oleju silnikowego.
Nie katować ,hmm no na pewno nie jest to samochód do mocnego upalania ale nie ma też co specjalnie się ograniczać i obchodzić się jak z jajkiem raz na jakiś czas jak dostanie po zaworach to nic mu się nie stanie,skrzyni też nie.

http://www.v6performance.net/forums/6g- ... d-faq.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: loot »

w rzeczywistości to kto to wie, trzeba by pojeździć wszystkimi, porobić jakieś statystyki? ;)

moja na przykład spisuje się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak pozostanie. myślę, że jak skrzynia jest serwisowana i auto jeżdżone z wyczuciem to nie powinno być problemów.

z drugiej strony jest tyle samochodów z jakimiś wadami, turbiny, dpf-y, inne dwumasy, takie już jest życie.

nie ma co się cackać, brać i się nie bać. ja też się bałem, a teraz jakby mnie ktoś zapytał czy bym się zamienił na 2.0 manual to bym odpowiedział - nigdy w życiu. super to jeździ.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: Bonio »

a ja mam do tego takie podejscie, jak padnie to naprawic, bardziej traktuje to jak wymiane sprzegla w manualu, teraz sprzegla sa coraz to dziwaczniejsze i drozsze... te katowania to raczej odpada, bardziej w gre wchodzi wymiana oleju na czas i to jakis dobry olej a nie siki z marketu
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: tomiek »

Oczywistym jest, ze jeśli się leje to tylko Hondowski olej do skrzyń (odpowiednik MTFu, znany mi osobiście)
Katowanie? Moze przesadziłem, ale czasem lubię sobie depnąć. Na zimnym nigdy oczywiście. Bardziej chodzi mi o obciążenie skrzyni przy redukcji podczas dynamicznej jazdy (jeśli takowa jest mozliwa w tym automacie)
Wymiana wymianą, ale kilka tysi piechotą nie chodzi. A tyle trzba włożyć w nowa skrzynię, prawda?
Rozumiem zatem, ze te "opinie" o awaryjności sa lekko przesadzone. Mam rację?
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: loot »

jak dla mnie to gorzej jest dla tej skrzyni jak zmieniasz bez momentu, np. odejmiesz gaz podczas zmiany biegu przy niskich obrotach, wtedy może zachować się mniej kulturalnie. tak to fajnie redukuje, miło się ciśnie, szczególnie przy większych prędkościach i wyższych biegach. też lubię depnąć, poza tym to są 4 biegi i kręci wysoko.

kilka tysi to na regenerację a nie nową skrzynię.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: Bonio »

tomiek a jakby Ci padlo sprzeglo, to wtedy dalej jezdzisz na zrombanym gdzie samochod nie daje rady sie rozpedzac? czy wolalbys dozbierac i kupic porzadne sprzeglo?
co do tych zmian biegow to trzeba brac pod uwage to ze im nizsze obr tym gorzej dla skrzyni bo wystepuje w niej mniejsze cisnienie czyli gorsze smarowanie...
u mnie np skrzynia dziala nie wiem zaleznie od humoru i stopnia rozgrzania oleju, jak chce to jest wsio super a jak nie to niekiedy poprzeciaga biegi, choc to to akurat standard
loot z tym odpuszczaniem gazu i zmiana biegow tu sie zgodze, tez tak czasami mam w osiedlowych uliczkach jak tyle co sie turlam samochodem hehe
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: soul »

podobno największym czynnikiem powodującym awaryjność tych skrzyń jest brak chłodniczki oleju.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: misio40 »

tomiek pisze:Oczywistym jest, ze jeśli się leje to tylko Hondowski olej do skrzyń (odpowiednik MTFu, znany mi osobiście)
tomiek, miałeś chyba na myśli "odpowiednik ATFu" ? jako ciekawostkę dodam, że w USA nie używa się już ATF-Z1 tylko ATF-DW.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Automatyczna skrzynia biegów - awaryjność

Post autor: figo »

jakaś nowsza formuła ten DW, czy do nowszych skrzynek ?
HR
ODPOWIEDZ