Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0 Edi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Mam już nową poduszkę pod silnik :D
Na razie tylko w ręce :P , ale już niedługo będzie w hance :D .
Przyjemność za 262 zł. z rabatem 5 % .......
Załączniki
P0.jpg
P1.jpg
P2.jpg
P3.jpg
P4.jpg
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: ejec »

Szit niezla cena. Ja ostatnio zalalem moja ale nie jestem wcale zadowolony z efektu bo czuc wibracje ale w tedgumie maja za 170zamiennik lub kupie uzywke :x Wymiana nie jest trudna sam wyciagalem 1 raz 30min max a jak masz dobre narzedzia to w 10minut;)
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: tomiek »

Następnym razem kupuj w Haparts u Dzidy. Myślę, ze miałby oem taniej niż w aso.
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: soul »

nie chce byc zlym prorokiem ale w kwestii wibracji to raczej nie duzo pomoze ;)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: maxel »

No właśnie, ja wibracji nie mam, ale czuję takie jakby uderzenia przy dodawaniu/odpuszczeniu gazu, takie jakby szarpnięcia są, czy to może być poducha?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: figo »

soul pisze:nie chce byc zlym prorokiem ale w kwestii wibracji to raczej nie duzo pomoze ;)
No ja widziałem co daje wymiana poduszki, przy rozruchu czy włączaniu silnika silnik mniej buja i drgania nie są przenoszone na budę :D więc powinna dać bardzo dużo.
maxel pisze:No właśnie, ja wibracji nie mam, ale czuję takie jakby uderzenia przy dodawaniu/odpuszczeniu gazu, takie jakby szarpnięcia są, czy to może być poducha?
tak, to poduszka.
HR
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

soul pisze:nie chce byc zlym prorokiem ale w kwestii wibracji to raczej nie duzo pomoze ;)
Drgania przenoszone na kierownicę, a potem na budę zmniejszyły się częściowo po wymianie łączników stabilizatorów, które się wybijają się na naszych drogach dosyć szybko :roll:
Sprawdziłam.
A co będzie po wymianie poduszki to się zobaczy. Zanim pękła drgania były małe z tego co pamiętam tzn. nie denerwowały mnie :)
Wiem, że pęknięcie poduszki się powiększa i w przyszłym tygodniu pojadę ją wymienić.
Rozdzieliłam te dwie naprawy na dwie części, żeby mieć porównanie co ustąpi i w jakim stopniu :)
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Prywo »

Edi pisze: Rozdzieliłam te dwie naprawy na dwie części, żeby mieć porównanie co ustąpi i w jakim stopniu :)
i bardzo słusznie będzie dla potomnych 8-)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Bonio »

to ja bym napuscil w nia kleju do szyb, i zobaczyl czy to poduszka :D jakby bylo za sztywno to zawsze mozna ponawiercac otwory w kleju :D
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

tomiek pisze:Następnym razem kupuj w Haparts u Dzidy. Myślę, ze miałby oem taniej niż w aso.
Dzięki za info :) Wolałabym, żeby następny raz za szybko nie nastąpił :lol:

A tak serio. Zadzwoniłam tam - pomimo, że dla mnie to już musztarda po obiedzie :) - i zapytałam o ceny oryginalnej poduszki czy jak kto woli ogranicznika silnika (tak ładnie to nazywa serwis hondy)
Oczywiście ze zwykłej babskiej ciekawości to zrobiłam :lol: :lol:
Cena poduszki "od ręki" to 249 zł + w moim przypadku koszt przesyłki, czyli cena taka mniej więcej jaką zapłaciłam w ASO.
Jest też możliwość zakupu tańszego oryginału, który jest sprowadzany z Japonii i cena jest już fajniejsza, bo 179 zł.
Tylko czekać trzeba trochę. Zamówienie należy złożyć go ostatniego dnia miesiąca i i około 21 następnego miesiąca jest do odbioru.
Czyli jak ktoś coś potrzebuje i pożaru nie ma to faktycznie warto tam kupować.
ODPOWIEDZ