Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Piter »

Moje CG4 w obecnych warunkach nadal spala stabilnie między 15-16l LPG po Warszawie. Jak na automat i ten silnik z niedoborem mocy jest ok. Styl jazdy... umiarkowanie dynamiczny.
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Spalanie

Post autor: Prywo »

Piter pisze:Moje CG4 w obecnych warunkach nadal spala stabilnie między 15-16l LPG po Warszawie. Jak na automat i ten silnik z niedoborem mocy jest ok. Styl jazdy... umiarkowanie dynamiczny.
jak na CG4 to pali tobie od cholery, takie ilości to spala CG2 ze swoim 3.0 V6 :mrgreen:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Spalanie

Post autor: wysio »

Przy częstym gnieceniu pedału gazu, to raczej normalny wynik - jak na to auto...
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Spalanie

Post autor: maxel »

No nie wiem, u mnie 14 to był absolutny max a na pewno lekkiej nogi nie mam ;)
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Piter »

Prywo pisze:
Piter pisze:Moje CG4 w obecnych warunkach nadal spala stabilnie między 15-16l LPG po Warszawie. Jak na automat i ten silnik z niedoborem mocy jest ok. Styl jazdy... umiarkowanie dynamiczny.
jak na CG4 to pali tobie od cholery, takie ilości to spala CG2 ze swoim 3.0 V6 :mrgreen:
wiesz, z tego co Slepak pisał wielokrotnie R4 wcale nie pali specjalnie mniej od V6, szczególnie w automacie, bo auto ciężkie, silnik za słaby, a automat ma tutaj co robić. Też mi się wydaje, że powinno spalać mniej, ale nie mam na to pomysłu. Błędów ECU nie ma... mapa LPG wygląda OK. Z drugiej strony nie mam też porównywalnych odniesień co do spalania benzyny, bo dość szybko po zakupie założyłem gaz. Nie ma tutaj też chyba zbyt wielu osób, które mają CG4 w automacie - nie mam z kim porównać. Średnio jak jeżdżę do pracy mam koło 20km w jedną stronę, a więc to też nie są jakieś specjalnie krótkie odcinki, auto trzyma temperaturę prawidłową, szybko się nagrzewa, etc. Ja się z tym pogodziłem - chyba, że ktoś mnie przekona i podsunie gdzie szukać przyczyny.
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Spalanie

Post autor: Tecu »

Ja mam CG4 w automacie i powiem że nawet dynamicznie jeżdżąc a robię krótkie odcinki to max 13L lpg tak normalnie przy
spokojnej jeździe to na 39l lpg robie ok 330km
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Spalanie

Post autor: fotografiks »

Piter pisze: podsunie gdzie szukać przyczyny.
Pobaw się sterownikiem z gazu.
Zacznij od najprostszej opcji na której można dużo ugrać tj gmeranie mnożnikiem, mapka i znowu to samo... a i nauka na przyszłość bezcenna:)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Spalanie

Post autor: cisek33 »

mi moje V6 pali juz cały czas powyżej 20 litrów :mrgreen: poprzedni accord 1.8 palił przy dynamicznej jeździe 15l ,raz się zdarzyło ,że spalił tylko 9,5l lpg ,ale to nie była jazda to była męczarnia :o
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Spalanie

Post autor: przemek »

ile 20l? to V8 Toyoty w większym aucie mniej spala :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Spalanie

Post autor: wysio »

Tak jak i ciężkie Subaru Tribeca z 3.6 litrowym motorem o mocy 265 KM, które też pali poniżej 15l :) 20l to BMW 750i z silnikiem V12 pali.....
ODPOWIEDZ