Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Spalanie

Post autor: MuzykGrzes »

loot pisze:Jaki silnik byś napisał
147 KM sugeruje tylko jeden silnik jeśli to Coupe
Co do problemu ,to masz źle wyregulowana instalkę, zobacz na jakim parowniku(reduktorze) masz zrobioną bo może on ma za małą moc?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Spalanie

Post autor: loot »

nawet jest na górze napisane jaki silnik, nie czytam, a się mądrzę, już nie pierwszy raz :lol:

sorry :oops:

spalania jak dla mnie troche za duże, ja mam takie w V6.

na benzynie ile pali? jeszcze zaworki bym sprawdził, mają duży wpływ na spalanie, w Hondach to podstawa
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Spalanie

Post autor: slepak »

U mnie przed czy po regulacji zawór różnicy spalaniu nie zauważyłem żadnej. Jak pisałem nie raz spalanie mam od 11 do maks 14 litrów w mieście\trasie. Wpływ na spalanie będzie miała prawidłowa regulacja lpg, układ zapłonowy kpl, filtr powietrza, czy nawet trzymające "zapieczone" zaciski które będą powodować większe opory toczenia czyli także spalania silnika.

Przy regulacji pamiętać trzeba że zbyt uboga mieszanka jest o wiele bardziej szkodliwa dla silnika niż za bogata, także lepiej niech silnik spali sobie więcej z litr\dwa niż za mało, gdzie potem są piękne dziury w zaworach i pisanie że gaz to zło.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Spalanie

Post autor: MuzykGrzes »

Moje spalało ponad 13 l /100 km ,jak na F20 po regulacji i wymianie zestawu naprawczego wtryskiwaczy spalanie trafiło w 11,6 l (wynik w podpisie jest o pierwsze pomiary jeszcze przed regulacją) dlatego jest średnią z dwóch tankowań.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
eMeN
Posty: 67
Rejestracja: 10 lip 2013 14:19
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Lublin

Re: Spalanie

Post autor: eMeN »

Moje 2.0 w automacie przy dynamicznej jeździe też do 14l sobie spali. Da się mniej ale to nie jazda, u mnie eco driving kończy się zwykle parę kilometrów po wyjechaniu ze stacji bo jakaś pierdoła na drodze się trafi :D
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Spalanie

Post autor: buksiu »

Silnik mam 2.0 147 KM. Instalacje mam nową bo założyłem w pażdzierniku zeszłego roku. Jeżeli chodzi o konfigurację to nie jest wcale taka najgorsza - reduktor do 200 KM, wtryski gazu marki Hana, elektronika STAG4. Miałem nawet taki okres, że potrafiła mi spalić 17-18L gazu w cyklu mieszanym. Byłem w warsztacie gdzie zakładałem instalację, podpieli laptopa i stwierdzili, że wszystko jest OK. Ponieważ tankuje cały czas na jednej i tej samej stacji to zalecili zmienić i spróbować tankować na innej. Nie posłuchałem ich i dalej tankowałem na tej samej i nie robiąc nic po jakimś czasie spalanie wróciło średnio do 14-14,5L. I na takim poziomie się utrzymuje. Ale i tak uważam, że na ten silnik to stanowczo za dużo :x .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Spalanie

Post autor: przemek »

oczywiście, że za dużo ! :?
mi osobiście w trasie 1200km spaliła około 13l/100 przy tempomacie na 4tys/obrorów i klima do tego + jakieś tam korki po drodze więc nie było źle
przy jeździe mieszanej, z naciskiem na miasto to 10-12,5l przy normalnej, dynamicznej jeździe i 3 osoby na pokładzie.

także inny gazownik Ci pozostaje jeżeli ten twierdzi, że wszystko jest OK ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Spalanie

Post autor: MuzykGrzes »

Mnie teraz w drodze do niemiec jakieś 700 km przy 3,5 tyś i trochę ponad 120km/h na tempomacie spalanie zmalało do 9,5 l i martwi mnie to bo to za mało. :cry:
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Spalanie

Post autor: buksiu »

Możecie coś poradzić? A co sądzicie odnośnie konfiguracji instalacji? Teraz spalanie w cyklu mieszanym, ze średnio dynamiczną jazdą utrzymuje mi się na poziomie około 15,5l/100 km. :x
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Spalanie

Post autor: MuzykGrzes »

Jak na dwa litry to znacznie za dużo. Warto też najpierw ogarnąć świece ,kable i filtr powietrza, bo może tam jest przyczyna.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ