Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG3 H22A USDM by tomiek

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: kbl100 »

soul pisze:nie ma nic lepszego od piorącego karchera niestety, używanie ręcznych środków to zawsze szorowanie a co za tym idzie, "mechacenie" się materiału
z tym się zgodzę. Ręczna robota to wcieranie brudu w podłoże materiału. Karcher do dywanów robi robote :D podsufitówke odpuściłbym sobie na waszym miejscu bo odkleja się po karcherze i jest lipa :)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: figo »

kbl100 pisze:
soul pisze:nie ma nic lepszego od piorącego karchera niestety, używanie ręcznych środków to zawsze szorowanie a co za tym idzie, "mechacenie" się materiału
z tym się zgodzę. Ręczna robota to wcieranie brudu w podłoże materiału. Karcher do dywanów robi robote :D podsufitówke odpuściłbym sobie na waszym miejscu bo odkleja się po karcherze i jest lipa :)
Zdarza się że odkleja się, ale bym nie straszył. Jak mówiłem kumpel prał kilkanaście aut i na razie w golfie 4 się dokleiła i w jakimś francuzie :) W civic'ach i accordach się trzymały :p
HR
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: kbl100 »

figo pisze:
kbl100 pisze:
soul pisze:nie ma nic lepszego od piorącego karchera niestety, używanie ręcznych środków to zawsze szorowanie a co za tym idzie, "mechacenie" się materiału
z tym się zgodzę. Ręczna robota to wcieranie brudu w podłoże materiału. Karcher do dywanów robi robote :D podsufitówke odpuściłbym sobie na waszym miejscu bo odkleja się po karcherze i jest lipa :)
Zdarza się że odkleja się, ale bym nie straszył. Jak mówiłem kumpel prał kilkanaście aut i na razie w golfie 4 się dokleiła i w jakimś francuzie :) W civic'ach i accordach się trzymały :p
w accordzie 5 gen się np odkleiła. Po podsufitówce się nie chodzi więc na wszelki wypadek proponuje ją wyprać ręcznie wilgotną szmatką z wanishem :)
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: tomiek »

A to spoko. Vanisha schowam sobie do prania dywanó w domu :)
Piorący odkurzacz karchera trzba będzie skądś "wyczarować" .Na razie nie ma z tym pośpiechu. I tak dopucowałem co sie dało i jest miód :)

Z innej beczki:

KLIMATYZACJA:
Moze ktoś z Was mi pomoże.
Mam pytanie: Czy wentylator klimatyzacji włącza się od razu po naciśnięciu przycisku klimy, czy włącza się dopiero później?
Ja mam u siebie dość dziwne zachowanie:
- włączam klimę przyciskiem - chłodzi
- po jakimś czasie (pół minuty) przestaje chłodzić
- nagle spadają obroty i coś "jakby chciało się załączyć w sprężarce" - załącza się to coś i z powrotem chłodzi klima - obroty silnika się stabilizują do normalnych (800-900 obr).
- i tak w kółko
- wentylator klimy włacza się równocześnie z wentylatorem chłodnicy i wyłacza wraz z nim (tak jakby były razem spięte elektrycznie)

Czy wentylator klimatyzacji nie powinien działać niezależnie? Kiedy powinien sie załączać?
Układ świeżo nabity czynnikiem. Całość szczelna.

Help!
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: kbl100 »

Wszystko działa jak należy. Oba wentylatory powinny chodzić bo jak zauważyłeś chłodnica klimatyzacji jak i cieczy są na całej długości pasa przedniego z tym, że pierwsza jest od klimy, a druga od cieczy (tak jest przynajmniej w oryginale). Spręzarka nie zawsze chodzi cały czas, jest to uwarunkowane temp zewnetrzną oraz ciśnieniem w ukł. klimatyzacji. Po włączeniu klimy ecu podbija obroty o ok 200 rpm i tak powinno być, jeżeli nie to jest coś namieszane.(brudny krokowy, przepustnica, ewentualnie niepodłączony przewód sterujący klimą do ecu) Cały czas mówimy o klimatyzacji manualnej którą posiadasz.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: matysziom »

sprezarka powinna wylaczyc sie gdy juz ochlodzi w srodku do odpowiedniej temp - przynajmniej tak jest u mnie i tak slyszalem na serwisie klimy
pol min to bardzo szybko
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: soul »

u mnie było tak ze chodziła i wyłączała się srednio co moze 3-5 minut, zalezy jeszcze od temperatury na dworze, ale im cieplej tym dluzszy byl czas miedzy chwilowymi wyłączeniami sprezarki
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: tomiek »

Jutro jeszcze obadam sprawę w warsztacie.
Jak na razie klima chłodzi i działa podczas jazdy. Drgania i zmiany obrotów odczuwalne są tylko na biegu jałowym (na luzie), kiedy sprężarka zamierza "coś" załączyć (wentylator?). Nie wiem.

Czyli, reasumując oba wentylatory włączają się jednocześnie i jest to normalne, tak?
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: soul »

tak
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: tomiek »

Klimatyzacja naprawiona.
Sprężarka nie włączała wentylatorów. Padł przekaźnik w puszcze bezpieczników i obeszliśmy układ elektryczny stosując nowy przekaźnik. Jest teraz ok.
Dzięki za pomoc w naprowadzeniu chłopaki!
Zablokowany