Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Radio

Post autor: Bonio »

a to juz wyzsza szkola jazdy, sam nie potrafie odp na to pytanie
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

z tym graniem radia tylko na tyle spotykam się pierwszy raz :? :? , tym bardziej że przy jak piszesz USB lub CD gra całość (dziwnie się to zachowuje) ale popytam tu i ówdzie ;)
co do ustawienia wzmacniacz radio to musisz wiedzieć jakie jest wyjściowe napięcie z radia na chinch bo może być że masz 4V lub 2V przy maksymalnym wysterowaniu , a wzmacniacz masz ustawiony na poziom dużo niższy (ten potencjometr we wzmaku ma podejrzewam od 0,1V do 5V) więc na wzmacniacz będzie wchodzić za duże napięcie co doprowadza po przesterowania już na stopniu wejściowym :) i dlatego wzmacniacz Ci trzeszczy lub gra dźwiękiem zniekształconym
tak to widzę :roll:
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Radio

Post autor: matysziom »

szkoda ze nie mieszkacie blizej :( ja tematu audio w ogole nie ogarniam
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Radio

Post autor: marcin »

Z racji, że radio, które dostałem z autem coraz bardziej mi szwankuje przymierzam się do wymiany na Pioneera DEH-P85BT. Kiedyś się bawiłem w car audio, ale teraz mam pustkę w głowie, bo to dawno było. Rozumiem, że jak radio ma kostkę ISO to muszę nabyć przejściówkę Honda - ISO? W sumie miałem jakieś Lidl'owe radio (Silvercrest) - może już tam jest ISO?

No i ostatnie pytanie - jak się zabrać za zdjęcie radia - pytanie o przedni panel.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Radio

Post autor: tomiek »

marcin pisze:Z racji, że radio, które dostałem z autem coraz bardziej mi szwankuje przymierzam się do wymiany na Pioneera DEH-P85BT. Kiedyś się bawiłem w car audio, ale teraz mam pustkę w głowie, bo to dawno było. Rozumiem, że jak radio ma kostkę ISO to muszę nabyć przejściówkę Honda - ISO? W sumie miałem jakieś Lidl'owe radio (Silvercrest) - może już tam jest ISO?

No i ostatnie pytanie - jak się zabrać za zdjęcie radia - pytanie o przedni panel.
Musisz mieć przejściówke ISO-->HONDA.
Przedni panel zdejmujesz tak:
- 2 wkręty pod popielniczką
- 1 wkręt pod przyciskiem awaryjnych (poważyć go płaskim śrubokrętem)
- klik, klik i zdejmujesz konsolę środkową.
Koniec.
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

marcin pisze:Z racji, że radio, które dostałem z autem coraz bardziej mi szwankuje przymierzam się do wymiany na Pioneera DEH-P85BT. Kiedyś się bawiłem w car audio, ale teraz mam pustkę w głowie, bo to dawno było. Rozumiem, że jak radio ma kostkę ISO to muszę nabyć przejściówkę Honda - ISO? W sumie miałem jakieś Lidl'owe radio (Silvercrest) - może już tam jest ISO?

No i ostatnie pytanie - jak się zabrać za zdjęcie radia - pytanie o przedni panel.

Marcin wcześniej jest pokazane jak ja rozbebeszałem swoja konsole strona 5 tematu Radio ;)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Radio

Post autor: marcin »

Dzięki ... wyszło, że trochę ze mnie leń ;)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

Mam małe pytanie :
Z powodu uszkodzenia wzmacniacza na przód (Kenwood KAC-821) mam dwie propozycje na zastąpienie jego :
Na Ebayu UK nic sensowego w przyzwoitej cenie nie moglem znaleźć , oczywiście musi być wbudowana aktywna zwrotnica , by odciąć głośniki w drzwiach od jakiś 120 Hz ;)
1. Alpine 3553 oczywiście połączoną w mostek czyli tylko stereo model doc leciwy ale mający bardzo pochlebne opinie ;)
2. Alpine MRV-F400S seria V12 także w mostku i tutaj także dobre opinie ;)

cena identyczna w jak i jednej tak i drugiej Alpiny . Chyba ze komuś coś wpadło innego w oko wartego uwagi ;)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Radio

Post autor: Bonio »

te v12 sporo dobrych opini maja
co do wysterowania wzmaka to nie koniecznie robi sie to tak jak pisal audiotone, V -V nie rowny, jak chcesz se ustawic dobrze wzmak to:
najpierw na wzmacniaczu ustawiasz sobie pokretlem GAIN na te 0.2 czy tam ile jest wartosci minimalnej na tej skali np do 5.
Po ustawieniu do minimum, ładujesz sie do auta, wszystkie ustawienia dzwiekow typu bass treeble itp czestotliwosci ustawiasz na 0.
Puszczasz muze z radia a radio podglasniasz do wartosci na jakiej najczesciej sluchasz muzyki nie wiem 75-85%
Idziesz do bagaznika, lapiesz za wzmak i krecisz tym pokretlem GAIN od tych 0.2V do takiej wartości przy której usłyszysz wyraźne znieksztaucenia dźwieku i przestery, czyli generalnie kocioł a nie muzyke, jak juz uslyszysz ze z muzyki zrobił ci się bełkot to skręcasz GAIN do tyłu do takiej wartości aż uslyszysz znowu normalną muzę, i ot chyba wszystko jesli chodzi o wstepne zestrojenie, później oczywiście tniesz czestotliwości ze wzmacniacza i wszystko w temacie.
dziekuje dobranoc
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

>>>>>>bonio :D
Tak jak powinno być krótko i na temat ;)
Dziękuje za szczegółowe wyjaśnienie sprawy. Człowiek uczy się cale życie ;)
ODPOWIEDZ