Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: Bonio »

moze nie tyle sie uczy co spawdza wszystkie czujniki czy z nimi jest wsio ok :)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: Trojan »

no ale mówi się na to 'nauka' obrotów ;) :P
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Co do mojego auta - wiele się nie dzieje. Puknęło już 100 tys. na liczniku. Jeżdżę z małą częstotliwością, lecz dłuższe trasy.
Na felgach Drag Racing zrobiłem 25 tys. km po naszych drogach i nie są w ogóle skrzywione, co moim zdaniem dobrze o nich świadczy. Przy okazji ostatniej wymiany sprzęgła został wymieniony uszczelniacz wału korbowego (ciekło trochę na połączeniu silnika i skrzyni biegów) - od tego momentu zużycie oleju jest zerowe.

Zacząłem się zastanawiać nad możliwościami wyciszenia samochodu. Nie mam na myśli wygłuszania pod audio, lecz zredukowanie hałasów dobiegających z zewnątrz. Żeby nie oklejać go kilogramami mat butylowych postanowiłem spróbować zaczynając od GMS 01.

W planie mam podklejenie boczków od środka - drzwi, oraz tylnich paneli. Prace w przyszłym tygodniu.

Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek




Zastanawiam się jeszcze czy rozwiązanie STP Hood Solution - w miejsce fabrycznego, faktycznie da lepsze efekty niż wygłuszająca mata oryginalna?

Obrazek
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: Bonio »

daj spokoj co to diesel? ja tam mam cisze w aucie
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Bonio, cieszę się Twoim (nie)szczęściem. Daruj sobie proszę takie posty.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: Bonio »

dobrze przeprasza, juz nic wiecej tu nie napisze :|
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: kbl100 »

Oklejałem kiedyś samochód matami gms i powiem Ci szczerze, że jakościowo są bardzo dobre. W accordzie bardzo dużo daje oklejenie przednich drzwi a co dopiero kompleksowo całe autko. Nie wiem czy Twój pomysł na oklejanie samych boczków przyniesie jakiś rezultat. Proponuje zrobić to tak jak się powinno to robić czyli okleić odpowienimi matami drzwi, błotniki tylnie i bagażnik a następnie tak jak napisałeś wszystkie plastikowe boczki. Maty gms są bardzo lekkie a zarazem wydajne więc nie przejmuj się zbytnio ich wagą.
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: soul »

ja mam za sobą obklejanie boczkow drzwi oraz tylnych paneli plastikowych materialem wygluszajacym filcowym i szczerze mowiac, oprocz zwiekszenia wagi duzo to nie dalo, moim zdaniem w acco najwiecej halasu dobiega z nadkoli i z samej podlogi, blacha nadkoli oraz podlogi rezonuje pod wplywem halasu i drgan i wzmacnia halas toczenia sie , wg mnie (tak glosno mysle) najlepsze rezultaty dalo by oklejenie jednak matami butylowymi tymi ciezszymi bitumicznymi nadkoli oraz calej podlogi, do tego nie wiem jak w Twoim acco ale w moim konserwacja podwozia jest jeszcze fabryczna i szczerze mowiac jest dosyc uboga w naszych acco, dolozenie odpowiedniej warstwy bitumu na podloge oraz nadkola od zewnatrz tez moglo by cos tam podzialac.

Najlepsze efekty uzyskasz jezeli polozysz na blachy GMS-04 a potem na to GMS-01 lub 02 w zaleznosci od lokalizacji, tam gdzie moze wystepowac wilgoc to 01 z zamknietymi porami a tam gdzie nie ma wilgoci to 02 z otwartymi porami,

Geste tlumia wibracje niskich czestotliwosci tak jak pisalem wyzej a pianki butylowe redukuja przenikajacy halas wyzszych czestotliwosci
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Hmmm, widzę dwie odmienne opinie. Moim zdaniem, oklejenie drzwi musi dać różnicę - fabrycznego wytłumienia w zasadzie nie ma, a drzwi są lekko mówiąc duże. Faktycznie jak już mam wszystko pościągane okleję jednak również drzwi matami.

Kiedyś miałem Lanosa - auto, które pozostawiało wiele do życzenia w kwestii wyciszenia i właśnie budżetowo wyciszyłem matą filcową 10mm dach, podłogę i bagażnik (bez drzwi) i muszę przyznać, że różnica była znaczna. W Accordzie sukcesywnie będę chciał zrobić oczywiście więcej - podłoga, dach, boczki tylne i część nadkoli od środka. Bagażnik myślę, że można sobie darować?
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: soul »

bagaznik tez obowiązkowo, wlozylem ostatnio glowe do bagaznika podczas jazdy (oczywiscie ja nie prowadzilem) :D i ku mojemu zdziwieniu szumi ostroo , sporo halasu przenika do bagaznika i potem do kabiny moim zdaniem.
podloga w acco jest fabrycznie wyciszona fabrycznymi matami bitumicznymi a nastepnie na dywan od spodu wyklejone jest poroso (taki filc niby)
Zablokowany